Күні:
Бекітілді:
|
Күні 22.04.2026ж |
Сабақтың түрі және қатысушы оқушылар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Арт-терапия» |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
а) Түзете дамыту: Балаларға сурет салудың дәстүрлі және дәстүрлі емес әдістерін (арт-терапия) қолдана отырып, бейнелеу дағдыларына үйрету, бейнелеу қабілеттерін, сөйлеу және интеллектіні дамыту. Балаларға түстерді ажыратуды, оларды үйлестіре қолдануды, ұқыптылық пен төзімділікті үйрету. Әр бала өз әлемін бояумен жеткізе білуге, әсемдікке даулу. Баланың қиындықтарды жеңу арқылы қиын дағдыларды игеру, сабаққа деген қызығушылығын дамыту. Үлкен тапсырмаларды бірнеше оңай орындалатын бөліктерге бөлу; Көрсетілетін көмектің уақтылығы, дәйектілігі және жеткілікті ұзақтығы баланың оқудағы, мінез-құлқындағы және қарым-қатынасындағы қиындықтарды біртіндеп жеңу үшін қажетті жағдайлар туғызу. б) Тәрбиелік: ұстазбен бала арсындағы тиімді байланыс орнату; |
||
|
Күтілетін нәтиже |
|
||
|
Сабақта қолданатын әдістер мен тәсілдер |
Босаңсу жаттығулары, сергіту сәттері, арт-терапиямен жұмыстандыру, топпен орындалатын тапсырмалар. |
||
|
Маман аралық байланыс |
Олигофренопедагог, логопед-мұғалімі, тәрбиеші, әлеуметтік педагог, музыкалық жетекші, дене шынықтыру (бейімдеу) мұғалімі
|
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері (35 минут) |
Психологиялық дайындық. |
Ресурстар |
|
|
Босаңсу жаттығуы |
|||
|
Сабақтың басы |
Амандасу. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру. Балаларға сабақтың тақырыбын айтып, қысқаша ақпарат беру. 1. Босаңсу жаттығуы (әуен арқылы). 2. «Арт-терапия». Мақсаты: Дәстүрден тыс сурет салуға деген қызығушылығын арттыру. Бояумен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. зейінін, сенсорлық қабілетін, түс, пішін, шығармашылық пен қиялды ынталандыру. Барысы: қақтамамен қапталған суреттің ішін сұйық бояумен бояу. 3. «Кім жылдам». Мақсаты: түстерді ажыратуға, тез ойлап, тез шешім қабылдауға үйрету. Барысы: түрлі-түсті стақандарға түрлі-түсті доптарды қойып сәйкесінше түстеріне қарай бөліп орындарына салу. 4. «Қылқаламмен сурет бояймыз». Мақсаты: сенсорлық қабілетін дамыту. Жағымды көңіл-күй сыйлау. Суретті бояу арқылы эмоциямен жұмыс істеп, ішкі тепе-теңдікті табуға көмектесу Барысы: ерекше әдіс арқылы балаларға қылқаламмен сұйық бояу арқылы сурет бояту. 5. «Нейрожаттығу». Мақсаты: баланың есте сақтау, ойлау, қабылдау, зейін қабілеттерін дамыту. Барысы: қағазда сызылған сызықтар арқылы допты баағыттап жүргізу, баланың миын белсенді дамытуға арналған арнайы қимылдар мен тапсырмалар жүйесі. 6. «3Д конструктор». Мақсаты:. Зейін, ойлау, қабылдау үрдістерін дамыту. Барысы: ермексазбен таяқшаны пайдалану арқылы үшбұрыш, төртбұрыш пішіндерін үлгі бойынша жасау. |
Дидактикалық материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайликтер арқылы бағалау. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арт-терапия
Күні:
Бекітілді:
|
Күні 22.04.2026ж |
Сабақтың түрі және қатысушы оқушылар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Арт-терапия» |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
а) Түзете дамыту: Балаларға сурет салудың дәстүрлі және дәстүрлі емес әдістерін (арт-терапия) қолдана отырып, бейнелеу дағдыларына үйрету, бейнелеу қабілеттерін, сөйлеу және интеллектіні дамыту. Балаларға түстерді ажыратуды, оларды үйлестіре қолдануды, ұқыптылық пен төзімділікті үйрету. Әр бала өз әлемін бояумен жеткізе білуге, әсемдікке даулу. Баланың қиындықтарды жеңу арқылы қиын дағдыларды игеру, сабаққа деген қызығушылығын дамыту. Үлкен тапсырмаларды бірнеше оңай орындалатын бөліктерге бөлу; Көрсетілетін көмектің уақтылығы, дәйектілігі және жеткілікті ұзақтығы баланың оқудағы, мінез-құлқындағы және қарым-қатынасындағы қиындықтарды біртіндеп жеңу үшін қажетті жағдайлар туғызу. б) Тәрбиелік: ұстазбен бала арсындағы тиімді байланыс орнату; |
||
|
Күтілетін нәтиже |
|
||
|
Сабақта қолданатын әдістер мен тәсілдер |
Босаңсу жаттығулары, сергіту сәттері, арт-терапиямен жұмыстандыру, топпен орындалатын тапсырмалар. |
||
|
Маман аралық байланыс |
Олигофренопедагог, логопед-мұғалімі, тәрбиеші, әлеуметтік педагог, музыкалық жетекші, дене шынықтыру (бейімдеу) мұғалімі
|
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері (35 минут) |
Психологиялық дайындық. |
Ресурстар |
|
|
Босаңсу жаттығуы |
|||
|
Сабақтың басы |
Амандасу. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру. Балаларға сабақтың тақырыбын айтып, қысқаша ақпарат беру. 1. Босаңсу жаттығуы (әуен арқылы). 2. «Арт-терапия». Мақсаты: Дәстүрден тыс сурет салуға деген қызығушылығын арттыру. Бояумен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. зейінін, сенсорлық қабілетін, түс, пішін, шығармашылық пен қиялды ынталандыру. Барысы: қақтамамен қапталған суреттің ішін сұйық бояумен бояу. 3. «Кім жылдам». Мақсаты: түстерді ажыратуға, тез ойлап, тез шешім қабылдауға үйрету. Барысы: түрлі-түсті стақандарға түрлі-түсті доптарды қойып сәйкесінше түстеріне қарай бөліп орындарына салу. 4. «Қылқаламмен сурет бояймыз». Мақсаты: сенсорлық қабілетін дамыту. Жағымды көңіл-күй сыйлау. Суретті бояу арқылы эмоциямен жұмыс істеп, ішкі тепе-теңдікті табуға көмектесу Барысы: ерекше әдіс арқылы балаларға қылқаламмен сұйық бояу арқылы сурет бояту. 5. «Нейрожаттығу». Мақсаты: баланың есте сақтау, ойлау, қабылдау, зейін қабілеттерін дамыту. Барысы: қағазда сызылған сызықтар арқылы допты баағыттап жүргізу, баланың миын белсенді дамытуға арналған арнайы қимылдар мен тапсырмалар жүйесі. 6. «3Д конструктор». Мақсаты:. Зейін, ойлау, қабылдау үрдістерін дамыту. Барысы: ермексазбен таяқшаны пайдалану арқылы үшбұрыш, төртбұрыш пішіндерін үлгі бойынша жасау. |
Дидактикалық материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайликтер арқылы бағалау. |
||
шағым қалдыра аласыз


