Тақырыбы : Артикуляциялық жаттығуға дайындалу
Мақсаты: Сөйлеу мүшелерінің қимыл қозғалысының аппаратымен таныстыру.
Міндеті:
А) Түзету- білімділік: жаттығуларды дұрыс орындауға үйрету
Ә) Түзету-дамытушылық:фонематикалық қабылдауын дамыту,жаттығуларды жасау арқылы дыбысты дұрыс айтуға үйрету.
Б) Түзету-тәрбиелік: ұқыпты, тыңдай білуге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Көрнекіліктер:«Р» дыбысына арналған артикуляциялық жаттығулар жиынтығы, айна.
|
Іс-әрекет кезеңі |
Логопедтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлеметсіңбе? Көңіл-күйің қалай? |
Сәлеметсізбе! |
|
Негізгі бөлім: |
Логопед: «Р» дыбысын дұрыс айтып үйрену үшін тіл мен ерінді жаттықтыру қажет .Бірге «Л» дыбысына арналған артикуляциялық жаттығуларды жасаймыз.. Менің соңымнан қайтала, бірге орындайық! Артикуляциялық жаттығуларды орындау:
Тыныс алу жаттығулары: фокус,көбелек. Сергіту сәті:
Тереңдет
ойыңды, Түзету ойыны: Логопед: Мен саған қазір бернеше дыбыстарды айтамын, ал сен «Р» дыбысын естегінде таяқшаны көтер. «Р,М,Р,Н,Ж,Р,Л, У,П, В,Р,Л,О, Р,Л» Рефлексия: Өзіңе ұнаған смайлик арқылы көңіл-күйіңді білдір. |
жаттығуларды айнаға қарап логопед соңынан қайталайды Логопед соңынан дұрыс қайталау. Тапсырманы орындайды Ұнаған смайлигін таңдайды |
|
|
|
|
|
Қорытынды: |
Бүгін қай дыбыспен таныстық? Осы дыбысты айтқан кезде тіліміздің қалпы қалай тұрады? Сабақ аяқталды! Сау болыңдар! |
Оқушының жауаптары. Сау болыңыз! |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Артикуляциялық жаттығуды орындауға дайындалу
Артикуляциялық жаттығуды орындауға дайындалу
Тақырыбы : Артикуляциялық жаттығуға дайындалу
Мақсаты: Сөйлеу мүшелерінің қимыл қозғалысының аппаратымен таныстыру.
Міндеті:
А) Түзету- білімділік: жаттығуларды дұрыс орындауға үйрету
Ә) Түзету-дамытушылық:фонематикалық қабылдауын дамыту,жаттығуларды жасау арқылы дыбысты дұрыс айтуға үйрету.
Б) Түзету-тәрбиелік: ұқыпты, тыңдай білуге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Көрнекіліктер:«Р» дыбысына арналған артикуляциялық жаттығулар жиынтығы, айна.
|
Іс-әрекет кезеңі |
Логопедтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлеметсіңбе? Көңіл-күйің қалай? |
Сәлеметсізбе! |
|
Негізгі бөлім: |
Логопед: «Р» дыбысын дұрыс айтып үйрену үшін тіл мен ерінді жаттықтыру қажет .Бірге «Л» дыбысына арналған артикуляциялық жаттығуларды жасаймыз.. Менің соңымнан қайтала, бірге орындайық! Артикуляциялық жаттығуларды орындау:
Тыныс алу жаттығулары: фокус,көбелек. Сергіту сәті:
Тереңдет
ойыңды, Түзету ойыны: Логопед: Мен саған қазір бернеше дыбыстарды айтамын, ал сен «Р» дыбысын естегінде таяқшаны көтер. «Р,М,Р,Н,Ж,Р,Л, У,П, В,Р,Л,О, Р,Л» Рефлексия: Өзіңе ұнаған смайлик арқылы көңіл-күйіңді білдір. |
жаттығуларды айнаға қарап логопед соңынан қайталайды Логопед соңынан дұрыс қайталау. Тапсырманы орындайды Ұнаған смайлигін таңдайды |
|
|
|
|
|
Қорытынды: |
Бүгін қай дыбыспен таныстық? Осы дыбысты айтқан кезде тіліміздің қалпы қалай тұрады? Сабақ аяқталды! Сау болыңдар! |
Оқушының жауаптары. Сау болыңыз! |
шағым қалдыра аласыз













