Материалдар / Әртүрлі бұйымдарды ілмек бізбен тоқу( сулык,сөмке,ұялы телефонның қабы)бірінші кезең.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Әртүрлі бұйымдарды ілмек бізбен тоқу( сулык,сөмке,ұялы телефонның қабы)бірінші кезең.

Материал туралы қысқаша түсінік
-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды қолдану және экперимент жасау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Желтоқсан 2023
138
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Сәндік –қолданбалы өнер


Мектеп:Т.Айбергенов мектеп-гимназиясы

Күні : Мұғалім:Агибаева Гулаш


Сынып 6 «а»( қыздар)

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы


Әртүрлі бұйымдарды ілмек бізбен тоқу( сулык,сөмке,ұялы телефонның қабы)бірінші кезең.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды қолдану және экперимент жасау.

Ойлау дағдысының деңгейі(Блум таксономия бойынша)

Білу,түсіну және қолдану

Сабақтың мақсаттары


Барлық оқушылар:Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып, техникалар,көркемдік материалдарды анықтау.

Оқушылардың басым бөлігі: Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып, техникалар,көркемдік материалдарды қолдану


Кейбір оқушылар:

Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды экперимент жасау

Бағалау критерийі

-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды анықтайды.

-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды қолданады

-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды эксперимент жасайды


Тілдік мақсаттар


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік мақсаттар: Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды түсіндіреді.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Ілмек бізбен тоқу өнерімен кімдер алғаш айналысқан?

2.Ілмек бізбен тоқу барысында қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек?

3.Тоқуға арналған материал мен құрал-жабдықтарды қалай таңдау керек?

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Тоқыма, сулық, сөмке, ұялы телефонның қабы,шалу,

Бұйым-Изделие – Item


Құндылықтарға баулу



Бір-біріне құрметпен қарауға ,ынтымақтастыққа, білім мен еңбекті игеруге, өмір бойы білім алуға баулу

Пәнаралық байланыс

тарих, математика


Алдыңғы білім

Ілмекбізбен тоқу техникасын біледі.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспар

ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар





Басталуы:


5 мин























І.Ұйымдастырукезеңі.

1.Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Есім-акроним» әдісі

Білім алушылар кезекпен бір-біріне есімдерінің бастапқы әрпінен келетін ізгі тілектер айтады

2.Топтарға біріктіру :

Пазлдарды біріктіру арқылы топтарға бірігеді.

1-топ «Шеберлер»

2-топ «Ісмерлер»



ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау.

«Шындық па, Жалған ба?» әдісі

Берілген тұжырымдардың жалған ,шындық екендігін анықтайды.


1.Ілмек бізбен тоқу өнерімен кімдер алғаш ерлер айналысқан. Шындық

2. Тоқу- сәндік-қолданбалы өнердің бір түрі. . Шындық

3. Ілмек біз жіптің қалындығынан бес есе жуан болады.Жалған

4. Бос шалма мен бағаншаларды біріктіру арқылы тігіс пайда болады. Жалған

5.Ілмек бізбен бен тоқыма біз-тоқуға арналған құрал –жабдықтар. Шындық

6. Тоқитын бұйымның нобайын салып алу арқылы жұмысты жеңілдетуге болмайды. Жалған

3.Қалыптастырушы бағалау. Смаиликтер арқылы бағалау





Топ атаулары:

1-топ «Шеберлер»

2-топ «Ісмерлер»










Смаиликтер арқылы бағалау




Ортасы:

30 минут



























































Соңы

5 минут



















І

,,,,


ІІ. Жаңа сабақ.

Ұжымдық жұмыс

«Кинометафора» әдісі арқылы АКТ пайдаланып бейнетаспа көрсетіледі.

.Білім алушының логикалық ойлау қабілеті дамиды, тоқу және шартты белгілерімен танысады.

Сулық тоқу әдістері мен телефон қабын тоқу әдістерін ажыратады.

Топтық жүмыс

1-тапсырма:


Ілмекпен тоқу техникасына арналған материалдарды анықтайды.


.

Дескриптор:

Білім алушы

Ресурстар арқылы шартты белгілерімен танысады.

Тоқу түрлерін ажырата алады.

Топтар өзара ынтымақтастықта болады

2. Тапсырма. топтық жұмыс

Сарамандық жұмыс.Нұсқау картасы бойынша жұмыс жасайды.

1-топ Ұялы телефонға қап тоқу

2-топ Сулық тоқу

Дескриптор:

Білім алушы

Тоқуға арналған бұйымның дизайнын анықтайды. Безендіруге арналған материалды .қолданады.

Шығармашылықпен жұмыс жасап,эксперимент жасайды.


ІІІ. Сабақты қорытындылау.

Білім алушылар кері байланыс арқылы білімдерін тиянақтайды.





Үйге тапсырма: Әртүрлі бұйымдарды ілмек бізбен тоқу( сулык,сөмке,ұялы телефонның қабы) тақырыбын оқу









АКТ



























Ілмек біз, жіп түрлері,қайшы










Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз ?



Бағалау – Оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Жұмыс барысында білім алушылар түрлі тапсырмаларды орындайды.Топтық,ұжымдық жұмыстар жасайдыБейнетаспалар бойынша талдап, сұрақтарға жауап береді.

Қабілеті жоғары білім алушылар шығармашылықпен жұмыс жасап,эксперимент жасайды

Қабілеті төмен оқушыларға көмек көрсетіледі..



Сабақ барысында бақылау, бағалау критерийлері, қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз.

Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия



Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз



Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

,



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты )?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

1.

2.


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!