|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: .28.11.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Жанагуль Рымбаевна |
|||||
|
Сынып: 6 «Б» сабақ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Бірінші кезен |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
|
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң. Оқушылар шенберге тұрып бір-біріне тілек айтады. Карточка таңдап оқушылар екі топқа бөлініп отырады. Өткен сабақты талқылау. Презентацияда тоқыма бұйымдарының мысалы, сулықтар, сөмкелер және ұялы телефон қаптары т.б. заттардың фотосуреттері көрсетіледі.
Слайдтар ішінде көрсетілген сұрақтарға жауап беру. Сұрақтар:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер https://www.youtube.com/watch?v=MSwiuVj5Bx4 hurnal.rykodelniza.ru/neobyknovenno-krasivye-salfetki-vyazanie-kryuchkom/
|
||
|
Жаңа білім
|
Слайдтағы қауіпсіздік ережесі айтылады. Жаңа сабақа түсіндірме жүргізіледі. Шалудың шартты белгілері туралы айтылады. Схемаларға түсіндірме жүргізіледі. Тоқылған бұйымдардың схемасымен таныстырады. Практикалық тапсырмаға кіріспес бұрын ілмек бізбен тоқылған бұйымдардың суреттерімен танысып қарастырылады. сұрақтарға жауап беру ұсынылады. Сұрақтарға жауап бер: * бұйымды қандай техникада тоқыды? *Бұйымды немен толықтырар едің? *Осындай бұйымдарды жасау үшін қанша уақыт қажет? *Ұялы телефонға арналған чехолдардың қайсысының түстік гаммасы ұнамды? Неліктен? Тәжірибелік жұмыстың күнделігін жүргіз: Оқушылар ілмекпен тоқу барысында альбомдарына тәжірибелік күнделік жүргізу ұсынылады. Оқушылар сабақ барысында сұрақтарға жауап бере отыра, қиындықтарды жеңе алады. Тоқуды баста: 1. Қадам: Қатар жасау. Қарапайым шалулар арқылы қатар жасау. 2.Қадам: Ілмекті шалуға кіргізу. 3 Қадам: Шалуды байлау. 4. Қайта бұрылатын шынжыр орындау.
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді.
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсетіп, мәселелерді шешеді; шығармашылық шешімдерін жүзеге асыра отырып, экспериментке көңіл бөледі; |
Тоқу түрлерімен танысу http://infourok.ru/urok-vizanie-klass-740635.html Шыбықтан бұйым тоқу шеберханасы http://baq.kz/news/kogam/elordada-shibiktan-buiim-toku-sheberhanasi-ashildi-foto-74496 Өрнектеп тоқу түрлері http://bilimsite.kz/tehnologia/257-ornektep-toku-turleri.html
|
||
|
Бекіту
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін стикерді таңдау арқылы көрсетеді . Сары стикер бәрін жақсы түсінген, жасыл кейбіреулерін дұрыс түсінбеген, көк стикер білгім келеді дегенді оқушылар таңдап бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді |
жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Бірінші кезен
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Бірінші кезен
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: .28.11.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Жанагуль Рымбаевна |
|||||
|
Сынып: 6 «Б» сабақ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Бірінші кезен |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
|
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң. Оқушылар шенберге тұрып бір-біріне тілек айтады. Карточка таңдап оқушылар екі топқа бөлініп отырады. Өткен сабақты талқылау. Презентацияда тоқыма бұйымдарының мысалы, сулықтар, сөмкелер және ұялы телефон қаптары т.б. заттардың фотосуреттері көрсетіледі.
Слайдтар ішінде көрсетілген сұрақтарға жауап беру. Сұрақтар:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер https://www.youtube.com/watch?v=MSwiuVj5Bx4 hurnal.rykodelniza.ru/neobyknovenno-krasivye-salfetki-vyazanie-kryuchkom/
|
||
|
Жаңа білім
|
Слайдтағы қауіпсіздік ережесі айтылады. Жаңа сабақа түсіндірме жүргізіледі. Шалудың шартты белгілері туралы айтылады. Схемаларға түсіндірме жүргізіледі. Тоқылған бұйымдардың схемасымен таныстырады. Практикалық тапсырмаға кіріспес бұрын ілмек бізбен тоқылған бұйымдардың суреттерімен танысып қарастырылады. сұрақтарға жауап беру ұсынылады. Сұрақтарға жауап бер: * бұйымды қандай техникада тоқыды? *Бұйымды немен толықтырар едің? *Осындай бұйымдарды жасау үшін қанша уақыт қажет? *Ұялы телефонға арналған чехолдардың қайсысының түстік гаммасы ұнамды? Неліктен? Тәжірибелік жұмыстың күнделігін жүргіз: Оқушылар ілмекпен тоқу барысында альбомдарына тәжірибелік күнделік жүргізу ұсынылады. Оқушылар сабақ барысында сұрақтарға жауап бере отыра, қиындықтарды жеңе алады. Тоқуды баста: 1. Қадам: Қатар жасау. Қарапайым шалулар арқылы қатар жасау. 2.Қадам: Ілмекті шалуға кіргізу. 3 Қадам: Шалуды байлау. 4. Қайта бұрылатын шынжыр орындау.
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді.
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсетіп, мәселелерді шешеді; шығармашылық шешімдерін жүзеге асыра отырып, экспериментке көңіл бөледі; |
Тоқу түрлерімен танысу http://infourok.ru/urok-vizanie-klass-740635.html Шыбықтан бұйым тоқу шеберханасы http://baq.kz/news/kogam/elordada-shibiktan-buiim-toku-sheberhanasi-ashildi-foto-74496 Өрнектеп тоқу түрлері http://bilimsite.kz/tehnologia/257-ornektep-toku-turleri.html
|
||
|
Бекіту
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін стикерді таңдау арқылы көрсетеді . Сары стикер бәрін жақсы түсінген, жасыл кейбіреулерін дұрыс түсінбеген, көк стикер білгім келеді дегенді оқушылар таңдап бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді |
жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз















