Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Әртүрлі есептер шығару / Ауылға саяхат
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
01.02.2023 жыл |
||||
Бөлім: |
«Саяхат», « Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті» |
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
,Әділова А |
||||
Сынып:1 в |
Қатысқандар саны: 28 Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі есептер шығару / Ауылға саяхат |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; |
||||
Сабақтың мақсаты |
Есептің сәйкес сұлбасын таңдау Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау,геометриялық фигуралар туралы т.сінік аясын кеңейту |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7 мин)
Ресурс арқылы саралау |
Ширатукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. -Сәлеметсіңдер ме,балалар? Қазір математика сабағы.Көңіл-күйіміз қалай? -Жарайсыздар Өткенге шолу жасай отырып, өз білімімізді көрсету арқылы тақтада бүгіні сабағымызға қажетті сюжетті суреттер құрастыратын боламыз 1.Қазірі уақытта танысып жатқан ортақ бөліміміз қалай аталады? (жайлау суреті жапсырылады) 2. Есеп неше бөліктен тұрады?Есептің жауабы қалай жазылады? (шаңырақ) 3.Кері есеп дегеніміз не? (кереге) 4. Санның бір саннан артық не кем екенін білу үшін не істеу керек? (уық) 5. Геометриялық фиуралар нешеге бөлінеді?Толық ата (сықырлауық) Тақтада қандай көрініс пайда болды? 6.Дүниетану пәнінен өткен болатынбыз.Киіз үй бұрын кімдердің тұрғын үйі болған екен? (көрпелерін қою) 7.Олар киіз үйді не үшін пайдаланған? (ою ойған әже) 8. Сонда балалар біз бүгін қайда саяхаттап барғалы тұрмыз деп ойлайсыңдар? (дастархан орналастырылады) «Уық», «Кереге», «Шаңырақ», «Сықырлауық» ауылы 4 топқа Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Әртүрлі есептер шығарасың, есеп мазмұнына сәйкес сұлбаны таңдайсың.
Күн реті, тақырып жазылады
Сабақтың өн бойында ауылға саяхат жасайтын боламыз Ауылда бізді керемет қонақжай бір жан күтуде. Мінекей, өзі де келіп қапты. -Ақнұр апай: -Амансыңдар ма,балалар,қонақтар? Ауылымызға қош келдіңіздер. Мен сіздерге сабақтың өн бойында әрбір дұрыс жауаптарың үшін ауыл дәмінен ауыз тигізіп отырамын ( құрттарды әр топтың орталарына қояды)
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Сәлемдеседі, басбармақ арқылы көңіл-күйлерін көрсетеді
Оқушылар сұрақтарға толық жауап береді
Жайлау, киіз үй суреті деген сияқты ойларын айтады
Төрт топқа атау беріледі
«Атамекен» әні тыңдалады |
Мадақтаулар, комментарийлер айтылады |
Сұрақтар
Түрлі сюжетті суреттер
Топ атаулары
«Атамекен» әні тыңдалады |
|
Сабақтың ортасы ( 11 мин) Ресурс және қарқын арқылы саралау |
Мағынаны тану «Ойлан, жұптас, бөліс»әдісі Топтық жұмыс Суреттерге қара. Әр есепке сәйкес сұлбаны таңда. Олардың біреуін шығар. 1-есеп а) ә) б) в) бөліктері беріледі оқулық бойынша беріледі 4 -топқа берілетін есеп Киіз үйдің сол жағында 4 тұскиіз, оң жағында одан 1-еуі кем тұскиіз ілінген.Киіз үйдің оң жағында неше тұскиіз ілінген? (Оқушылар шығарып болған кезде мұғалім жайлау суретіне апарып шауып бара жатқан жылқылардың суретін іледі)
|
Әр топқа парақтар таратылады Берілген тапсырманы оқып,есепке сәйкес сұлбаны таңдайды, есепті шығарады
Есептерді оқып,талдау жасайды. 1. есептің сұлбасын таңдайды 2.сұрағын анықтайды 3. есептің шешу амал таңбасын таңдайды 4.өрнек құрып, мәнін есептейді 5.есептің жауабын жазады
Ережемен байланыстырылады
|
Топтар бір-бірлерін «От шашу» арқылы бағалайды Белсенді қатысқан оқушылар ұпайларын алады (құрттар) Мадақтаулар Құрттардан ұпай жинайды |
Қима парақтар,суреттер, сұлбалар Оқулық №2, 33 -бет қаламсап дәптер бор |
|
6 мин Қарқын арқылы саралау Сергіту сәті 2 минут |
3-мысал «Ажырата біл» Жеке және ұжымдық жұмыс Барлық сызық түрлерін ата. Кесіндінің ұзындығын өлше. 1.Геометриялық фигураларды ата. 2.Сызық түрлерін атап көрейік 3. Түзу сызық нелердің жиынтығы? 4.Сәуле дегеніміз не? 5.Кесінді дегеніміз не? -Тамаша, енді барлығымыз сызғышымызды алып, кесіндіні өлшеп көрейік Кесінді неше см екен? Дәптермен жұмыс Сарамандық жұмыс 3-мысал Осы кесіндіні дәптерімізді ашып ,сызамыз , неше см екенін сызықтың бойына жазайық
( қоршау суреті ілінеді) Фигураларды өмірмен байланыстыру
Екі қолмен сурет салу жаттығуы
|
1. сызық түрлерін атайды
2.кесіндінің ұзындығын өлшейді
3.әр фигураның қасиетін айтады
4.Дәптерлеріне сызады,жазады Арнайы суретті екі қолымен салады керемет |
«Комментарий» арқылы Ұпайлар беру |
Оқулық №3,33-бет қарындаш сызғыш Фигуралар ,қоршау Суреттер салынған парақтар, музыка |
|
Жұптық жұмыс
6 минут |
Е сеп құрастыр. Болғаны – Ұшып кетті- Қалғаны Ш:__________________ Жауабы:_____________ (қойлар суреті) |
Жұптар суретке қарап, есепті құрастырады, шешуі мен жауабын жазады |
Өзін-өзі бағалау |
Тақтада дұрыс жауап көрсетіледі |
|
7 мин |
Тақтамен жұмыс Балалар ,енді осы жануарлардан қандай сұйық өнім алынады? Мысалы,сиырдан,түйеден, биеден, қойдан Оқулықтағы 4-мысалға қараймыз,берілгенін оқимыз «Сен зерттеушісің» әдісі Ыдысты толтыру үшін, әрқайсысына неше литр сүт құю керек. Литр қандай шаманың бірлігі? 1- бидон 40 литр лік ,бидонда 30 л сүт бар Әлі неше литр сүт құямыз? ( жайылып жүрген сиырлар)
ЕҚБ балалар үшін 1.Санның құрамын жаз. 2. Сурет бойынша есеп құрастыр. Б олғаны- Кеткені- Қалғаны- Ш:____________________ Ж :____________________ 3.Тізбекті есепте: |
1.сұрақтарға жауап береді 2.қосуға мысал құрастырады 2.мәнін есептейді
Жауап берген оқушы тақтаға жазады,өрнек құрастырады. Балалар дәптерге жазады
Қарқынына сай оқушы жұмысты орындайды |
«Комментарий» арқылы
мадақтау |
Оқулық бидондар Дәптер қаламсап
Қажетті тапсырмалар |
|
Сабақтың соңы 6 минут Рефлексия |
-Балалар біз бүгін біліміміз арқылы ауылға саяхат жасадық.Көптеген ауылға қатысты мәліметтер алдық. Кері байланыс Сабақ сіздерге ұнады ма? Қай тапсырмалар ұнады? «Бағдаршам» өзін-өзі бағалау Бүгінгі сабақты толық түсіндім (жасыл ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(сары) Бүгінгі сабақты түсінбедім (қызыл)
|
Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне ,жинаған ұпайларына қарап анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
«Бағдаршам» түстері арқылы
|