Сабақтың мақсаты:
|
Оқулықта берілген
және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа
жауап береді.
Топтық жұмысты
брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
-
Мектеп және қоғам ережелерін, заңдылықтарын және
құндылықтарын құрметтеу.
-
Қарым-қатынастағы адалдық,және
ашықтық.
Оқушылардың бейнелеу арқылы образды елестету,
түстерді үйлестіре пайдалану, зерттеушілік құндылықтарын
дарыту
|
Басталуы
|
Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске
түсіру.
Бағалау парақшасымен
таныстыру
Топтарға бөлу.
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет
алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп
отырады.
1-топ «Сары
кәмпиттер»
2-топ «Көк
кәмпиттер»
3-топ «Қызыл
кәмпиттер»
Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен
таныстыру. Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттерін атап
шығу.
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік
тілейді.
Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап
береді
|
Қалыптастырушы
бағалау: Бірін –бірі
бағалау.
|
Оқулықтағы
түсініктемелер мен берілген
суреттер
|
Ортасы
|
Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік
бұйым.
«Сақина салмақ ойыны»
Балалар біз бүгін сақина салмақ ойынын ойнаймыз.
Бұл ойынның бүгіінгі ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса менің
сұрағыма жауап береді?
Қолдану
Дәстүрлі емес материалдардан сәндік
бұйым.
Талдау
«Ыстық
орындық» орындық
әдісі
(Бір оқушы алдыңғы жақта,
орындықтар оны айнала қоршай
орналастырылады.
Жаттығудың сипаттамасы:
Б ір оқушы алға
шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап
береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір
пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей
алады.
Синтез
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып
пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу
дәптеріңе жазып, суретке
түсіреді.
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта
бағалайды.
|
Дискриптор
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,
кері байланыс, стикер.
|
Аяқталуы
|
Оқушылар өз
туындыларына атау беріп, сыныпқа ұсынады, өздерінің және
сыныптастарының жұмыстарын
бағалайды.
Жұмыс орнын тазалау.
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір
қалдыру.
|
|