Ұлытау облысы
Қаражал қаласы
Жәйрем кенті
«№10 жалпы білім беретін мектебі»
Биология пәні мұғалімі: Дамешкен Лайла
|
Бөлім: |
Тұқымқуалаушылық және өзгергіштік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Дамешкен Лайла |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі түрлердің хромосомалар жиынтығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1 - әртүрлі ағзалардағы хромосомалардың санын салыстыру;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Тірі ағзалардағы хромосома жиынтығын біледі; - Хромосомалардың диплоидті және гаплоидті жиынтығын сипаттай алады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Белсенді оқыту әдісі: «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» Әр оқушыға 10-15 секунд уақыт аралығында ішінде өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қатысушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінің қолынан алып, жаңағы өзіне тілегенді жұптасына айту керек. Үй тапсырмасын пысықтау. Жұмыс формасы: Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Сөйлемді толықтыру» әдісі Топқа бөлу: (Мұғалім оқушылардың тізімін сайтқа жазып онлайн генератор арқылы топқа бөледі) 3 топқа бөлінеді. 1-топ.Интерфаза 2-топ.Митоз 3-топ.Мейоз |
Оқушылар бір-бірне жылы лебіздерін білдіреді. Сілтеме арқылы өтіп тестті онлайн орындайды Топқа бөлінеді. |
Дескриптор: -Хромосомалардың қызметін сипаттайды; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
https://wordwall.net/ru/resource/53749225 |
|
|
Мультимедиалық таныстырылым: «Жыныс хромосомалар» |
Оқушылар бейнедегі ақпаратпен танысып, сабақтың тақырыбын болжайды. |
|
Мультимедиалық бейнежазба |
|
1-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» Тәсіл: Борт журналы |
Өз «борт журналдарын» толтырады (тәжірибемен байланыстыра отырып, түйінді сөздер, суреттер, т.б. жазады). Бірінші жұпта, сосын топта өз журналдарының мазмұнын талқылайды, бір-бірінің сұрақтарына жауап береді, түсінбеген жағдайларда кеңес алады. |
Дескриптор: - Организмдегі хромосомалар жиынтығын салыстырады; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
Презентация
|
|
|
2-тапсырма: Жұмыс формасы: Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» әдісі Тәсіл: «Сәйкестендіру» |
Жаңа тақырып бойынша тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: -Жасуша ядросының ерекшелігін анықтайды; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
Қосымша 1 |
|
|
3-тапсырма: Жұмыс формасы: Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылықты арттыруға бағытталған тапсырма. |
Хромосомалардың жиынтығын сипаттайды |
Дескриптор: - Жасушаның бөліну типтерін ажыратады; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
Қосымша 2 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Білім почтасы» Кері байланыс: Хабарлама жазу. Үйге тапсырма: Оқулықпен жұмыс |
Оқушылар сабақтың қандай деңгейде өткендігін конвертке арқылы өз ойларын жазады |
|
Үлестірме
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әртүрлі түрлердің хромосомалар жиынтығы
Әртүрлі түрлердің хромосомалар жиынтығы
Ұлытау облысы
Қаражал қаласы
Жәйрем кенті
«№10 жалпы білім беретін мектебі»
Биология пәні мұғалімі: Дамешкен Лайла
|
Бөлім: |
Тұқымқуалаушылық және өзгергіштік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Дамешкен Лайла |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі түрлердің хромосомалар жиынтығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1 - әртүрлі ағзалардағы хромосомалардың санын салыстыру;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Тірі ағзалардағы хромосома жиынтығын біледі; - Хромосомалардың диплоидті және гаплоидті жиынтығын сипаттай алады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың басы 5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Белсенді оқыту әдісі: «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» Әр оқушыға 10-15 секунд уақыт аралығында ішінде өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қатысушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінің қолынан алып, жаңағы өзіне тілегенді жұптасына айту керек. Үй тапсырмасын пысықтау. Жұмыс формасы: Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Сөйлемді толықтыру» әдісі Топқа бөлу: (Мұғалім оқушылардың тізімін сайтқа жазып онлайн генератор арқылы топқа бөледі) 3 топқа бөлінеді. 1-топ.Интерфаза 2-топ.Митоз 3-топ.Мейоз |
Оқушылар бір-бірне жылы лебіздерін білдіреді. Сілтеме арқылы өтіп тестті онлайн орындайды Топқа бөлінеді. |
Дескриптор: -Хромосомалардың қызметін сипаттайды; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
https://wordwall.net/ru/resource/53749225 |
|
|
Мультимедиалық таныстырылым: «Жыныс хромосомалар» |
Оқушылар бейнедегі ақпаратпен танысып, сабақтың тақырыбын болжайды. |
|
Мультимедиалық бейнежазба |
|
1-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» Тәсіл: Борт журналы |
Өз «борт журналдарын» толтырады (тәжірибемен байланыстыра отырып, түйінді сөздер, суреттер, т.б. жазады). Бірінші жұпта, сосын топта өз журналдарының мазмұнын талқылайды, бір-бірінің сұрақтарына жауап береді, түсінбеген жағдайларда кеңес алады. |
Дескриптор: - Организмдегі хромосомалар жиынтығын салыстырады; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
Презентация
|
|
|
2-тапсырма: Жұмыс формасы: Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» әдісі Тәсіл: «Сәйкестендіру» |
Жаңа тақырып бойынша тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: -Жасуша ядросының ерекшелігін анықтайды; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
Қосымша 1 |
|
|
3-тапсырма: Жұмыс формасы: Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылықты арттыруға бағытталған тапсырма. |
Хромосомалардың жиынтығын сипаттайды |
Дескриптор: - Жасушаның бөліну типтерін ажыратады; Бағалау: Мадақтау карточкалары арқылы бағаланады. |
Қосымша 2 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Білім почтасы» Кері байланыс: Хабарлама жазу. Үйге тапсырма: Оқулықпен жұмыс |
Оқушылар сабақтың қандай деңгейде өткендігін конвертке арқылы өз ойларын жазады |
|
Үлестірме
|
шағым қалдыра аласыз
















