|
Бөлім: |
8 бөлім: Дұрыс тамақтану |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ботагөз Алтайқызы |
|
|
Күні: |
05.03.2025ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ас - адамның арқауы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.5.1 - мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.4.4 - одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады, одағай сөздердің түрлерін ажыратып қолдана біледі; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеп,сабаққа дайындығын тексеру. 2. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. «Жылы лебіз» 3. Өткен сабаққа қысқаша шолу «Wordwall» әдісі арқылы іске асады |
Сәлемдеседі. Оқушыларға жылы лебіз (комплимент) жазылған карточкалар беріледі. Оқушылар жарыса сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың бір-бірлеріне деген жылы лебіздері
|
|
|
Сабақтың ортасы 3 минут
10 минут 7 минут
10 минут
5 минут |
Тапсырма №1 Айтылым тапсырмасы 1.Ас – адамның арқауы деген
сөзді қалай түсінесіңдер
? 2.Денсаулыққа қандай тағамдар пайдалы деп ойлайсың? 3.Дұрыс тамақтану дегенімізді қалай түсінесің ? 4.Денсаулыққа қатысты қандай мақал - мәтелдер мен нақыл сөздерді білесің? Тапсырма №2 Жұптық жұмыс
Оқылым тапсырмасы «Көршіңмен кеңес» әдісі арқылы жұптық жұмыс орындайды
Тапсырма № 3 Топтық жұмыс /ФС/ 1 топ «Дұрыс тамақтану» тақырыбына постер жасайды 2 топ «Дұрыс тамақтану» нұсқаулығын құрады 3топ Пайдалы тағамдар мен Зиянды тағамдарды салыстырады Одағай дегеніміз не? Қысқаша түсіндірме Тапсырма № 4 Жеке жұмыс Берілген одағайларды қатыстырып, сөйлемдер құраңдар «Пай – пай, алақай, бәрекелді, тәйт, қап, әттеген-ай» |
Оқушылар үш топқа бөлінеді. Оқушылар бейнежазбаны көріп, өз ойларын ортаға салып,сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді Мәтінді оқып,негізгі ақпаратты анықтайды. Мәтін бойынша проблемалық үш сұрақ құрастырады. Оқушылар бірігіп, ақылдасып топта жұмыс жасайды Оқушылар видео көріп, одағай түрлерімен танысады Берілген одағайларды қатыстырып, сөйлемдер құрайды және одағайдың қай түріне жататынын анықтайды |
Өзін- өзі бағалау Дескриптор 1. Ас – адамның арқауы деген сөзді қалай түсінесіңдер? 1 б 2. Денсаулықты күту үшін не істеу керек және қандай тағамдар пайдалы екенін біледі 1 б 3.Дұрыс тамақтану туралы біледі 1 б 4.Денсаулыққа қатысты мақал - мәтелдер мен нақыл сөздерді біледі 1 б Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор Одағай сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды 1б |
Өзін-өзі бағалауы
https://youtu.be/BR7Tmc0CGCs Бейне жазба Жұмыс дәптері Бейнежазба
Слайд |
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
Әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша бағаланады Кері байланыс
сабақтан кейінгі көңіл күйлеріңді, инстагграм желісіне салып көрсетіңдер Үй тапсырмасы: Одағай сөздердің ережесін жаттап, 10 сөйлем құру |
Кері байланыс жасайды Күнделікке үй тапсырмасын жазып алады. Үйге: Одағай сөздердің ережесін жаттап, 10 сөйлем құрып келеді. |
Мұғалімнің кері байланысы. Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын мұғалімге өткізеді. Бағалау жүйесі 10 баллдық жүйемен іске асады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ас - адамның арқауы
Ас - адамның арқауы
|
Бөлім: |
8 бөлім: Дұрыс тамақтану |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ботагөз Алтайқызы |
|
|
Күні: |
05.03.2025ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ас - адамның арқауы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.5.1 - мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.4.4 - одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады, одағай сөздердің түрлерін ажыратып қолдана біледі; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеп,сабаққа дайындығын тексеру. 2. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. «Жылы лебіз» 3. Өткен сабаққа қысқаша шолу «Wordwall» әдісі арқылы іске асады |
Сәлемдеседі. Оқушыларға жылы лебіз (комплимент) жазылған карточкалар беріледі. Оқушылар жарыса сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың бір-бірлеріне деген жылы лебіздері
|
|
|
Сабақтың ортасы 3 минут
10 минут 7 минут
10 минут
5 минут |
Тапсырма №1 Айтылым тапсырмасы 1.Ас – адамның арқауы деген
сөзді қалай түсінесіңдер
? 2.Денсаулыққа қандай тағамдар пайдалы деп ойлайсың? 3.Дұрыс тамақтану дегенімізді қалай түсінесің ? 4.Денсаулыққа қатысты қандай мақал - мәтелдер мен нақыл сөздерді білесің? Тапсырма №2 Жұптық жұмыс
Оқылым тапсырмасы «Көршіңмен кеңес» әдісі арқылы жұптық жұмыс орындайды
Тапсырма № 3 Топтық жұмыс /ФС/ 1 топ «Дұрыс тамақтану» тақырыбына постер жасайды 2 топ «Дұрыс тамақтану» нұсқаулығын құрады 3топ Пайдалы тағамдар мен Зиянды тағамдарды салыстырады Одағай дегеніміз не? Қысқаша түсіндірме Тапсырма № 4 Жеке жұмыс Берілген одағайларды қатыстырып, сөйлемдер құраңдар «Пай – пай, алақай, бәрекелді, тәйт, қап, әттеген-ай» |
Оқушылар үш топқа бөлінеді. Оқушылар бейнежазбаны көріп, өз ойларын ортаға салып,сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді Мәтінді оқып,негізгі ақпаратты анықтайды. Мәтін бойынша проблемалық үш сұрақ құрастырады. Оқушылар бірігіп, ақылдасып топта жұмыс жасайды Оқушылар видео көріп, одағай түрлерімен танысады Берілген одағайларды қатыстырып, сөйлемдер құрайды және одағайдың қай түріне жататынын анықтайды |
Өзін- өзі бағалау Дескриптор 1. Ас – адамның арқауы деген сөзді қалай түсінесіңдер? 1 б 2. Денсаулықты күту үшін не істеу керек және қандай тағамдар пайдалы екенін біледі 1 б 3.Дұрыс тамақтану туралы біледі 1 б 4.Денсаулыққа қатысты мақал - мәтелдер мен нақыл сөздерді біледі 1 б Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор Одағай сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды 1б |
Өзін-өзі бағалауы
https://youtu.be/BR7Tmc0CGCs Бейне жазба Жұмыс дәптері Бейнежазба
Слайд |
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
Әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша бағаланады Кері байланыс
сабақтан кейінгі көңіл күйлеріңді, инстагграм желісіне салып көрсетіңдер Үй тапсырмасы: Одағай сөздердің ережесін жаттап, 10 сөйлем құру |
Кері байланыс жасайды Күнделікке үй тапсырмасын жазып алады. Үйге: Одағай сөздердің ережесін жаттап, 10 сөйлем құрып келеді. |
Мұғалімнің кері байланысы. Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын мұғалімге өткізеді. Бағалау жүйесі 10 баллдық жүйемен іске асады. |
|
шағым қалдыра аласыз






















