Материалдар / Ас -адамның арқауы. Одағай
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ас -адамның арқауы. Одағай

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Наурыз 2024
131
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Дұрыс тамақтану, гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар


Күні: 29.02.2024

Мұғалім аты – Бодан Аскергул

Сынып: 7

Қатысқандар

қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы

Ас – адамның арқауы. Одағай

Сабақтың мақсаты


Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылатын ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу;

Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану.

Жоспарлау



Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Мұғалім оқушылармен амандасады


«Қоқыс жәшігі» әдісі арқылы психологиялық ахуал жүргізеді. Оқушыларға туыстық атаулар жазылған қағаздар таратады. Оны жеке-жеке жыртып, сосын мыжып тастауды ұсынады. Сол туыстардың ішінде қайсысын қоқысқа тастар едіңдер деп сұрап, қоқыс жәшігін ұсынады.


Үй тапсырмасын тексеру

10-тапсырма 132 бет



Оқушылар мұғаліммен амандасады

Оқушылар туыстық атаулары бар қағаздарды жеке-жеке жыртып, мыжады



Оқушылар үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді

Керемет! әдісі арқылы бағалау










Керемет! Әдісі арқылы бағалау

Слайд 1



Слайд 2









Слайд 3


Жаңа сабақ


35 минут

Сабақтың тақырыбы:

«Ас – адамның арқауы», «Одағай»

Сабақтың мақсаты:

  1. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылатын ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу;

  2. Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану.


1-тапсырма: «Ой түрткі» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді

  1. Дұрыс тамақтану дегенді қалай түсінесіңдер?

  2. Сен дұрыс тамақтанасың ба?

  3. Дұрыс тамақтанбаудың денсаулыққа тигізетін әсері туралы не білесің?

  4. Күніне неше рет тамақтанасың?


2- тапсырма.

Оқушыларға бейнеролик қарап, тақырып қою ұсынылады.






3-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру







4-тапсырма


Мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықтап дәптерлеріңе жаз.





«Тілдік бағдар» Одағай













6-тапсырма. Төменде берілген одағайларды қатыстырып, сөйлемдер құрап, тақтаға жазу

Пай-пай, тәйірі, қап, алақай,


Функционалды сауаттылық

Қағазда берілген әріптерден одағай сөздерді табу




«Білім саңырауқұлақтары» әдісі

Бие не береді?

Бесті қымыз деген не?

Қымыздың түрлерін ата.

Сүттен жасалған тағамдар.

Шұбатты не береді?

Сауын сиыр не береді?

Ұннан жасалған тағамдар.

«Көк» деп қандай тағамдарды айтады?

Ет тағамдарын ата

Құрметті қонаққа не береді?

Қуырдақты қалай жасайды?



Сабақты бекіту

Wordwall Ойын арқылы сабақты бекітеді














Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап береді





Оқушылар мәтінді мұқият тыңдап, мәтінге тақырып қояды.







Сұрақтарға жауап береді








Оқушылар ақпаратты анықтап дәптерлеріне дазады.




Оқушылар түсінеді


















Оқушылар сөйлем құрайды



Оқушылар орындайды



Оқушылар жауап береді



Оқушылар топпен жауап береді














Бауырсақ арқылы бағалау















Дұрыс жауапқа «Бауырсақ» әдісі арқылы бағалау





Дұрыс жауапқа «Бауырсақ» әдісі арқылы бағалау























Дұрыс жауапқа «Бауырсақ» әдісі арқылы бағалау





Дұрыс жауапқа «Бауырсақ» әдісі арқылы бағалау


Слайд 4












Слайд 5









Слайд 6










Слайд 7









Слайд 8










Слайд 9





















Слайд 10






Слайд 11






Слайд 12














https://wordwall.net/ru/resource/52786025/%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D2%93%D0%B0%D0%B9



Слайд 13

Сабақ соңы

5 минут

«Бес бармақ » әдісі арқылы кері байланыс жасау

Бас бармақ – басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды?

Балаң үйрек – бірлесу. Мен сабақта қалай жұмыс жасаым?

Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?

Бағалу

Оқушылардың жинаған бауырсақтары арқылы бағалау

Үй жұмысы: 8-тапсырма, 135 бет
















Слайд 14, 15, 16









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!