Тексерілді:
|
Сабақ: Сауат ашу Күні |
||||||||
|
Осы сабақта негізделген оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1. Мәтін мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы 1.3.8.1 Жазу жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы жәнетөменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфикалық талптарға сай жазу 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан,жіңішке дауыстылар)ажырату және дұрыс дыбыстау 1.1.9.3Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сурет бойынша әңгімелей алады. Дауысты, дауысты ажырата алады. |
|||||||
|
Көптеген оқушылар: Мәтінді түсініп оқып, ары қарай не болатынын болжап, мәтінді жалғастыра алады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: Мәтін мазмұнына қарама-қарсы пікір айта алады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінді оқиды. Не туралы айтылғанын түсініп, болжайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Еңбекпен тапқан нан тәтті. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топ ішінде жұмыс жасауда топ ережесіне бағына білуге үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелеу. |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Дауыссыз дыбыстар туралы біледі |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Топқа біріктіру. 1-топ. «Еңбек» 2-топ «Береке» 3-топ. «Байлық» Жұмбақ. Күрең қызыл түсi бар, Тағамдардың асылы. Қуат берер күшi бар. ( нан) «Екі ассоциация» ойыны. -Балалар, осы жұмбақтың шешуін өз топ атауларымен байланыстырып, ерекше бір ассоциация ойлап табуы керек. Мыс.: Нан Байлық Нан біздің байлығымыз Береке Нан бар жерде береке бар. Еңбек Еңбектің наны тәтті Бағалау: мадақтау |
Жұмбақ |
||||||
|
Ортасы 5 мин 15 мин 1 мин 5 мин 7 мин
6 мин |
1-жаттығу. (Ұжымдық) Суреттерді ретімен қойып шық және әңгімеле
Бағалау: мадақтау 2 – жаттығу . (Топтық жұмыс) Мәтінді түсініп оқу.
Мәтін мазмұнына қарама –қарсы пікір айтып көріңдер. Бағалау: 2жұлдыз 1 ұсыныс Сергіту сәті. Желкілдеген
желменен, 3-жаттығу . (Жеке жұмыс) Дәптермен жұмыс. Мақалды көркем жаз. Еңбекпен тапқан нан тәтті. Бағалау смайлик арқылы . 4 – жаттығу. (Жеке жұмыс) Дыбыстарды дауысты және дауыссыз дыбыстарға ажыратып топтап жаз. Дауысты дыбыстар: а, ә, е, о, ө, ұ, ү, ы, і, и (у) Дауыссыз дыбыстар: б, в, г, ғ, д,ж,з,й,к, қ, л, м, н, ң, п, р, с, т, ф, х, һ,ц, ч, щ (у) Бағалау смайлик арқылы . 5-тапсырма. Мәтінді көшіріп жазыңыз. Бұл – азық-түлік дүкені. Дүкенде нан, сүт, түрлі жемістер мен көкөністер бар. Адамға азық-түлік өте қажет. |
суреттер оқулық |
||||||
|
Соңы 2 мин |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
Оқушыларды мадақтау |
|
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
Ұжымдық Топтық Жеке Жеке жеке |
Мадақтау 2 жұлдыз, 1 ұсыныс Смайлик смайлик |
|
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия - Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ас-адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер.
Ас-адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер.
Тексерілді:
|
Сабақ: Сауат ашу Күні |
||||||||
|
Осы сабақта негізделген оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1. Мәтін мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы 1.3.8.1 Жазу жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы жәнетөменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфикалық талптарға сай жазу 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан,жіңішке дауыстылар)ажырату және дұрыс дыбыстау 1.1.9.3Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сурет бойынша әңгімелей алады. Дауысты, дауысты ажырата алады. |
|||||||
|
Көптеген оқушылар: Мәтінді түсініп оқып, ары қарай не болатынын болжап, мәтінді жалғастыра алады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: Мәтін мазмұнына қарама-қарсы пікір айта алады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінді оқиды. Не туралы айтылғанын түсініп, болжайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Еңбекпен тапқан нан тәтті. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топ ішінде жұмыс жасауда топ ережесіне бағына білуге үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелеу. |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Дауыссыз дыбыстар туралы біледі |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Топқа біріктіру. 1-топ. «Еңбек» 2-топ «Береке» 3-топ. «Байлық» Жұмбақ. Күрең қызыл түсi бар, Тағамдардың асылы. Қуат берер күшi бар. ( нан) «Екі ассоциация» ойыны. -Балалар, осы жұмбақтың шешуін өз топ атауларымен байланыстырып, ерекше бір ассоциация ойлап табуы керек. Мыс.: Нан Байлық Нан біздің байлығымыз Береке Нан бар жерде береке бар. Еңбек Еңбектің наны тәтті Бағалау: мадақтау |
Жұмбақ |
||||||
|
Ортасы 5 мин 15 мин 1 мин 5 мин 7 мин
6 мин |
1-жаттығу. (Ұжымдық) Суреттерді ретімен қойып шық және әңгімеле
Бағалау: мадақтау 2 – жаттығу . (Топтық жұмыс) Мәтінді түсініп оқу.
Мәтін мазмұнына қарама –қарсы пікір айтып көріңдер. Бағалау: 2жұлдыз 1 ұсыныс Сергіту сәті. Желкілдеген
желменен, 3-жаттығу . (Жеке жұмыс) Дәптермен жұмыс. Мақалды көркем жаз. Еңбекпен тапқан нан тәтті. Бағалау смайлик арқылы . 4 – жаттығу. (Жеке жұмыс) Дыбыстарды дауысты және дауыссыз дыбыстарға ажыратып топтап жаз. Дауысты дыбыстар: а, ә, е, о, ө, ұ, ү, ы, і, и (у) Дауыссыз дыбыстар: б, в, г, ғ, д,ж,з,й,к, қ, л, м, н, ң, п, р, с, т, ф, х, һ,ц, ч, щ (у) Бағалау смайлик арқылы . 5-тапсырма. Мәтінді көшіріп жазыңыз. Бұл – азық-түлік дүкені. Дүкенде нан, сүт, түрлі жемістер мен көкөністер бар. Адамға азық-түлік өте қажет. |
суреттер оқулық |
||||||
|
Соңы 2 мин |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
Оқушыларды мадақтау |
|
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
Ұжымдық Топтық Жеке Жеке жеке |
Мадақтау 2 жұлдыз, 1 ұсыныс Смайлик смайлик |
|
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия - Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















