Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жасушалық теория |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 20.09.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 10а |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Органикалық заттар.Көмірсулар |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Көмірсулардың құрылысы, қасиеті, қызметін біліп, топтарын ажыратып, мысал келтіру, олардың маңызына талдау жасау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Көмірсулардың құрылысы мен топтарын атап бере алады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Көмірсулардың құрылысы, қасиеті, қызметін біліп, топтарын ажыратып, атап бере алады |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Көмірсулардың құрылысы, қасиеті, қызметін біліп, топтарын ажыратып, мысал келтіріп, олардың маңызына талдау жасай алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Формативті, суммативті. |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Моносахарид, дисахарид, полисахарид |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Көмірсулардың ағза үшін маңыздылығына мән береді. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Химия |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Жасушаның химиялық құрамы.Су және басқа бейорганикалық заттар, олардың жасушаның тіршілік әрекетіндегі рөлі. |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. Мұғалім оқушыларды түсті жетондар арқылы топқа бөледі. Ноутбукпен тренинг өткізу. «Ыстық микрофон» 1. Ағзада неше элемент кездеседі? 2.Элементтердің кездесу жілігіне қарай неше топқа біріктіреміз? 3. Микроэлементтердің жетіспеуінен ағза қандай зиян шегеді ? 4. Судың атқаратын қызметі қандай? 5.Қандай тұздар кездеседі? Бағдаршам арқылы бағалау |
Сұрақтар бағдаршам |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Интербелсенді тақтадан оқушыларға бейнефильм көрсету Сұрақтар қою 1.Жасушаның химиялық құрамына не жатады? 2.Органикалық заттарға қандай заттар жатады? Смайликтер арқылы бағалау Топтарға тапсырмаларды бөліп беру. 1-топ.Көмірсулардың құрылысы 2-топ. Көмірсулардың топтары 3-топ. Көмірсулардың қасиеттері Берілген тапсырма бойынша кластер құрастыру Әр топтың келесі топқа сұрақтар дайындауына тапсырма береді. Басбармақ арқылы бағалайды |
Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы |
«Веер» әдіс арқылы Топтар бір-біріне сабақты пысықтау сұрақтарын береді.
Геометриялық фигуралармен бағалау Бейағзалық заттардың ағза үшін маңызы қандай? Эссе жазу Үйге тапсырма: 4- тапсырманы оқу, кесте толтыру |
Веер парақшалары сұрақтар |
|||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Көмірсулардың маңызына байланысты қосымша ақпараттар табу, |
Формативті және суммативті бағалау. Смайликтер және жетондар арқылы |
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма? |
|
|||
|
Сабақтың тиімді тұстары: |
|
||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары: |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашфқ сабақ "Көмірсулар"
Ашфқ сабақ "Көмірсулар"
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жасушалық теория |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 20.09.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 10а |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Органикалық заттар.Көмірсулар |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Көмірсулардың құрылысы, қасиеті, қызметін біліп, топтарын ажыратып, мысал келтіру, олардың маңызына талдау жасау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Көмірсулардың құрылысы мен топтарын атап бере алады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Көмірсулардың құрылысы, қасиеті, қызметін біліп, топтарын ажыратып, атап бере алады |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Көмірсулардың құрылысы, қасиеті, қызметін біліп, топтарын ажыратып, мысал келтіріп, олардың маңызына талдау жасай алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Формативті, суммативті. |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Моносахарид, дисахарид, полисахарид |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Көмірсулардың ағза үшін маңыздылығына мән береді. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Химия |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Жасушаның химиялық құрамы.Су және басқа бейорганикалық заттар, олардың жасушаның тіршілік әрекетіндегі рөлі. |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. Мұғалім оқушыларды түсті жетондар арқылы топқа бөледі. Ноутбукпен тренинг өткізу. «Ыстық микрофон» 1. Ағзада неше элемент кездеседі? 2.Элементтердің кездесу жілігіне қарай неше топқа біріктіреміз? 3. Микроэлементтердің жетіспеуінен ағза қандай зиян шегеді ? 4. Судың атқаратын қызметі қандай? 5.Қандай тұздар кездеседі? Бағдаршам арқылы бағалау |
Сұрақтар бағдаршам |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Интербелсенді тақтадан оқушыларға бейнефильм көрсету Сұрақтар қою 1.Жасушаның химиялық құрамына не жатады? 2.Органикалық заттарға қандай заттар жатады? Смайликтер арқылы бағалау Топтарға тапсырмаларды бөліп беру. 1-топ.Көмірсулардың құрылысы 2-топ. Көмірсулардың топтары 3-топ. Көмірсулардың қасиеттері Берілген тапсырма бойынша кластер құрастыру Әр топтың келесі топқа сұрақтар дайындауына тапсырма береді. Басбармақ арқылы бағалайды |
Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы |
«Веер» әдіс арқылы Топтар бір-біріне сабақты пысықтау сұрақтарын береді.
Геометриялық фигуралармен бағалау Бейағзалық заттардың ағза үшін маңызы қандай? Эссе жазу Үйге тапсырма: 4- тапсырманы оқу, кесте толтыру |
Веер парақшалары сұрақтар |
|||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Көмірсулардың маңызына байланысты қосымша ақпараттар табу, |
Формативті және суммативті бағалау. Смайликтер және жетондар арқылы |
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма? |
|
|||
|
Сабақтың тиімді тұстары: |
|
||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары: |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













