Қысқа мерзімді жоспар
|
Біім беру ұйымының атауы |
|||||
|
Пәні: |
Әлеуметтік тұрмыстық бағдарлау |
||||
|
Бөлім: |
Тамақ тану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Раимбаева М.М. |
||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушы оқушы саны-2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Асхана, дәмхана, мейрамхана |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.1.2.1 Асхана, кафе, мейрамхана мәнін ажырата білу. 10.1.2.2 Тағам дайындау және үстел, банкет, фуршет жасау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы қоғамдық тамақтану орындары туралы біледі; Асхана, кафе және мейрамхананы ажырата алады; Тағам дайындау және өз-өзіне қызмет етуді үйренеді; Үстел жасап, дастархан дайындауды және банкеттерге фуршет жасауды үйренеді. |
||||
|
Түзетудің мақсаты: |
Сабақ бойынша негізгі ойды анықтайды,әңгімелейді,сұрақтарға жауап береді; |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Сүйіспеншілік,татулық,жақсы көңіл-күй; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 5минут
Өзін-өзі тексеру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық ортасын құру; Мұғалім шаттық шеңберін құрғызып, ынтымақтастық атмосферасын жасайды. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.
|
Оқушылар амандасу түрлерін таңдау арқылы сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан. Оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағлайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Тамаша!» |
Сары, қызыл, жасыл жетондар |
|
|
Жаңа білім Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақ: 1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.
2-тапсырма. Тыңда. Асхана, кафе және мейрамхана сөздеріне сипаттама беру, суретпен түсіндіру.
Кафе — тұтынушылардың дем алатын, оларға қызмет көрсетілетін, мейрамханаларға қарағанда тағам ассортименті төмендеу, арақ-шарап, темекі және кондитер өнімдерін сататын, дайындалуы күрделі тағамдар пісіретін, соның ішінде тапсырыс бойынша және фирмалық тағамдар бар тағамдар ассортименті кең қоғамдық тамақтандыру кәсіпорны.
Мейрамхана - қызмет көрсету деңгейі бойынша люкс,
с
3-тапсырма. Есте сақта! Ас үйдегі санитарлық-гигиеналық талаптарға сипаттама бере кетсек:
Санитарлық – гигиеналық талаптар. Тамақты дайындау кезінде
оған ағзаға зиянды ауру тудыратын микробтар түсіп, тамақтан уланып
қалмау үшін санитарлық – гигиеналық талаптарды сақтау
керек.
4
5-тапсырма. Есте сақта!
6-тапсырма. Суретке қарап, дұрыс емес және дұрыс тамақтану жолдарын ата.
|
Тақырып бойынша мәлімет тындайды Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Дескриптор -өз ойыңызды мысал келтіре отырып дәлелдеңіз; -өз пікіріңізді өмірмен байланыстыра отырып тұжырымдаңыз. - сарамандық жұмыс жасау арқылы баланы еңбекке және әсемдікке үйретеді. |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Мадақтау |
фото суреттер |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 10 минут |
Бекіту сұрақтары:
|
Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім оқушы-лар жауабын мұқият тыңдап кері байлан-ыс беріп отырады |
|
|
|
Кері байланыс
5 минут |
Сабақты бекіту
«Оқулықпен
жұмыс» Кері байланыс Сұрақ-жауап Үйге тапсырма: Дастарханды безендіріп үйрену. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін асық түстері арқылы көрсетеді, айтады. Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
Оқушы-лар бағалау критер-илерімен өз деңгей-лерін бағалай-ды. |
Интеренет |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Асхана, дәмхана, мейрамхана
Асхана, дәмхана, мейрамхана
Қысқа мерзімді жоспар
|
Біім беру ұйымының атауы |
|||||
|
Пәні: |
Әлеуметтік тұрмыстық бағдарлау |
||||
|
Бөлім: |
Тамақ тану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Раимбаева М.М. |
||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушы оқушы саны-2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Асхана, дәмхана, мейрамхана |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.1.2.1 Асхана, кафе, мейрамхана мәнін ажырата білу. 10.1.2.2 Тағам дайындау және үстел, банкет, фуршет жасау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы қоғамдық тамақтану орындары туралы біледі; Асхана, кафе және мейрамхананы ажырата алады; Тағам дайындау және өз-өзіне қызмет етуді үйренеді; Үстел жасап, дастархан дайындауды және банкеттерге фуршет жасауды үйренеді. |
||||
|
Түзетудің мақсаты: |
Сабақ бойынша негізгі ойды анықтайды,әңгімелейді,сұрақтарға жауап береді; |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Сүйіспеншілік,татулық,жақсы көңіл-күй; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 5минут
Өзін-өзі тексеру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық ортасын құру; Мұғалім шаттық шеңберін құрғызып, ынтымақтастық атмосферасын жасайды. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.
|
Оқушылар амандасу түрлерін таңдау арқылы сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан. Оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағлайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Тамаша!» |
Сары, қызыл, жасыл жетондар |
|
|
Жаңа білім Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақ: 1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.
2-тапсырма. Тыңда. Асхана, кафе және мейрамхана сөздеріне сипаттама беру, суретпен түсіндіру.
Кафе — тұтынушылардың дем алатын, оларға қызмет көрсетілетін, мейрамханаларға қарағанда тағам ассортименті төмендеу, арақ-шарап, темекі және кондитер өнімдерін сататын, дайындалуы күрделі тағамдар пісіретін, соның ішінде тапсырыс бойынша және фирмалық тағамдар бар тағамдар ассортименті кең қоғамдық тамақтандыру кәсіпорны.
Мейрамхана - қызмет көрсету деңгейі бойынша люкс,
с
3-тапсырма. Есте сақта! Ас үйдегі санитарлық-гигиеналық талаптарға сипаттама бере кетсек:
Санитарлық – гигиеналық талаптар. Тамақты дайындау кезінде
оған ағзаға зиянды ауру тудыратын микробтар түсіп, тамақтан уланып
қалмау үшін санитарлық – гигиеналық талаптарды сақтау
керек.
4
5-тапсырма. Есте сақта!
6-тапсырма. Суретке қарап, дұрыс емес және дұрыс тамақтану жолдарын ата.
|
Тақырып бойынша мәлімет тындайды Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Дескриптор -өз ойыңызды мысал келтіре отырып дәлелдеңіз; -өз пікіріңізді өмірмен байланыстыра отырып тұжырымдаңыз. - сарамандық жұмыс жасау арқылы баланы еңбекке және әсемдікке үйретеді. |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Мадақтау |
фото суреттер |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 10 минут |
Бекіту сұрақтары:
|
Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім оқушы-лар жауабын мұқият тыңдап кері байлан-ыс беріп отырады |
|
|
|
Кері байланыс
5 минут |
Сабақты бекіту
«Оқулықпен
жұмыс» Кері байланыс Сұрақ-жауап Үйге тапсырма: Дастарханды безендіріп үйрену. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін асық түстері арқылы көрсетеді, айтады. Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
Оқушы-лар бағалау критер-илерімен өз деңгей-лерін бағалай-ды. |
Интеренет |
|
шағым қалдыра аласыз
Кафе—
импозиум қатысушыларына,
-тапсырма.
Сарамандық жұмыс. Дастархан жасап үйрену және суретке қарай отырып,
жеміс-жидектерден банкетке арналға фуршет
жасау.














