Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу17-сабақ
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Сагимова Жанар |
|||||
|
Күні: |
10.10.2023ж |
|||||
|
Сынып:2 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№17 Менің туыстарым.Туыстарым көп менің |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба біледі. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу.Оқуға ,еңбек етуге баулу. Шешім қабылдай алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы. |
Ұйымдастыру кезеңі. Психалогиялық дайындық. Бір үйде біз нешеуміз? Кел, санайық екеуміз. Бас бармағым – атам, Балаң үйрек – апам, Ортан терек – әкем, Шылдыр шүмек – анам, Кішкентай бөбек – мен. Бір үйде біз нешеуміз? Бір үйде біз бесеуміз. Атамнан басталар, Әжеммен қосталар Отбасым мыналар: Ең жақын адамдар – Әкем мен анам бар, Бір туған ағам бар, Бәрін жақсы көремін, Еркелеймін, еремін! Үй тапсырмасын сұрау Менің әжем Әжесін кім жақсы көреді? |
Оқушылар өзінің үйде кімдермен бірге тұратынын, олардың аты-жөні мен үйдегі атқаратын міндеттерін айтады.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріп түсінік айтады. |
Жарайсыңдар! Керемет!
Дескриптор:Мәтіннің мазмұнына сәйкес қойылған нақтылау сұрақтарына жауап береді |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлаймын Сөзжұмбақты шеш. Туыстық атауларды есіңе түсір 1. … отбасынан басталады. 2. Әкеңнің әкесі – … . 3. Сен әкеңе кім боласың? 4. Мейірімді жан – … . 5. Ағайынды адамдар бір-біріне … 6. Ұлдан кіші қыз бала – … . Жауаптары: Отан,ата,бала,ана,бауыр,қарындас. Ендеше бүгінгі сабағымыз осы туыстық атауларға байланысты болмақ. Менің туыстарым Ойлау дағдысы: білу, түсіну Автор туралы мәлімет беру (1938 - 2006) Ермек Өтетілеуұлы – балалар ақыны. Бұрынғы Ақмола қаласында дүниеге келген. Ақыл “Әдептілік - әдемілік”, “Төрт түсті жер үсті” т.б. кітаптардың авторы. «Үш минуттық пауза» әдісі арқылы өлеңді түсініп оқыту Нұсқаулық:Балалар өлеңді 3 минут үнсіздікте отырып оқиды. Ең жақын адамдар деп кімдерді айтуға болады? Отбасындағы ұлдардың үлкенін кім дейміз? Автор туыстық туралы кімнен естіген? Анықта Өзіңнен кіші ұл бала саған кім болады? |
Балалар өлеңді іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, қажетті ақпаратты тауып, сын тұрғысынан бағалап оқиды. Балалар сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сөзжұмбақты шешеді
Жарайсыңдар!
Дескриптор:Өлеңді түсіне отырып оқиды
Керемет! |
Таратпа материал
Әдебиеттік оқу оқулығы. Алматы |
||
|
|
Сергіту сәті «Әжемнің сарқыты» |
|
Мұғалімнің кері байланысы: Жарайсың! Тамаша! |
Музыка |
||
|
Сабақтың соңы Бекіту тапсырмалары |
2- тапсырма. Топтық жұмыс «Дәптермен жұмыс» айдары «Анамның анасы – нағашы әжем бар» деген өлең жолына қарап,анасының анасы нағашы әже болатындығы туралы ой қорытуына ықпал етеді.
«Ойлан тап» Жұмбақтар жасыру 1.
Маған да, саған да, 2.
Айтары мол ғұлама, 3. Атаңның баласы, 4. Бала бала, бала деп, 5. Дегенімді жасайтын ҚЖ |
Оқушылар өлеңді үлгідегідей анықтама түрінде өзгертіп жазады. Анаңның анасы – нағашы әжең,Анаңның әкесі – нағашы атаң.Анаңның аға-інісі – нағашы ағалар, Анаңның апа-сіңлісі–нағашы апалар. Оқушылар жұмбақтарды шешеді |
Дескрипторы: өлеңді анықтама түрінде өзгертіп жазып, шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
||
|
Қорытындылау |
Үй тапсырмасы. Өлеңді мәнерлеп оқу Рефлексия «Басбармақ « әдісі |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ащық сабақ. Менің туыстарым
Ащық сабақ. Менің туыстарым
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу17-сабақ
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Сагимова Жанар |
|||||
|
Күні: |
10.10.2023ж |
|||||
|
Сынып:2 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№17 Менің туыстарым.Туыстарым көп менің |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба біледі. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу.Оқуға ,еңбек етуге баулу. Шешім қабылдай алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы. |
Ұйымдастыру кезеңі. Психалогиялық дайындық. Бір үйде біз нешеуміз? Кел, санайық екеуміз. Бас бармағым – атам, Балаң үйрек – апам, Ортан терек – әкем, Шылдыр шүмек – анам, Кішкентай бөбек – мен. Бір үйде біз нешеуміз? Бір үйде біз бесеуміз. Атамнан басталар, Әжеммен қосталар Отбасым мыналар: Ең жақын адамдар – Әкем мен анам бар, Бір туған ағам бар, Бәрін жақсы көремін, Еркелеймін, еремін! Үй тапсырмасын сұрау Менің әжем Әжесін кім жақсы көреді? |
Оқушылар өзінің үйде кімдермен бірге тұратынын, олардың аты-жөні мен үйдегі атқаратын міндеттерін айтады.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріп түсінік айтады. |
Жарайсыңдар! Керемет!
Дескриптор:Мәтіннің мазмұнына сәйкес қойылған нақтылау сұрақтарына жауап береді |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлаймын Сөзжұмбақты шеш. Туыстық атауларды есіңе түсір 1. … отбасынан басталады. 2. Әкеңнің әкесі – … . 3. Сен әкеңе кім боласың? 4. Мейірімді жан – … . 5. Ағайынды адамдар бір-біріне … 6. Ұлдан кіші қыз бала – … . Жауаптары: Отан,ата,бала,ана,бауыр,қарындас. Ендеше бүгінгі сабағымыз осы туыстық атауларға байланысты болмақ. Менің туыстарым Ойлау дағдысы: білу, түсіну Автор туралы мәлімет беру (1938 - 2006) Ермек Өтетілеуұлы – балалар ақыны. Бұрынғы Ақмола қаласында дүниеге келген. Ақыл “Әдептілік - әдемілік”, “Төрт түсті жер үсті” т.б. кітаптардың авторы. «Үш минуттық пауза» әдісі арқылы өлеңді түсініп оқыту Нұсқаулық:Балалар өлеңді 3 минут үнсіздікте отырып оқиды. Ең жақын адамдар деп кімдерді айтуға болады? Отбасындағы ұлдардың үлкенін кім дейміз? Автор туыстық туралы кімнен естіген? Анықта Өзіңнен кіші ұл бала саған кім болады? |
Балалар өлеңді іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, қажетті ақпаратты тауып, сын тұрғысынан бағалап оқиды. Балалар сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сөзжұмбақты шешеді
Жарайсыңдар!
Дескриптор:Өлеңді түсіне отырып оқиды
Керемет! |
Таратпа материал
Әдебиеттік оқу оқулығы. Алматы |
||
|
|
Сергіту сәті «Әжемнің сарқыты» |
|
Мұғалімнің кері байланысы: Жарайсың! Тамаша! |
Музыка |
||
|
Сабақтың соңы Бекіту тапсырмалары |
2- тапсырма. Топтық жұмыс «Дәптермен жұмыс» айдары «Анамның анасы – нағашы әжем бар» деген өлең жолына қарап,анасының анасы нағашы әже болатындығы туралы ой қорытуына ықпал етеді.
«Ойлан тап» Жұмбақтар жасыру 1.
Маған да, саған да, 2.
Айтары мол ғұлама, 3. Атаңның баласы, 4. Бала бала, бала деп, 5. Дегенімді жасайтын ҚЖ |
Оқушылар өлеңді үлгідегідей анықтама түрінде өзгертіп жазады. Анаңның анасы – нағашы әжең,Анаңның әкесі – нағашы атаң.Анаңның аға-інісі – нағашы ағалар, Анаңның апа-сіңлісі–нағашы апалар. Оқушылар жұмбақтарды шешеді |
Дескрипторы: өлеңді анықтама түрінде өзгертіп жазып, шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
||
|
Қорытындылау |
Үй тапсырмасы. Өлеңді мәнерлеп оқу Рефлексия «Басбармақ « әдісі |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














