Тексерілді: ДЖОІЖО
|
Білім беру ұйымының атауы |
№137 ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әсілбекова Т |
|||||
|
Күні: |
28.11.2024. |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Үү дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үү дыбысы және әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз,қандаймыз?» ойыны. Топқа бөлу Бейнежазба(Т.Мұсабаевтың балаларға айтқан тілегі) Өткенді пысықтау Оқылым Тап әріп шопан пана Кітап Әліппе шапан баспана «Кітап» мәтінін оқу(тізбектеп оқу) Жаңа тақырып « Күншіл үйрек» ертегісін бейнежазбада көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу 1-тапсырма 1.«Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы.(Үйрек суреті) 2.Сурет бойынша әңгіме құрау. Үш би туралы әңгімелеу 3. «Ү» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу. 4.«Ү» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысу. 5.Түймелерден «ү» әрпін жасау. 2-тапсырма Оқылым. 1.Оқулықтың 71-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтас оқуы. Үш түн күз үкі Күш күн жүз үкімет 2.«Ү» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (үкі – үкімет), сөз ортасына (күш – күші), сөз алдына (үш – күш) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жазылым 1.Оқулықтағы «ү» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ү» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ү» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. ЕҚБ: Үү әрпіне байланысты сөздерді тұтастай, буындап оқы. «Қамажай» биі
Топтық жұмыс ФС тапсырмасы Бекіту және саралау https://wordwall.net/ru/resource/64353582 Кері байланыс:керуен |
Сұраққа жауап айтады. Өткен тақырыпты пысықтайды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Балалар қалаға барды. Қастарында күшіктері бар. Олар үш кісінің ескерткішіне таңдана қарады». Әңгімені сөйлемдерге талдайды Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Сөздерді оқиды Жұмбақтың жауабын табады: үкі,түлкі,түйе. Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырма ларын орындайды. Кері байланыс жасайды |
Сұрақ-жауап Дескриптор: Пп дыбысы мен әрпін меңгерген Сөздерді тұтас оқи алды Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «күшік» сөзіне дыбыстық талдау жасады «Ү» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты Түймелерден «ү» әрпінің сұлбасын жасайды.
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «ү» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды.
Керемет!
Дескриптор: 1.Суреттердің және сөздің дыбыс сызбасы арқылы жаңа сөзді тапты 2. «ү» дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықтады. «Керуен» әдісі |
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер Оқулық Суреттер Стикерлер |
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әсілбекова Тоғжан Бактиярқызы
Әсілбекова Тоғжан Бактиярқызы
Тексерілді: ДЖОІЖО
|
Білім беру ұйымының атауы |
№137 ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әсілбекова Т |
|||||
|
Күні: |
28.11.2024. |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Үү дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үү дыбысы және әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз,қандаймыз?» ойыны. Топқа бөлу Бейнежазба(Т.Мұсабаевтың балаларға айтқан тілегі) Өткенді пысықтау Оқылым Тап әріп шопан пана Кітап Әліппе шапан баспана «Кітап» мәтінін оқу(тізбектеп оқу) Жаңа тақырып « Күншіл үйрек» ертегісін бейнежазбада көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу 1-тапсырма 1.«Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы.(Үйрек суреті) 2.Сурет бойынша әңгіме құрау. Үш би туралы әңгімелеу 3. «Ү» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу. 4.«Ү» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысу. 5.Түймелерден «ү» әрпін жасау. 2-тапсырма Оқылым. 1.Оқулықтың 71-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтас оқуы. Үш түн күз үкі Күш күн жүз үкімет 2.«Ү» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (үкі – үкімет), сөз ортасына (күш – күші), сөз алдына (үш – күш) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жазылым 1.Оқулықтағы «ү» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ү» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ү» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. ЕҚБ: Үү әрпіне байланысты сөздерді тұтастай, буындап оқы. «Қамажай» биі
Топтық жұмыс ФС тапсырмасы Бекіту және саралау https://wordwall.net/ru/resource/64353582 Кері байланыс:керуен |
Сұраққа жауап айтады. Өткен тақырыпты пысықтайды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Балалар қалаға барды. Қастарында күшіктері бар. Олар үш кісінің ескерткішіне таңдана қарады». Әңгімені сөйлемдерге талдайды Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Сөздерді оқиды Жұмбақтың жауабын табады: үкі,түлкі,түйе. Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырма ларын орындайды. Кері байланыс жасайды |
Сұрақ-жауап Дескриптор: Пп дыбысы мен әрпін меңгерген Сөздерді тұтас оқи алды Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «күшік» сөзіне дыбыстық талдау жасады «Ү» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты Түймелерден «ү» әрпінің сұлбасын жасайды.
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «ү» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды.
Керемет!
Дескриптор: 1.Суреттердің және сөздің дыбыс сызбасы арқылы жаңа сөзді тапты 2. «ү» дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықтады. «Керуен» әдісі |
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер Оқулық Суреттер Стикерлер |
||



шағым қалдыра аласыз





















