|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу Зерттеу сұрағы: Қазақстан үшін жаңа экономикалық саясаттың артықшылықтары қандай болды? |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау; 8.4.1.1 деректер мен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жаңа экономикалық саясатының себебі мен салдарын анықтау |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Психологиялық тренинг
Алдыңғы білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасып, сабаққа қатыстарын анықтау. «Сандар сыйқыры» арқылы амандасу тренингі өткізіледі. 1-қол алысып, 2-иықпен, 3-арқамен амандасасыз.
«wordwall» бағдарламасында тест тапсырмасы орындалады.
|
-белсенділікпен қатысу;
-тест тапсырмасын орындау. 2-ұпай |
Мадақ тау |
https://wordwall.net/ru/resource/65021100 |
||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Жаңа тақырыпты анықтауда суреттер ұсынылады. -Суреттерде қандай оқиғалар туралы бейнеленген? -Қазақ халқының басына осындай күн тууына қандай себептер әсер етті деп ойлайсыңдар? -Арты осындай ауыр зардаптарға әкелген саясат қалай аталатын еді? Жаңа тақырып және оқу мақсатымен таныстырылғаннан кейін, тақырыпты ашу мақсатында бейнебаян көрсетіледі. -Бейнебаян мазмұны қандай болды, нені түсіндіңіздер? -Коммунистік партия үшін ең басты мақсат қандай болды? -Аштықтан қырылып жатқан халық туралы үкімет тарапының көзғарасы қандай болды? Тақырып мазмұнына сай оқушыларды топқа бөлу: (жасырын қима қағаздарды ұсыну арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді: 1-топ: Әскери коммунизм саясаты 2-топ: Ашаршылық 3-топ: Жаңа экономикалық саясат 1-тапсырма: топтық жұмыс: 1-топ: Азамат соғысы жылдарында енгізілген Әскери коммунизм саясатын «Тұжырымдамалық картада» сипаттаңыз:
2-топ: Қазақстанда орын алған 1921-1922 жылдардағы ашаршылықьты «Балық қаңқасы» әдісі арқылы сипаттаңыз.
3-топ: Аштық салдарынан орын алған шаруалар көтерілісін «Мәтін талдау кестесінде» сипаттаңыз:
2-тапсырма: жұптық жұмыс: 1-жұп:Жаңа экономикалық саясатқа көшудің себептерін «Графикалық органайзер» әдісі арқылы анықта:
2-жұп: ЖЭС-тың ерекшелітерін сызбаға түсір:
3-жұп: ЖЭС-тың «оң» және «теріс» салдарын анықтаңыз:
Жеке жұмыс: Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді: |
-суреттер арқылы ой қозғап, жаңа тақырыпты анықтайды;
-бейнебаянды тамашалап, жетелеуші сұрақтарға жауап береді; 1-ұпай.
-Әскери коммунизм саясатының енгізілу себептерін анықтайды; -мерзімін анықтайды; -басты ерекшеліктерін сипаттайды; -нәтижесін саралайды; -салдарын сипаттайды. 3-ұпай
-басты проблеманы анықтайды; -себептерін сипаттайды; -мысалдар мен дәлелдемелерге тоқталады; -қорытынды ой-пікір білдіреді. 3-ұпай
-мәтіннің негізгі мазмұнын анықтайды; -ерекшеліктерін сипаттайды; -қашан және қайда болғанын анықтайды; -басты кейіпкерлерді анықтайды; -өз көзғарастарын білдіреді. 3-ұпай
-ЖЭС-қа көшудің басты себептерін анықтайды; -қосымша себептерін анықтайды; 2-ұпай
-ЖЭС-тың 1-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 2-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 3-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 4-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 5-ші ерекшелігін анықтайды. 2-ұпай
-ЖЭС-тың оң салдарын анықтайды; -ЖЭС-тың теріс салдарын анықтайды; 2-ұпай
-тест тапсырмасын орындайды. |
Үш таяқша әдісі арқылы 1 сұрақ 1 жауап 1 идея
Екі жұлдыз, бір тілек
-мадақтау. |
https://youtu.be/wYIwWwiP9yo?si=BKsoLc8zwXZhxUxl
https://wordwall.net/resource/31133755
https://wordwall.net/ru/resource/65174156
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Плюс. Минус. Қызықты» әдісі арқылы жүргізіледі.
|
Сабақ бойынша сәтті шыққан тұстарын, сәтсіз шыққан тұсын, қандай мәселер қызықты болғандығы туралы сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
§14-15. «Әскери коммунизм саясатынан жаңа экономикалық саясатқа көшу» тақырыпты талдау. «Ашық» және «жабық» тест тапсырмаларын дайындау; «1921-1922 жылдардағы ашаршылықтың салдары» туралы шығармашылық жұмыс дайындау. |
|
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу.
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу Зерттеу сұрағы: Қазақстан үшін жаңа экономикалық саясаттың артықшылықтары қандай болды? |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау; 8.4.1.1 деректер мен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жаңа экономикалық саясатының себебі мен салдарын анықтау |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Психологиялық тренинг
Алдыңғы білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасып, сабаққа қатыстарын анықтау. «Сандар сыйқыры» арқылы амандасу тренингі өткізіледі. 1-қол алысып, 2-иықпен, 3-арқамен амандасасыз.
«wordwall» бағдарламасында тест тапсырмасы орындалады.
|
-белсенділікпен қатысу;
-тест тапсырмасын орындау. 2-ұпай |
Мадақ тау |
https://wordwall.net/ru/resource/65021100 |
||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Жаңа тақырыпты анықтауда суреттер ұсынылады. -Суреттерде қандай оқиғалар туралы бейнеленген? -Қазақ халқының басына осындай күн тууына қандай себептер әсер етті деп ойлайсыңдар? -Арты осындай ауыр зардаптарға әкелген саясат қалай аталатын еді? Жаңа тақырып және оқу мақсатымен таныстырылғаннан кейін, тақырыпты ашу мақсатында бейнебаян көрсетіледі. -Бейнебаян мазмұны қандай болды, нені түсіндіңіздер? -Коммунистік партия үшін ең басты мақсат қандай болды? -Аштықтан қырылып жатқан халық туралы үкімет тарапының көзғарасы қандай болды? Тақырып мазмұнына сай оқушыларды топқа бөлу: (жасырын қима қағаздарды ұсыну арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді: 1-топ: Әскери коммунизм саясаты 2-топ: Ашаршылық 3-топ: Жаңа экономикалық саясат 1-тапсырма: топтық жұмыс: 1-топ: Азамат соғысы жылдарында енгізілген Әскери коммунизм саясатын «Тұжырымдамалық картада» сипаттаңыз:
2-топ: Қазақстанда орын алған 1921-1922 жылдардағы ашаршылықьты «Балық қаңқасы» әдісі арқылы сипаттаңыз.
3-топ: Аштық салдарынан орын алған шаруалар көтерілісін «Мәтін талдау кестесінде» сипаттаңыз:
2-тапсырма: жұптық жұмыс: 1-жұп:Жаңа экономикалық саясатқа көшудің себептерін «Графикалық органайзер» әдісі арқылы анықта:
2-жұп: ЖЭС-тың ерекшелітерін сызбаға түсір:
3-жұп: ЖЭС-тың «оң» және «теріс» салдарын анықтаңыз:
Жеке жұмыс: Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді: |
-суреттер арқылы ой қозғап, жаңа тақырыпты анықтайды;
-бейнебаянды тамашалап, жетелеуші сұрақтарға жауап береді; 1-ұпай.
-Әскери коммунизм саясатының енгізілу себептерін анықтайды; -мерзімін анықтайды; -басты ерекшеліктерін сипаттайды; -нәтижесін саралайды; -салдарын сипаттайды. 3-ұпай
-басты проблеманы анықтайды; -себептерін сипаттайды; -мысалдар мен дәлелдемелерге тоқталады; -қорытынды ой-пікір білдіреді. 3-ұпай
-мәтіннің негізгі мазмұнын анықтайды; -ерекшеліктерін сипаттайды; -қашан және қайда болғанын анықтайды; -басты кейіпкерлерді анықтайды; -өз көзғарастарын білдіреді. 3-ұпай
-ЖЭС-қа көшудің басты себептерін анықтайды; -қосымша себептерін анықтайды; 2-ұпай
-ЖЭС-тың 1-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 2-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 3-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 4-ші ерекшелігін анықтайды; -ЖЭС-тың 5-ші ерекшелігін анықтайды. 2-ұпай
-ЖЭС-тың оң салдарын анықтайды; -ЖЭС-тың теріс салдарын анықтайды; 2-ұпай
-тест тапсырмасын орындайды. |
Үш таяқша әдісі арқылы 1 сұрақ 1 жауап 1 идея
Екі жұлдыз, бір тілек
-мадақтау. |
https://youtu.be/wYIwWwiP9yo?si=BKsoLc8zwXZhxUxl
https://wordwall.net/resource/31133755
https://wordwall.net/ru/resource/65174156
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Плюс. Минус. Қызықты» әдісі арқылы жүргізіледі.
|
Сабақ бойынша сәтті шыққан тұстарын, сәтсіз шыққан тұсын, қандай мәселер қызықты болғандығы туралы сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
§14-15. «Әскери коммунизм саясатынан жаңа экономикалық саясатқа көшу» тақырыпты талдау. «Ашық» және «жабық» тест тапсырмаларын дайындау; «1921-1922 жылдардағы ашаршылықтың салдары» туралы шығармашылық жұмыс дайындау. |
|
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















