|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Аспан әлемнің құпиясы |
|||||
|
Күні : 15.02.24 |
Педагогтің аты-жөні: Жайшылыкова Ф.Ж. |
|||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 19. Аспан денелері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 - тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау; 5.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру; 5.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады; Оқушылардың көпшілігі: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. Оқушылардың кейбірі: қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 15 мин |
Ұйымдастыру кезеңі «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Додекаэдр» әдісі арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеру
Құраметті жолаушылар біздің ТМ-13 тікұшақ рейсімізге қош келдіңіздер. Сіздерге ақ жол тілеймін. Экипаж мүшелері жеке куәліктеріңізді алып өз орындарыңызға жайғасыңыздар. Біз ұшуға дайынбыз. Ғарыш әлеміне бірге саяхаттайық.Бүгінгі сабақта тақырыпты толық меңгеріп, өз мақсаттарыңа жетіңдер. Топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру Жеке куәлігінің артында белгі бар оқушы үй тапсырмасын оқиды Өткен тақырыпқа шолу жасау Көгершін хаты әдісі арқылы өткен тақырыптан сұрақ қою
Денсаулыққа не пайдалы?жемістер мен көгөніс. Қандай көгөністерді білесің? Ең үлкен байлық не?денсаулық Денсаулыққа қандай тағамдар зиян? фастфуд Жеміс-жидекте не бар? Дәрумен Тәуелсіздік күні қашан? Қазақстан тәуелсіздігін бірінші болып қай елдер мойындады? АҚШ, Қытай,Ұлыбритания Тәуелсіздік нышандарын ата? Ту, әнұран,елтаңба |
«Шапалақ»
Сабақ басынан бастап әр оқушы бағалауды ұшақ терезелеріне жазып отырады. |
Слайд Интербелсенді тақта Додекаэдр Жеке куәлік Көгершін хаты |
|||
|
Сабақтың ортасы 27 мин |
Жаңа тақырып Тақырыпты сурет пен тірек сөздер арқылы болжау Сабаққа кіріспе видео Жаңа сабақпен таныстыру. Мақсатын айту. 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. 1-тапсырма Айтылым Суретте не бейнеленген? Сен түнде апанға қарап көрдің бе? Сен жұлдыздарды бақылайсң ба? Қандай аспан денелерін білесің? Жұлдыздар қозғалады ма? 2-тапсырма. Жазылым Сұрақтарға жауап бер. Түнгі аспан қандай? Күндізгі аспан қандай? Диаграмма толтырып дәптерге жаз Бір оқушыдан тақтаға жазады 3-тыпсырма Тыңдалым, оқылым Мәтінді рөлге бөліп оқу Тыңдалым Аспан денелері туралы бейнебаян тамашалайық 4-тапсырма. Суреттерді сөйлемдермен сәйкестендір
Топтық тапсырма(плакат) 5-тапсырма Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендір І топ 5т ІІ топ. 8т Қорытынды 6-тапсырма Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер 2 топтан 2 оқушыдан шығады. |
Жаңа тақырыпты тірек сөздер арқылы анықтайды
Тыңдалым,айтылым. Аспан әлемі-небесный мир Жұлдыз-звезда Құпия-тайный, секрет Қозғалыс-движение Бақылау-наблюдать Аспан денесі-небесное тело Шексіз-бесконечный Көлденең жатқан-расположенный поперек Шашырап төгілген- Ақшыл жолақ-светлая полоса Айтайық Ой шақыру Сұрақтарға ауызша жауап береді Жазылым Диаграмманы діптерге орындайды.
Тыңдайық, айтайық Мәтінді тыңдайды, рөлге бөліп оқиды. Тыңдалым Аспан денелері туралы бейнебаян тамашалайды
Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Топтық жұмыс Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді Қорытынды Ойын ойнау арқылы сұрақтарға жасауап береді. Ойын бақаның секіруі арқылы жүргізіледі. |
Дескриптор: 3 балл -Сұрақтарға жауап береді -түнгі аспанды сипаттайды -күндізгі аспанды сипаттайды Дескриптор 2 балл -мәтінді тыңда -рөлге бөліп оқы Дескриптор 5 балл -сөздердің мағынасын анықтайды - сөз тіркестерін сәйкестендіреді |
www.educaplay.com программасы Оқулық Ютуб видео сөздік слайд АКТ, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық Оқулық Ютуб каналынан бейнебаян wardwall https://wordwall.net/resource/68295339 Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Educaplay пратформасы https://www.educaplay.com/ _5.html |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма, 51-бет |
|
||||
|
Кері байланыс |
|
|
||||
|
Бағалау |
Оқушылар ұшақта жинаған бағаларын есептейді. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аспан әлемі , 5 сынып
Аспан әлемі , 5 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Аспан әлемнің құпиясы |
|||||
|
Күні : 15.02.24 |
Педагогтің аты-жөні: Жайшылыкова Ф.Ж. |
|||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 19. Аспан денелері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 - тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау; 5.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру; 5.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады; Оқушылардың көпшілігі: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. Оқушылардың кейбірі: қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 15 мин |
Ұйымдастыру кезеңі «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Додекаэдр» әдісі арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеру
Құраметті жолаушылар біздің ТМ-13 тікұшақ рейсімізге қош келдіңіздер. Сіздерге ақ жол тілеймін. Экипаж мүшелері жеке куәліктеріңізді алып өз орындарыңызға жайғасыңыздар. Біз ұшуға дайынбыз. Ғарыш әлеміне бірге саяхаттайық.Бүгінгі сабақта тақырыпты толық меңгеріп, өз мақсаттарыңа жетіңдер. Топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру Жеке куәлігінің артында белгі бар оқушы үй тапсырмасын оқиды Өткен тақырыпқа шолу жасау Көгершін хаты әдісі арқылы өткен тақырыптан сұрақ қою
Денсаулыққа не пайдалы?жемістер мен көгөніс. Қандай көгөністерді білесің? Ең үлкен байлық не?денсаулық Денсаулыққа қандай тағамдар зиян? фастфуд Жеміс-жидекте не бар? Дәрумен Тәуелсіздік күні қашан? Қазақстан тәуелсіздігін бірінші болып қай елдер мойындады? АҚШ, Қытай,Ұлыбритания Тәуелсіздік нышандарын ата? Ту, әнұран,елтаңба |
«Шапалақ»
Сабақ басынан бастап әр оқушы бағалауды ұшақ терезелеріне жазып отырады. |
Слайд Интербелсенді тақта Додекаэдр Жеке куәлік Көгершін хаты |
|||
|
Сабақтың ортасы 27 мин |
Жаңа тақырып Тақырыпты сурет пен тірек сөздер арқылы болжау Сабаққа кіріспе видео Жаңа сабақпен таныстыру. Мақсатын айту. 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. 1-тапсырма Айтылым Суретте не бейнеленген? Сен түнде апанға қарап көрдің бе? Сен жұлдыздарды бақылайсң ба? Қандай аспан денелерін білесің? Жұлдыздар қозғалады ма? 2-тапсырма. Жазылым Сұрақтарға жауап бер. Түнгі аспан қандай? Күндізгі аспан қандай? Диаграмма толтырып дәптерге жаз Бір оқушыдан тақтаға жазады 3-тыпсырма Тыңдалым, оқылым Мәтінді рөлге бөліп оқу Тыңдалым Аспан денелері туралы бейнебаян тамашалайық 4-тапсырма. Суреттерді сөйлемдермен сәйкестендір
Топтық тапсырма(плакат) 5-тапсырма Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендір І топ 5т ІІ топ. 8т Қорытынды 6-тапсырма Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер 2 топтан 2 оқушыдан шығады. |
Жаңа тақырыпты тірек сөздер арқылы анықтайды
Тыңдалым,айтылым. Аспан әлемі-небесный мир Жұлдыз-звезда Құпия-тайный, секрет Қозғалыс-движение Бақылау-наблюдать Аспан денесі-небесное тело Шексіз-бесконечный Көлденең жатқан-расположенный поперек Шашырап төгілген- Ақшыл жолақ-светлая полоса Айтайық Ой шақыру Сұрақтарға ауызша жауап береді Жазылым Диаграмманы діптерге орындайды.
Тыңдайық, айтайық Мәтінді тыңдайды, рөлге бөліп оқиды. Тыңдалым Аспан денелері туралы бейнебаян тамашалайды
Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Топтық жұмыс Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді Қорытынды Ойын ойнау арқылы сұрақтарға жасауап береді. Ойын бақаның секіруі арқылы жүргізіледі. |
Дескриптор: 3 балл -Сұрақтарға жауап береді -түнгі аспанды сипаттайды -күндізгі аспанды сипаттайды Дескриптор 2 балл -мәтінді тыңда -рөлге бөліп оқы Дескриптор 5 балл -сөздердің мағынасын анықтайды - сөз тіркестерін сәйкестендіреді |
www.educaplay.com программасы Оқулық Ютуб видео сөздік слайд АКТ, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық Оқулық Ютуб каналынан бейнебаян wardwall https://wordwall.net/resource/68295339 Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Educaplay пратформасы https://www.educaplay.com/ _5.html |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма, 51-бет |
|
||||
|
Кері байланыс |
|
|
||||
|
Бағалау |
Оқушылар ұшақта жинаған бағаларын есептейді. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз




















