Астана -елімнің мақтанышы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Астана -елімнің мақтанышы

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқыту қазақ тілінде емес мектептің 6-сыныптарына арналған қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен дайындалған қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 6.Астана мәдениет пен өнер ордасы (13). Әкім Ысқақ «Күн ұлымын»

Күні : 25 .11.24ж.

Педагогтің аты-жөні:Абдираймова Г.С.

Сынып: 6Б

Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар : -

Сабақтың тақырыбы:

Астана – елімнің мақтанышы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.3.1.1 мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру;

6.5.1.1 мəтіндерден деректі жəне дерексіз зат есім, көптік мəнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану


Сабақтың мақсаты :

Барлығы: мəтіндерден деректі жəне дерексіз зат есімдерді таба алады;

Көпшілігі: мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыра біледі;

Кейбіреуі: мəтіндерден деректі жəне дерексіз зат есім, көптік мəнді есімдерді ажырата біледі, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдана алады;

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(5 минут)

І.Ұйымдастыру кезеңі


Ынтымақтастық атмосферасын құру.


«Менің Қазақстаным» – сабақтың ұйымдастыру кезеңінде білім алушылар Қазақстан Республикасының Әнұранын орындайды


«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін (Бірлік және Ынтымақ

Үй жұмысын тексеру

Сабақтың барысымен таныстырады.

Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады.

Білім алушылар Қазақстан Республикасының Әнұранын орындайды.


Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сол сөздер арқылы сөздік қоры дамиды.



Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.




Қолпаштау













«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2

Слайд



Презен

тация









Оқулық 99 бет

Сөздер


І


Жаңа сөздер

1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.











АЙТЫЛЫМ

1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.

«Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Әділдік және Жауапкершілік» құндылығы

Оқылым

Мұғалім ұсынған мәтінді оқыңдар. Тағы қандай Астананың көрікті жерлерін білесіңдер? Диалог құрыңдар.

Тақырып бойынша бес сұрақ құрастырып жазады. Парталас досы екеуі «Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы бір- бірінің сұрақтарына жауап береді.









Жазылым

2-тапсырма. Сурет бойынша сөйлем құра.



Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді

ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі

Жеке қажеттілігі бар оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты орындайды

Полилог. Жағдаят: Досың екеуің көшеде келе жатып, Астана қаласының маңызы деген тақырып төңірегінде өз ойларыңды білдіріңдер. Қосымша ақпаратты пайдаланыңдар. Сұхбат құрыңдар.

Астана туралы сөйлем құрайды.

Сергіту сәті

Оқылым

3- тапсырма.Мәтінді оқы. Мәтінге тақырып қой.



«Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: Тәуелсіздік және Отаншылдық»

Тәуелсіз Қазақстан, отанымыздың астанасы Астана қаласы туралы видео-ролик көрсетіп,Елордамыздың құрылу тарихы мен дамуын түсіндіремін және Астана символы «Бәйтеректің» қазақ мәдениеті тарихында алатын орны мен ұлттық құндылығымыздың тәрбиелік мәнін мысал келтіріп, мағынасын түсіндіремін.

Тілдік бағдар

Осы шақ және оның түрлерін түсіндіреді



Мәтінмен жұмыс

Жазылым

4-тапсырма

Мәтіннен деректі және дерексіз зат есімдерді тап. Осы зат есімдерді пайдаланып, сөйлем құра.

Қорытынды

Бекіту сұрақтары қойылады.

Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.

Мәдени-культурный

Отандық-отечественный

Шетелдік-иностранец

Шаһар-город

Ұйымдастыр-организовать

Әкімшілік-администрация

Саяси-политический

Жарыс-соревнование

Алақан-ладонь

Сәулетші-архитектор

Көрермен-зритель


Айтылым

Сұрақтарға жауап береді.

*Астана туралы не білесің?

*Астана қаласы қай жылдан бастап Қазақстан Республикасының астанасы болды?

*Қандай атақты ғимараттар мен мәдени орындарды білесің?

*Сен Астанада болдың ба?

Жазылым

Астана тақырыбына бес жолды өлең (синквейн) құрастырыңдар.



Жазылым

2-тапсырмада сурет бойынша сөйлем құрап жазады.


Полилог. Жағдаят: Досың екеуің көшеде келе жатып, Астана қаласының маңызы деген тақырып төңірегінде өз ойларыңды білдіріңдер. Қосымша ақпаратты пайдаланып, сұхбат құрады.

Полилог. Жағдаят: Досың екеуің көшеде келе жатып, Астана қаласының маңызы деген тақырып төңірегінде өз ойларыңды білдіріңдер. Қосымша ақпаратты пайдаланыңдар. Сұхбат құрыңдар.







Оқылым

Мәтінді оқиды. Мәтінге тақырып қояды. Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтайды, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстырады





Сергіту сәтін орындайды.

Қимыл қозғалыс арқылы сергу. «қызыл гүлім-ай»





Тілдік бағдар

Осы шақ және оның түрлерімен танысады.



Мәтінмен жұмыс

Жазылым

4-тапсырма

Мәтіннен деректі және дерексіз зат есімдерді табады. Осы зат есімдерді пайдаланып, сөйлем құрайды.

Бекіту сұрақтарына жауап беріп, тақырыпты меңгергендерін көрсетеді.

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»














Дескриптор:2 балл

- сұрақтарға жауап береді ;

- Астана труалы айтады;

-қосымша ақпараттармен толықтырады;


«Бас бармақ»

Рисунок 3 Рисунок 4


















Дескриптор:2 балл

- сурет бойынша сөйлем құрайды;

- жазады;

-жаңа сөздерді қолданады;



























Дескриптор:3 балл

- Мәтінді мұқият оқиды;

-негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды;

- өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстырады





















Дескриптор:3 балл

- Мәтіннен деректі және дерексіз зат есімдерді табады;

- зат есімдерді пайдаланып, сөйлем құрап жазады;

-қатесіз жазады;





Оқулық 99 бет





Видео-ролик






Оқулық

99 бет

Слайд

суреттер



Оқулық 99 бет

слайд








Оқулық

99 бет





Видео-ролик









Оқулық

99 бет

Слайд












https://youtu.be/a-VB6sXnSnw

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 100 бет.5-тапсырма


Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары- жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді


Бағалау











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.12.2024
193
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі