|
Білім беру ұйымының атауы |
№14 орта мектеп-гимназиясы |
||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||
|
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы Зерттеу сұрағы: Астананы көшіру неліктен ұтымды стратегиялық шешім болып табылды. |
||||
|
Іс-әрекеттегі зерттеу мақсатым: |
STEEPLE әдісі арқылы 9-сынып оқушыларының өз ойларын нақты (дәлелмен) жеткізу дағдыларын қалай дамытуға болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.11 Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ой қозғау.
1.Мына суреттерден не көріп тұрсыңдар? 2.Мағынасы қандай? 3.Бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар? Оқушылардың жорамал жауаптарын тыңдап болғаннан кейін сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарын таныстыру. «Астана – отанымыздың жүрегі Тәуелсіздігіміздің тірегі» Н.Ә.Назарбаев |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
слайдтар Таратпа материал Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007 |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут І-кезең ІІ кезең 15 минут ІІІ кезең 10 минут |
І. Есте сақтау. Термин сөздер беріледі. 1.Геосаясат 2.Мегаполис 3.Коммуникация 4.Композиция 5.Резиденция 6.Полиэтника 7.ЮНЕСКО 8.ЕХРО 9.Форум 10.Монумент Термин сөздердің мағынасын сұрау. ІІ.Дерекпен жұмыс. Берілген тақырыпты оқып, сол тақырып бойынша сұрақтар қояды.
ІІІ тапсырма. «Бағытталған оқу»-мәтінмен жұмыс «Астана – жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны» STEЕPLE талдауын жасайды S – әлеуметтік-демографиялық маңызы T – технологиялық маңызы E – экономикалық маңызы E – қоршаған орта үшін маңызы P – саясат үшін маңызы L – құқықтық маңызы E - этникалық факторларды анықтайды. |
Оқушылар 1 минут ішінде термин сөздерді оқып естеріне сақтайды. 1 минут жазады, одан соң жанындағы көршісі термин сөздерді тексереді. -деректі оқиды -сұрақтарға жауап береді STEЕPLE талдауын жасайды |
9-10 сөздерді дұрыс жазғандарға + қойылады. Тақырып бойынша әр балаға сұрақтар қойылады. 6-7 сұрағына жауап бергендер бағаланады. |
Оқулықтан алынған термин сөздер. Қазақстанның қазіргі заман тарихы: Б. Ғ. Аяған. Алматы: Атамұра, 2019 |
|
|
Сабақтың соңы Қорытынды 10 минут Рефлексия |
«Астана - Қазақстанның бет-келбеті» деген тұжырыммен келісесіз бе? Әр оқушы өз ойын жазбаша 5-6 сөйлем көлемінде жазып шығады, өз пікірін білдіреді. Сабақ соңында оқушылар «3 Қ» формуласы бойынша рефлексия жүргізеді:
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не құнды, не қызықты, не қиын екенін жазады, ауызша да айтады |
Сабақ кезеңдері бойынша жинаған балдары арқылы бағаланады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы
|
Білім беру ұйымының атауы |
№14 орта мектеп-гимназиясы |
||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||
|
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы Зерттеу сұрағы: Астананы көшіру неліктен ұтымды стратегиялық шешім болып табылды. |
||||
|
Іс-әрекеттегі зерттеу мақсатым: |
STEEPLE әдісі арқылы 9-сынып оқушыларының өз ойларын нақты (дәлелмен) жеткізу дағдыларын қалай дамытуға болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.11 Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ой қозғау.
1.Мына суреттерден не көріп тұрсыңдар? 2.Мағынасы қандай? 3.Бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар? Оқушылардың жорамал жауаптарын тыңдап болғаннан кейін сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарын таныстыру. «Астана – отанымыздың жүрегі Тәуелсіздігіміздің тірегі» Н.Ә.Назарбаев |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
слайдтар Таратпа материал Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007 |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут І-кезең ІІ кезең 15 минут ІІІ кезең 10 минут |
І. Есте сақтау. Термин сөздер беріледі. 1.Геосаясат 2.Мегаполис 3.Коммуникация 4.Композиция 5.Резиденция 6.Полиэтника 7.ЮНЕСКО 8.ЕХРО 9.Форум 10.Монумент Термин сөздердің мағынасын сұрау. ІІ.Дерекпен жұмыс. Берілген тақырыпты оқып, сол тақырып бойынша сұрақтар қояды.
ІІІ тапсырма. «Бағытталған оқу»-мәтінмен жұмыс «Астана – жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны» STEЕPLE талдауын жасайды S – әлеуметтік-демографиялық маңызы T – технологиялық маңызы E – экономикалық маңызы E – қоршаған орта үшін маңызы P – саясат үшін маңызы L – құқықтық маңызы E - этникалық факторларды анықтайды. |
Оқушылар 1 минут ішінде термин сөздерді оқып естеріне сақтайды. 1 минут жазады, одан соң жанындағы көршісі термин сөздерді тексереді. -деректі оқиды -сұрақтарға жауап береді STEЕPLE талдауын жасайды |
9-10 сөздерді дұрыс жазғандарға + қойылады. Тақырып бойынша әр балаға сұрақтар қойылады. 6-7 сұрағына жауап бергендер бағаланады. |
Оқулықтан алынған термин сөздер. Қазақстанның қазіргі заман тарихы: Б. Ғ. Аяған. Алматы: Атамұра, 2019 |
|
|
Сабақтың соңы Қорытынды 10 минут Рефлексия |
«Астана - Қазақстанның бет-келбеті» деген тұжырыммен келісесіз бе? Әр оқушы өз ойын жазбаша 5-6 сөйлем көлемінде жазып шығады, өз пікірін білдіреді. Сабақ соңында оқушылар «3 Қ» формуласы бойынша рефлексия жүргізеді:
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не құнды, не қызықты, не қиын екенін жазады, ауызша да айтады |
Сабақ кезеңдері бойынша жинаған балдары арқылы бағаланады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














