|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қоңырбай Құдагелдинов атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Окенова Инават Муратбаевна |
|||||
|
Күні: |
24.04.2024 ж. |
|||||
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы. Зерттеу сұрағы: Астананы көшіру неліктен ұтымды стратегиялық шешім болып табылды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.11 Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
ҚР Елордасын көшіру себептерін біледі, маңыздылығына қарай себептерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасын пысықтау. Тест арқылы тексеру Берілген 9 сұрақ |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
КБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Интер белсенді тақта
|
||
|
Жаңа білім |
«Киноматограф» Астана –Тәуелсіз Қазақстанның астанасы тақырыбында. (Оқушылардың зейінін аудару ( Мұғалімнің кіріспе сөзі) Кіріспе сұрақтар КБ. Мұғалім мадақтамасы Жеке жұмыс. Бүкіл сынып талқылау. Себеп салдар диаграммасы «Балық қаңқасы» әдісі Бейнеролик негізінде және өз білімдеріне негізделе отырып, оқушылар мына сұрақтарға жауап береді:
«Мәтінмен жұмыс» Астана- Тәуелсіз Қазақстанның астанасы. Мәтін бойынша түрлі тапсырмалар беріледі. (оқушылар тұжырымдамалық кесте постер жасайды) Дескрипторлар:
Эссе «Астана –Тәуелсіз Қазақстанның астанасы» Дескрипторлар:
«Еркін микрафон» сұрақтар қою арқылы сабақта алған білімдерін бекітіп, тақырыпты қорытындылау. Сұрақтар:
|
Оқушылар бейнеролик негізінде және өз білімдеріне негізделе отырып, оқушылар мына сұрақтарға жауап береді Әр топ өз жұмысын сынып алдында қорғайды, өзара салыстыру жүргізеді Оқушылар топтардың ішіндегі ең дұрыс тұжырымдалған жауаптарды атайды. |
Мұғалім кері байланыс береді. Дескриптор Мұғалім оқушы жұмысына кері байланыс жасайды. мұғалім кері байланыс береді, Кейбір оқушылардың ойлары оқылғаннан кейін мұғалім сабақты қорытындылап, кері байланыс береді. |
https://www.youtube.com/watch?v=DlV52I1VZBU |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасы: § 54. Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы және 196 беттегі кестені толтырып жазу. Кері байланыс
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Ақпарат тық карточка |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы.
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қоңырбай Құдагелдинов атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Окенова Инават Муратбаевна |
|||||
|
Күні: |
24.04.2024 ж. |
|||||
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы. Зерттеу сұрағы: Астананы көшіру неліктен ұтымды стратегиялық шешім болып табылды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.11 Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
ҚР Елордасын көшіру себептерін біледі, маңыздылығына қарай себептерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасын пысықтау. Тест арқылы тексеру Берілген 9 сұрақ |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
КБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Интер белсенді тақта
|
||
|
Жаңа білім |
«Киноматограф» Астана –Тәуелсіз Қазақстанның астанасы тақырыбында. (Оқушылардың зейінін аудару ( Мұғалімнің кіріспе сөзі) Кіріспе сұрақтар КБ. Мұғалім мадақтамасы Жеке жұмыс. Бүкіл сынып талқылау. Себеп салдар диаграммасы «Балық қаңқасы» әдісі Бейнеролик негізінде және өз білімдеріне негізделе отырып, оқушылар мына сұрақтарға жауап береді:
«Мәтінмен жұмыс» Астана- Тәуелсіз Қазақстанның астанасы. Мәтін бойынша түрлі тапсырмалар беріледі. (оқушылар тұжырымдамалық кесте постер жасайды) Дескрипторлар:
Эссе «Астана –Тәуелсіз Қазақстанның астанасы» Дескрипторлар:
«Еркін микрафон» сұрақтар қою арқылы сабақта алған білімдерін бекітіп, тақырыпты қорытындылау. Сұрақтар:
|
Оқушылар бейнеролик негізінде және өз білімдеріне негізделе отырып, оқушылар мына сұрақтарға жауап береді Әр топ өз жұмысын сынып алдында қорғайды, өзара салыстыру жүргізеді Оқушылар топтардың ішіндегі ең дұрыс тұжырымдалған жауаптарды атайды. |
Мұғалім кері байланыс береді. Дескриптор Мұғалім оқушы жұмысына кері байланыс жасайды. мұғалім кері байланыс береді, Кейбір оқушылардың ойлары оқылғаннан кейін мұғалім сабақты қорытындылап, кері байланыс береді. |
https://www.youtube.com/watch?v=DlV52I1VZBU |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасы: § 54. Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы және 196 беттегі кестені толтырып жазу. Кері байланыс
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Ақпарат тық карточка |
||
шағым қалдыра аласыз














