Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Бөлім атауы: Астана-мәдениет пен өнер ордасы. |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖББМ Пәні: Қазақ тілі. |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 04.11.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж. Илесбаева |
||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 А,Ә |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Астана келбеті-ұлт келбеті |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.3.1 неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, неологизмдерді ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтінді жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу, , неологизмдерді ажырата білу; Кейбір оқушылар: Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу , неологизмдерді ажырата білу, синонимдік қатарларын түрлендіріп қарау. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Астана-мәдениет пен өнер ордасы. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал .
Қызығушылықты ояту. Ойтүрткі сұрақтарына жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Болашаққа бастаған, Шарықтайды асқақ ән. Елордасы Отанның. Мақтанышым - Астанам. -Өлеңде не туралы айтылған? -Кім Астанаға барды? Астана қаласының қандай көрікті жерлерінде болдыңдар? (Балалардың жауаптары тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
6-сынып Қазақ тілі |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Мәтінді түсініп оқыңдар. Әңгімеге басқаша қандай тақырып қояр
едіңдер? Ойларыңды
дәлелдеңдер. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып,
талдаңдар. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-тапсырма. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- тапсырма. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Дескриптор:
ҚБ ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
2-тапсырма. Берілген неологизм сөздерді пайдаланып, Астана қаласы туралы 6–7 сөйлем жазыңдар. Елорда, зияткер, өркениет, инфрақұрылым, пайыз, мұхитбақ, кешен, нысан, саябақ. 4-тапсырма. Берілген неологизмдер қолданысқа енді ме? «Иә/жоқ» деп жауап беріңдер.
Дескриптор:
Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып, талдаңдар.
Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
• Берілген неологизм сөздерді пайдаланып, Астана қаласы туралы 6–7 сөйлем жазады; •Берілген неологизмдер қолданысқа енгенін-енбегенін анықтап, кестені толтырады. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
6-сынып Қазақ тілі
(«Ана тілі» газетінен)
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. Оқушыларға Астанада қыдырып барғанда түскен фотосуреттерін алып келу тапсырылады. |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана келбеті-ұлт келбеті
Астана келбеті-ұлт келбеті
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Бөлім атауы: Астана-мәдениет пен өнер ордасы. |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖББМ Пәні: Қазақ тілі. |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 04.11.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж. Илесбаева |
||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 А,Ә |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Астана келбеті-ұлт келбеті |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.3.1 неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, неологизмдерді ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтінді жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу, , неологизмдерді ажырата білу; Кейбір оқушылар: Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу , неологизмдерді ажырата білу, синонимдік қатарларын түрлендіріп қарау. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Астана-мәдениет пен өнер ордасы. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал .
Қызығушылықты ояту. Ойтүрткі сұрақтарына жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Болашаққа бастаған, Шарықтайды асқақ ән. Елордасы Отанның. Мақтанышым - Астанам. -Өлеңде не туралы айтылған? -Кім Астанаға барды? Астана қаласының қандай көрікті жерлерінде болдыңдар? (Балалардың жауаптары тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
6-сынып Қазақ тілі |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Мәтінді түсініп оқыңдар. Әңгімеге басқаша қандай тақырып қояр
едіңдер? Ойларыңды
дәлелдеңдер. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып,
талдаңдар. 1-тапсырма. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-тапсырма. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- тапсырма. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Дескриптор:
ҚБ ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
2-тапсырма. Берілген неологизм сөздерді пайдаланып, Астана қаласы туралы 6–7 сөйлем жазыңдар. Елорда, зияткер, өркениет, инфрақұрылым, пайыз, мұхитбақ, кешен, нысан, саябақ. 4-тапсырма. Берілген неологизмдер қолданысқа енді ме? «Иә/жоқ» деп жауап беріңдер.
Дескриптор:
Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтінді оқылым стратегияларын қолданып, талдаңдар.
Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
• Берілген неологизм сөздерді пайдаланып, Астана қаласы туралы 6–7 сөйлем жазады; •Берілген неологизмдер қолданысқа енгенін-енбегенін анықтап, кестені толтырады. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
6-сынып Қазақ тілі
(«Ана тілі» газетінен)
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. Оқушыларға Астанада қыдырып барғанда түскен фотосуреттерін алып келу тапсырылады. |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















