Ж
амбыл облысы Тұрар Рысқұлов
ауданы
Луговой ауылы Максим Горький атындағы
орта мектебі Қазақ тілі жане әдебиеті пәні
мұғалімі Иманқұлова Жанар Азаматовна
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Астана-мәдениет пен өнер ордасы |
|||||
|
Күні : 3.12.2025 |
Педагогтің аты-жөні:Иманкулова.Ж.А |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Астана күні. Нақ осы шақ |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.6.1-тірек сөздерге сүйеніп,сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру; 6.5.1.5-етістіктің шақтарының(нақ осы шақ)қызыметін білу,ауызша және жазба жұмыстарда қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тірек сөздерге сүйене отырып,сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады. Етістіктің шақтарының(нақ осы шақ)қызметін біліп,жазба жұмыстарында қолданады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі:ОқушыларменАмандасу«Психологиялық»жағымды ахуал қалыптастыру: «Біз қандаймыз?» балалар бір-біріне жағымды,көңілді,сенімді орта қалыптастыру. Тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады,сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігін арттырады. Жақсы балалар енді топқа бөлініп алайық «Астанаға жол» Билет арқылы екі топқа бөлініп аламыз. 1-топтың атауы Байтерек 2-топтың атауы Ханшатыр Орнымызға жайғасамыз балалар. Үй жұмысын тексеру Астана туралы өлеңді жатқа айтады. Сабақтың мақсаты бойынша жұмыс жасау. |
Оқушылар амандасады. Сәлеметсіз бе! Сабақта оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй силай отырып «Біз қандаймыз?»деп екі топ бір-бірінен сұрайды. 1-Әдемісің,әдептісің. 2-Сенімдісің,талаптысың Біз бәріміз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз. Оқушылар барып билет алады. Байтерек Ханшатыр болып екі топқа бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасын айтып шығады. |
Жақсы,жағымды сөздермен ауызша айтып шығу. 1-2балл |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 10мин 10мин 10мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс Берілген суреттерді рет-ретімен орналастырыңдар ,бірнеше тірек сөздер құрастырады. 1-топ Қазмедиа орталығы, Биші қыздар, сахна,қазақ әншілері,Р.Рымбаева,Димаш Құдайберген.Мақпал Жүнісова.Ернар Айдар. 2-топ.Ұлттық мұражай. Ұлттық аспаптар.Алтын адам.Көне бұйымдар.Ұлттық киімдер.Қазақ батырлары. 2-тапсырма. Жеке жұмыс Тірек сөздерді қолдана отырып,суреттер бойынша әңгіме құрастыр.Әңгімеге ат қойыңдар.Әңгіме жазуда нақ осы шақ етістіктерін қолданыңдар. «Түймедақ» әдісі Екі топқа берілген гүлдің күлтелеріндегі сұрақтарға жауап беру арқылы гүлді құрастырады. Құрастырылған гүл дүрыс шыққанын артынан білетін боламыз. 1830ж |
Оқушылар берілген суреттерден тірек сөздер құрап,оқып шығады. 1.Қазмедиа орталығы.Биші қыздар.Сахна.Қазақ әншілері.Роза Рымбаева.Мақпал Жүнісова.Димаш Құдайберген.Ернар Айдар. 2-топ.Ұлттық мұражай. Алтын адам. Ұлттық киімдер. Көне бұйымдар. Ұлттық аспаптар. Мектеп оқушылары. Қазақ батыры 1-топ. Оқушылар әңгіме құрайды.Ат қойады Қазмедиа орталығы Қазмедиа орталығы үлкен және әдемі жаңа ғимарат.Алдында адамдар көп жүр.Ал іші сондай үлкен биік.Бірінші қабатында кино концерттік зал орналасқан.Сахна сондай үлкен жарық.Астана күніне орай консерт болып жатыр.Сахнада Р.Рымбаева,М.Жүнісова, ән шырқап жүр.Димаш Құдайберген қазақтың ұлттық өнерін насихаттап жүр. Астана күніне арнап әншілер ән айтып тұр.Қазақтың биші қыздары би билеп жүр. Жан-жақтан көптеген әншілер келіп жатыр. 2-топ. Ұлттық мұражай. Астана қаласындағы ұлттық мұражай.Мұражай ғимараты үлкен көлемді алып жатыр.Мұражайдың іші таза және жап-жарық болып тұр. Оқушыларды мұғалімдері мұражаймен таныстырып жүр.Мұражайдың ішінде көне, ескі бұйымдар ілулі тұр.Қазақ батырларының да қолдаңған заттары сақталып тұр.Мұражайда қазақтың ұлттық киімдері,алтын адам мүсіні сақталып тұр.Маған мұражай қатты ұнады. 6-шілде қандай күн? Астананың бұрыңғы атауы қандай? Тұңғыш елбасы кім? ЭКСПО 2017 көрмесі қашан ашылд? Астанадағы қандай ғимараттарды білесің? Бәйтеректің биіктігі қанша? Астана күні қашан? Целиноград қаласының жаңа атауы? Ақмола қаласының негізі қай жылы қаланды? Нақ осы шаққа бір мысал келтір. |
Дескриптор -берілген суреттерді рет-ретімен орналастырады -тірек сөздерді анықтайды «Екі жұлдыз бір тілек» Жұмыс туралы екі ұнаған нәрсесін айтады.бір тілек білдіреді 1-3балл Дескриптор: -топтастырылған сутеттер мен әңгіме құрайды. -Әңгімеге ат қойады -нақ осы шақ етістіктерін қолданады. 1-3 балл аралығы Дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді -күлтелерін құрастырады 1-2 балл Жарайсыңдар! |
Слайд суреттер Слайд сурет Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үй тапсырмасын беру : 6-тапсырма 69 бет. |
|
||||
|
Кері байланыс «Уатсап веб» |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Уатсап веб» Не үйрендің? Не білдің? Не білгің келеді?
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Домбыра арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана күні. Нақ осы шақ
Астана күні. Нақ осы шақ
Ж
амбыл облысы Тұрар Рысқұлов
ауданы
Луговой ауылы Максим Горький атындағы
орта мектебі Қазақ тілі жане әдебиеті пәні
мұғалімі Иманқұлова Жанар Азаматовна
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Астана-мәдениет пен өнер ордасы |
|||||
|
Күні : 3.12.2025 |
Педагогтің аты-жөні:Иманкулова.Ж.А |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Астана күні. Нақ осы шақ |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.6.1-тірек сөздерге сүйеніп,сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру; 6.5.1.5-етістіктің шақтарының(нақ осы шақ)қызыметін білу,ауызша және жазба жұмыстарда қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тірек сөздерге сүйене отырып,сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады. Етістіктің шақтарының(нақ осы шақ)қызметін біліп,жазба жұмыстарында қолданады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі:ОқушыларменАмандасу«Психологиялық»жағымды ахуал қалыптастыру: «Біз қандаймыз?» балалар бір-біріне жағымды,көңілді,сенімді орта қалыптастыру. Тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады,сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігін арттырады. Жақсы балалар енді топқа бөлініп алайық «Астанаға жол» Билет арқылы екі топқа бөлініп аламыз. 1-топтың атауы Байтерек 2-топтың атауы Ханшатыр Орнымызға жайғасамыз балалар. Үй жұмысын тексеру Астана туралы өлеңді жатқа айтады. Сабақтың мақсаты бойынша жұмыс жасау. |
Оқушылар амандасады. Сәлеметсіз бе! Сабақта оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй силай отырып «Біз қандаймыз?»деп екі топ бір-бірінен сұрайды. 1-Әдемісің,әдептісің. 2-Сенімдісің,талаптысың Біз бәріміз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз. Оқушылар барып билет алады. Байтерек Ханшатыр болып екі топқа бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасын айтып шығады. |
Жақсы,жағымды сөздермен ауызша айтып шығу. 1-2балл |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 10мин 10мин 10мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс Берілген суреттерді рет-ретімен орналастырыңдар ,бірнеше тірек сөздер құрастырады. 1-топ Қазмедиа орталығы, Биші қыздар, сахна,қазақ әншілері,Р.Рымбаева,Димаш Құдайберген.Мақпал Жүнісова.Ернар Айдар. 2-топ.Ұлттық мұражай. Ұлттық аспаптар.Алтын адам.Көне бұйымдар.Ұлттық киімдер.Қазақ батырлары. 2-тапсырма. Жеке жұмыс Тірек сөздерді қолдана отырып,суреттер бойынша әңгіме құрастыр.Әңгімеге ат қойыңдар.Әңгіме жазуда нақ осы шақ етістіктерін қолданыңдар. «Түймедақ» әдісі Екі топқа берілген гүлдің күлтелеріндегі сұрақтарға жауап беру арқылы гүлді құрастырады. Құрастырылған гүл дүрыс шыққанын артынан білетін боламыз. 1830ж |
Оқушылар берілген суреттерден тірек сөздер құрап,оқып шығады. 1.Қазмедиа орталығы.Биші қыздар.Сахна.Қазақ әншілері.Роза Рымбаева.Мақпал Жүнісова.Димаш Құдайберген.Ернар Айдар. 2-топ.Ұлттық мұражай. Алтын адам. Ұлттық киімдер. Көне бұйымдар. Ұлттық аспаптар. Мектеп оқушылары. Қазақ батыры 1-топ. Оқушылар әңгіме құрайды.Ат қойады Қазмедиа орталығы Қазмедиа орталығы үлкен және әдемі жаңа ғимарат.Алдында адамдар көп жүр.Ал іші сондай үлкен биік.Бірінші қабатында кино концерттік зал орналасқан.Сахна сондай үлкен жарық.Астана күніне орай консерт болып жатыр.Сахнада Р.Рымбаева,М.Жүнісова, ән шырқап жүр.Димаш Құдайберген қазақтың ұлттық өнерін насихаттап жүр. Астана күніне арнап әншілер ән айтып тұр.Қазақтың биші қыздары би билеп жүр. Жан-жақтан көптеген әншілер келіп жатыр. 2-топ. Ұлттық мұражай. Астана қаласындағы ұлттық мұражай.Мұражай ғимараты үлкен көлемді алып жатыр.Мұражайдың іші таза және жап-жарық болып тұр. Оқушыларды мұғалімдері мұражаймен таныстырып жүр.Мұражайдың ішінде көне, ескі бұйымдар ілулі тұр.Қазақ батырларының да қолдаңған заттары сақталып тұр.Мұражайда қазақтың ұлттық киімдері,алтын адам мүсіні сақталып тұр.Маған мұражай қатты ұнады. 6-шілде қандай күн? Астананың бұрыңғы атауы қандай? Тұңғыш елбасы кім? ЭКСПО 2017 көрмесі қашан ашылд? Астанадағы қандай ғимараттарды білесің? Бәйтеректің биіктігі қанша? Астана күні қашан? Целиноград қаласының жаңа атауы? Ақмола қаласының негізі қай жылы қаланды? Нақ осы шаққа бір мысал келтір. |
Дескриптор -берілген суреттерді рет-ретімен орналастырады -тірек сөздерді анықтайды «Екі жұлдыз бір тілек» Жұмыс туралы екі ұнаған нәрсесін айтады.бір тілек білдіреді 1-3балл Дескриптор: -топтастырылған сутеттер мен әңгіме құрайды. -Әңгімеге ат қойады -нақ осы шақ етістіктерін қолданады. 1-3 балл аралығы Дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді -күлтелерін құрастырады 1-2 балл Жарайсыңдар! |
Слайд суреттер Слайд сурет Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үй тапсырмасын беру : 6-тапсырма 69 бет. |
|
||||
|
Кері байланыс «Уатсап веб» |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Уатсап веб» Не үйрендің? Не білдің? Не білгің келеді?
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Домбыра арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













