|
Пәні: музыка |
Мектеп: М.Әуезов атындағы ЖББМ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
Менің Отаным – Қазақстан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.09.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№2.Сабақтың тақырыбы: |
Астана Қазақстанның елордасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.2.1 – ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Тәуелсіздік және отаншылдық» құндылығы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Сабақ ортасы Сабақ соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі •Сәлемдесу. •«Шаттық шеңбері»: «Менің арман қалам – …» деп әр оқушы бір сөзбен айтады. Қызығушылықты ояту •Мұғалім сұрақ қояды: «Біздің астанамыз қалай аталады?», «Астанаға бардыңдар ма?» •Астана қаласының көрікті жерлері туралы суреттер көрсету (Бәйтерек, Хан Шатыр, «Шабыт» шығармашылық үйі). ІІ. Жаңа сабақ 1-тапсырма:.Талдау. «Астана» туралы мәлімет береміз. Сұрақтарға жауап береміз. 1.Қәзіргі Астана қалай аталады? 2.Бұған дейін Астананың бірнеше атауы болған? Жауаптарын төркөздерге жазамыз.
Әрбір оқушы Астана туралы өз ойларын айтады. 2-тапсырма. Ән үйрену, орындау. М.Омаров «Арман қала Астана» әнін тыңдап бірге орындау. •Әннің мазмұны: астана – халықтың арман қаласы. •Әнді мұғалім өзі орындап береді. •Балаларға шумағын,қайырмасын үйрету. •Қосылып айту. -Әнді ән орындау талаптарын сақтап орында. 3-тапсырма. Тыңдау, талдау Т.Тоғжановтың «Шабыт» күйін тыңдайды. •Әсерімен бөліседі: «Қандай көңіл-күй сыйлады?», «Бұл күйді қай қалаға арнаған?» -«Шабыт» деген сөздің мағынасы қандай? -Күй қандай көңіл күйде орындалады? -Күйді тыңдағанда қандай көңіл күйде болдың?
ЖИ (жасанды интеллект) ресурстары: •YouTube – «Арман қала – Астана» әні •YouTube – «Шабыт» күйі •[ChatGPT – ән айту, канон туралы түсінік алу үшін] 4 тапсырма.Канон түрінде ән айту туралы •Канонды тыңдату (мысалы, «Дарқан дала » әні канон түрінде). •Оқушылармен канон түрінде ән орындау тәжірибесі: 2 топқа бөліп, бір топ бастаған әнді екінші топ кейін қайталайды. Канон (өнерде) –өзгертілмейтін (тұрақты) ,дәстүрлі ережелер жиынтығы. Канон түрінде әнді орындау дегеніміз-әннің негізгі әуенін сақтап, оны бірнеше әнші немесе хор ұжымындағы топтардың бірінен кейін бірі қайталап орындауы. 1.Жеке жұмыс •«Арман қала – Астана» әнінен өзіне ұнаған жолды дәптерге жазу. Топтық жұмыс •1-топ: Астананың көрікті жерлерін суреттейді (ауызша). •2-топ: «Шабыт» күйінен алған әсерін (ауызша) . Үй тапсырмасы: •«Арман қала – Астана» әнін жаттау. •Астана туралы сурет салып келу Рефлексия : •Бүгін қандай ән үйрендік? •«Шабыт» күйі нені бейнелейді? •Канон деген не? •Астана біздің жүрегімізде қандай орын алады? |
Бәрі бірге
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Астана туралы біледі Өз ойларымен бөліседі
Әнді қатесіз үйренеді «Арман қала – Астана» әнін орындайды.
Күйді тыңдай ды, сұрақтар ға жауап береді.
ЖИ қолдана алады
Канон түрінде ән айтады, түсінеді. Музыканың мазмұнын Отанмен байланыстырады.
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс
|
Мақтау мадақтау сөздер
Жарайсың! Керемет! Тамаша!
. Жарайсың! Керемет!
. Жарайсың! Керемет!
Жарайсың! Керемет!
Жарайсың! Керемет!
Жарайсың! Керемет!
|
Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана Қазақстанның елордасы
Астана Қазақстанның елордасы
|
Пәні: музыка |
Мектеп: М.Әуезов атындағы ЖББМ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
Менің Отаным – Қазақстан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.09.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№2.Сабақтың тақырыбы: |
Астана Қазақстанның елордасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.2.1 – ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Тәуелсіздік және отаншылдық» құндылығы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Сабақ ортасы Сабақ соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі •Сәлемдесу. •«Шаттық шеңбері»: «Менің арман қалам – …» деп әр оқушы бір сөзбен айтады. Қызығушылықты ояту •Мұғалім сұрақ қояды: «Біздің астанамыз қалай аталады?», «Астанаға бардыңдар ма?» •Астана қаласының көрікті жерлері туралы суреттер көрсету (Бәйтерек, Хан Шатыр, «Шабыт» шығармашылық үйі). ІІ. Жаңа сабақ 1-тапсырма:.Талдау. «Астана» туралы мәлімет береміз. Сұрақтарға жауап береміз. 1.Қәзіргі Астана қалай аталады? 2.Бұған дейін Астананың бірнеше атауы болған? Жауаптарын төркөздерге жазамыз.
Әрбір оқушы Астана туралы өз ойларын айтады. 2-тапсырма. Ән үйрену, орындау. М.Омаров «Арман қала Астана» әнін тыңдап бірге орындау. •Әннің мазмұны: астана – халықтың арман қаласы. •Әнді мұғалім өзі орындап береді. •Балаларға шумағын,қайырмасын үйрету. •Қосылып айту. -Әнді ән орындау талаптарын сақтап орында. 3-тапсырма. Тыңдау, талдау Т.Тоғжановтың «Шабыт» күйін тыңдайды. •Әсерімен бөліседі: «Қандай көңіл-күй сыйлады?», «Бұл күйді қай қалаға арнаған?» -«Шабыт» деген сөздің мағынасы қандай? -Күй қандай көңіл күйде орындалады? -Күйді тыңдағанда қандай көңіл күйде болдың?
ЖИ (жасанды интеллект) ресурстары: •YouTube – «Арман қала – Астана» әні •YouTube – «Шабыт» күйі •[ChatGPT – ән айту, канон туралы түсінік алу үшін] 4 тапсырма.Канон түрінде ән айту туралы •Канонды тыңдату (мысалы, «Дарқан дала » әні канон түрінде). •Оқушылармен канон түрінде ән орындау тәжірибесі: 2 топқа бөліп, бір топ бастаған әнді екінші топ кейін қайталайды. Канон (өнерде) –өзгертілмейтін (тұрақты) ,дәстүрлі ережелер жиынтығы. Канон түрінде әнді орындау дегеніміз-әннің негізгі әуенін сақтап, оны бірнеше әнші немесе хор ұжымындағы топтардың бірінен кейін бірі қайталап орындауы. 1.Жеке жұмыс •«Арман қала – Астана» әнінен өзіне ұнаған жолды дәптерге жазу. Топтық жұмыс •1-топ: Астананың көрікті жерлерін суреттейді (ауызша). •2-топ: «Шабыт» күйінен алған әсерін (ауызша) . Үй тапсырмасы: •«Арман қала – Астана» әнін жаттау. •Астана туралы сурет салып келу Рефлексия : •Бүгін қандай ән үйрендік? •«Шабыт» күйі нені бейнелейді? •Канон деген не? •Астана біздің жүрегімізде қандай орын алады? |
Бәрі бірге
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Астана туралы біледі Өз ойларымен бөліседі
Әнді қатесіз үйренеді «Арман қала – Астана» әнін орындайды.
Күйді тыңдай ды, сұрақтар ға жауап береді.
ЖИ қолдана алады
Канон түрінде ән айтады, түсінеді. Музыканың мазмұнын Отанмен байланыстырады.
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс
|
Мақтау мадақтау сөздер
Жарайсың! Керемет! Тамаша!
. Жарайсың! Керемет!
. Жарайсың! Керемет!
Жарайсың! Керемет!
Жарайсың! Керемет!
Жарайсың! Керемет!
|
Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
Оқулық Аудио жазба слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













