Білім беру ұйымының
атауы
|
Астана қаласы, «Абай
Құнанбайұлы атындағы №87 мектеп-гимназия»
КММ
|
Бөлім:
|
Астана- мәдениет пен өнер
ордасы
|
Педагогтің
Т.А.Ә.
|
Мусаева
Ж.С.
|
Күні:
|
20.11.2023
|
Қатысушылар саны:
24
|
Қатыспағандар
саны:
|
Cынып:
|
6-cынып
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Астана төріндегі
ЕХРО. Диалект сөздер. Кәсіби
сөздер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
|
6.2.6.1 оқылым
стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп
оқу
6.4.3.1 неологизм, термин,
диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата
білу;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
- оқылым
стратегияларын қолданасыз:
- іріктеп
оқисыз;
- комментарий
жасайсыз;
- неологизм, диалект, термин
сөздерді ажыратасыз;
|
Ойлау дағдылаpының
деңгейі
|
Қолдану
|
Cабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
2
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Пазл суреттер арқылы топқа
бөлу.
Оқу мақсатымен
таныстыру, қол жеткізетін нәтижелерді
анықтау.
ЕББҚ
Пазл суреттерді қолданып,
суретке сипаттама жазу
|
Қол жеткізуге
бағытталған әрекеттерді
анықтайды.
|
|
Пазл
суреттер
|
Cабақтың
басы
3
минут
Oқылымалды
тапсырмасы
5
минут
|
Ой
шақыру. Сабақ тақырыбын анықтау және
өткен біліммен байланыстыру мақсатында берілген пазл суреттер
арқылы сабақ тақырыбын
болжайды.
ЭКСПО көрмесіне
байланысты сұрақтар
қойылады.
1. Біздің елімізде
ЭКСПО көрмесі қашан өтті?
2.Соңғы ЭКСПО қой
елде болды?
4.Алғашқы ЭКСПО көрмесі туралы
естуіңіз бар ма?
|
Суреттер бойынша өз ойларын
айтады. Білімалушылар сұрақтарға жауап
береді.
|
«Үш шапалақ» әдісі арқылы
бағалау
|
слайд
|
Оқылымалды тапсырмасы.
«Білгенге маржан» әдісі арқылы әлем бойынша
ЭКСПО көрмелерінің тарихын баяндайтын шағын бейнежазба
көрсету
|
Білім алушылар
сұрақтарға ауызша жауап
береді.
|
«Қол белгілері» әдісі арқылы
бағалау
|
https://www.youtube.com/watch?v=_mnePgbnhOc
|
Оқылым
тапсырмасы
10
минут
5
минут
|
Топтық
жұмыс. «Тұжырымдамалық карта»
әдісі.
Т апсырма.
Мәтінді зерделеп оқыңыз.
Мәтіннен Төмендегі кесте бойынша
ақпараттарды іріктеңіз. Іріктеген ақпаратты кестеге
жазыңыз.
Оқылымнан кейінгі
тапсырма. «Көршіңді бағала» әдісі арқылы
көрші топтың жұмысымен танысып, дескриптормен
бағалаңыз
ЕББҚ
Бейнежазбада баяндалған
ақпаратты анықтау үшін сұрақ
құрастыру
|
Білім алушылар
мәніндегі ақпараттарды іріктейді. Кесетені
толтырады.
Дескриптор:
-көрме тақырыбын
анықтайды;
-өткен жерін
жазады;
-уақытын мәтіннен
табады;
-аумағын
жазады;
-пішінін
сипаттайды;
-ерекшелігін
анықтайды;
-құрылысын
жазады;
-терминдерді теріп
жазады;
|
Дескриптор арқылы
бағалау
|
Мәтін,
кесте
|
Жазылым
3
минут
7
минут
|
Жазылымалды
тапсырма. «Жылдам ірікте!» әдісі арқылы
берілген сөздердің ішінен термин, диалект сөздерді іріктеп, банкаға
салыңыз
ЕББҚ
Жеке
тапсырма.Термин, диалект және жаңа сөздерді
сәйкестендір
Жазылым
тапсырмасы. Жеке жұмыс. «Экспо-2017» көрмесін өткізу
үздік технологияларды жариялауға, отандық ғылымның әлеуетін ашуға
мүмкіндік берді». Мына үзіндіге өз пікіріңізді білдіріп, «Неге?
Неге? Неге?» әдісі бойынша комментарий
жазыңыз.
ЕББҚ
Бүгінгі тақырыпқа
қатысты тірек сөздер беріледі, «артығын тап» әдісі арқылы бүгінгі
тақырыпқа қатысы жоқ сөздерді тауып, оларды сызып
тастау
Жазылымнан кейінгі
тапсырма.
«Қытайша десерт» әдісі арқылы
кері байланыс береді.
|
Сөздерді
іріктейді.
Дескриптор:
-пікірге комментарий
жазады;
-сұрақтарды
басшылыққа алады;
-өз ойын
білдіреді;
|
«Үш шапалақ» әдісі арқылы
бағалау
|
|
Бекіту
5
минут
|
«Зип Грейд» әдісі арқылы
сабақтан алған білімін
бекітеді.
|
Оқушылар тест тапсырасын
орындайды.
|
Өзін-өзі бағалау
бағалау
|
|
Кері
байланыс
2
минут
|
«Тик-ток» әдісі
арқылы кері байланыс орнату
|
Білім алушылар сабақ
соңында кері байланыс береді
|
|
|
Үйге
тапсырма
|
Ережелерді
пысықтау
|