|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: .10.23 ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
.Астананың кереметі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.4.3.1 -неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі |
|||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал «Гүл сыйлау» әдісі Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Топқа бөлу Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. «Гүл сыйлау» әдісі арқылы әр оқушы шоқ күлін бір-біріне сыйлап, жақсы тілек айтады Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отырады.
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту |
Ә |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ережемен танысу Толық танысып оқиды. «Доп лақтыру» әдісі арқылы сұрақ-жауап жасайды |
ӘТН Сөздік құрамдағы ғылым мен техниканың, қоғамның дамуына байланысты пайда болған сөздер жаңа сөздер(неологизмдер) деп аталады.
Балалар ережені оқып, бір-біріне сұрақ қою арқылы ережені қаншалықты меңгергенін аңғартады. |
Дескриптор; - мәтін мазмұнын , оқиғаның дамуын аяқталуын болжайды Дескриптор; - ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданады; -диалогке қатысады; -ойын анық жеткізеді. |
Оқулық, дәптер
Кесте |
||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Кім, нені жақсы көреді?» жаттығуы. |
Барлығы орындықтарға отырады. Кім, нені жақсы көреді солар орындарынан тұрады. Мысалы: Кім балмұздақты жақсы көреді, сол орнынан тұрсын…Кім өзін батырмын деп есептейді?… Кім сары түсті жақсы көреді?… Кім көп тамақ жегенді жақсы көреді?… Кім айнаға қарағанды жақсы көреді? т.б. сұрақтар қоюға болады. |
|
|
||||||||||||
|
Сабақты бекіту Дәптермен жұмыс |
4-тапсырма. Жұптық жұмыс 4а-тапсырма. Топтық жұмыс 5-тапсырма. Жеке жұмыс |
Адасқан әріптерден сөз құрастырып, сөйлем құраңдар. Атақнетреп, гарнез, тезранах, құтлөатж, лекеротныд іткл. Дұрыс жауаптары: пернетақта, заңгер, зертхана, төлқұжат, электронды кілт. Жаңа сөздерді жасалу жолына қарай топтарға бөліп жазыңдар.
С |
Дескриптор: -неологизм сөздердң қолданысын түінеді, -түрлерін ажыратады; -қолданыс аясын түсінеді ҚБ Әмиян, ақша немесе тиындар. |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Кері байланыс: « Білім қоржыны» 1.Қызыл-«Өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды» 2. Көк-«Мен сабақты жақсы түсіндім» 3.Сары-«Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек». Үй тапсырмасы: |
Астана қаласы туралы қызықты мәліметтер табу |
|
|
||||||||||||
Қосымша материал: төмендегі сілтемелер арқылы интерактивті тақта арқылы ойындар ойнатуға болады.
https://wordwall.net/ru/resource/54625178
https://wordwall.net/ru/resource/64261332
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астананың кереметі. ҚМЖ. Сабақ жоспары. 6-сынып Қазақ тілі. "Мектеп" баспасы
Астананың кереметі. ҚМЖ. Сабақ жоспары. 6-сынып Қазақ тілі. "Мектеп" баспасы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: .10.23 ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
.Астананың кереметі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.4.3.1 -неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажырата біледі |
|||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал «Гүл сыйлау» әдісі Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Топқа бөлу Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. «Гүл сыйлау» әдісі арқылы әр оқушы шоқ күлін бір-біріне сыйлап, жақсы тілек айтады Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отырады.
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту |
Ә |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ережемен танысу Толық танысып оқиды. «Доп лақтыру» әдісі арқылы сұрақ-жауап жасайды |
ӘТН Сөздік құрамдағы ғылым мен техниканың, қоғамның дамуына байланысты пайда болған сөздер жаңа сөздер(неологизмдер) деп аталады.
Балалар ережені оқып, бір-біріне сұрақ қою арқылы ережені қаншалықты меңгергенін аңғартады. |
Дескриптор; - мәтін мазмұнын , оқиғаның дамуын аяқталуын болжайды Дескриптор; - ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданады; -диалогке қатысады; -ойын анық жеткізеді. |
Оқулық, дәптер
Кесте |
||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Кім, нені жақсы көреді?» жаттығуы. |
Барлығы орындықтарға отырады. Кім, нені жақсы көреді солар орындарынан тұрады. Мысалы: Кім балмұздақты жақсы көреді, сол орнынан тұрсын…Кім өзін батырмын деп есептейді?… Кім сары түсті жақсы көреді?… Кім көп тамақ жегенді жақсы көреді?… Кім айнаға қарағанды жақсы көреді? т.б. сұрақтар қоюға болады. |
|
|
||||||||||||
|
Сабақты бекіту Дәптермен жұмыс |
4-тапсырма. Жұптық жұмыс 4а-тапсырма. Топтық жұмыс 5-тапсырма. Жеке жұмыс |
Адасқан әріптерден сөз құрастырып, сөйлем құраңдар. Атақнетреп, гарнез, тезранах, құтлөатж, лекеротныд іткл. Дұрыс жауаптары: пернетақта, заңгер, зертхана, төлқұжат, электронды кілт. Жаңа сөздерді жасалу жолына қарай топтарға бөліп жазыңдар.
С |
Дескриптор: -неологизм сөздердң қолданысын түінеді, -түрлерін ажыратады; -қолданыс аясын түсінеді ҚБ Әмиян, ақша немесе тиындар. |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Кері байланыс: « Білім қоржыны» 1.Қызыл-«Өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды» 2. Көк-«Мен сабақты жақсы түсіндім» 3.Сары-«Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек». Үй тапсырмасы: |
Астана қаласы туралы қызықты мәліметтер табу |
|
|
||||||||||||
Қосымша материал: төмендегі сілтемелер арқылы интерактивті тақта арқылы ойындар ойнатуға болады.
https://wordwall.net/ru/resource/54625178
https://wordwall.net/ru/resource/64261332
шағым қалдыра аласыз
















