|
Бөлім: |
6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер. Морфология |
|||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||||||||||
|
Күні: |
||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтордың пайдасы мен зияны. Ғаламтор кітаптай болмайды. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыра алады. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жаза алады. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -әдеп нормасына сәйкес өзінің және басқалардың іс әрекеттерін талдау; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -әртүрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық , цифрлық ортадағы қызмет). |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басталуы 3 минут
Сабақтың ортасы 5 минут
7 минут
15 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру Жүректі тазарту» 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру
Ғаламтордың пайдасы мен зияны туралы кластер құрастырыңдар.
4-тапсырма 136-бет Мәтінді мұқият оқыңдар. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер 1.Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздер қайсы деп ойлайсыңдар? 2.Автордың ойына қосыласыңдар ма? Не себепті? 3. «Әлеуметтік желідегі «қызықтар» сені жіпсіз байлап тастайды» дегенді қалай түсінесіңдер? «Жіпсіз байлау» деген не? 4. «Талғаммен пайдалану» дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Мәтіндегі ғаламтордың зияны туралы ақпаратқа тағы не қосар едіңдер?
Жеке жұмыс Мәтіннен тірек сөздерді жазып ал. Сол тірек сөздерді синоним сөздермен алмастырып, оқылым және тыңдалым мәтіндері бойынша жинақы мәтін жаз..
ЕББҚ оқушыға тапсырма Суретке қарап отырып, ғаламтордың зияны туралы өз ойыңды жазады.
9 -тапсырма
Көп нүктенің орнына тиісті жалғаулық шылауларды қойып, сөйлемдерді жазыңдар. Жалғаулықтардың қандай мағыналық қатынасты білдіріп тұрғанын айтыңдар. Морфологиялық талдау жасаңдар.
|
Психологиялық ахуал «Жүректі тазарту» Оқушыларға таза парақшалар таратылады. Оған дәл қазіргі кездегі ойындағы кірбіңді, ренішті, қолайсыз көңіл күйді жазу ұсынылады. Жазып болған соң, қоқыс жәшігіне тастайды. Осылайша барлық жағымсыз көңіл күйден арылып, тазарған жүрекпен, көтеріңкі көңіл күймен сабақ басталады.
Ғаламтордың пайдасы мен зияны туралы кластер құрастырады.
Мәтінді мұқият оқып, мәтін бойынша сұрақтарға жауап жазады.
Мәтіннен тірек сөздерді жазып алады. Сол тірек сөздерді синоним сөздермен алмастырып, оқылым және тыңдалым мәтіндері бойынша жинақы мәтін жазады
Суретке қарап отырып, ғаламтордың зияны туралы өз ойын жазады.
Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» әдісі бойынша түсіндіреді.
Оқушылар смс жазу арқылы бүгінгі сабақтағы көңіл күйін, тақырыпты қаншалықты меңгергендігін жазады.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -ғаламтордың пайдасы тураы ақпарат жинақтайды – 1 балл, -ғаламтордың зияны туралы айтады – 1 балл -екеуін салыстырады – 1 балл.
Дескриптор Білім алушы -мәтінді тыңдайды – 1 балл; -сұрақтарға жауап береді – 1 балл; -дәлелдер келтіреді. – 1 балл
Дескриптор Білім алушы -мәтіннен тірек сөздерді теріп жазады – 1 балл, -синонимдерін табады – 1 балл, -оқылым және тыңдалым мәтіндерін пайдаланып, жинақы мәтін жазады – 1 балл, -құрылымын сақтайды. – 1 балл
Бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды
|
7-сынып «Атамұра» баспасы 2024жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 7-сынып
ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2024жыл
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашык сабак 7 сынып Ғаламтордың пайдасы мен зияны. Ғаламтор кітаптай болмайды.
ашык сабак 7 сынып Ғаламтордың пайдасы мен зияны. Ғаламтор кітаптай болмайды.
|
Бөлім: |
6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер. Морфология |
|||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||||||||||
|
Күні: |
||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтордың пайдасы мен зияны. Ғаламтор кітаптай болмайды. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыра алады. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жаза алады. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -әдеп нормасына сәйкес өзінің және басқалардың іс әрекеттерін талдау; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -әртүрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық , цифрлық ортадағы қызмет). |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басталуы 3 минут
Сабақтың ортасы 5 минут
7 минут
15 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру Жүректі тазарту» 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру
Ғаламтордың пайдасы мен зияны туралы кластер құрастырыңдар.
4-тапсырма 136-бет Мәтінді мұқият оқыңдар. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер 1.Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздер қайсы деп ойлайсыңдар? 2.Автордың ойына қосыласыңдар ма? Не себепті? 3. «Әлеуметтік желідегі «қызықтар» сені жіпсіз байлап тастайды» дегенді қалай түсінесіңдер? «Жіпсіз байлау» деген не? 4. «Талғаммен пайдалану» дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Мәтіндегі ғаламтордың зияны туралы ақпаратқа тағы не қосар едіңдер?
Жеке жұмыс Мәтіннен тірек сөздерді жазып ал. Сол тірек сөздерді синоним сөздермен алмастырып, оқылым және тыңдалым мәтіндері бойынша жинақы мәтін жаз..
ЕББҚ оқушыға тапсырма Суретке қарап отырып, ғаламтордың зияны туралы өз ойыңды жазады.
9 -тапсырма
Көп нүктенің орнына тиісті жалғаулық шылауларды қойып, сөйлемдерді жазыңдар. Жалғаулықтардың қандай мағыналық қатынасты білдіріп тұрғанын айтыңдар. Морфологиялық талдау жасаңдар.
|
Психологиялық ахуал «Жүректі тазарту» Оқушыларға таза парақшалар таратылады. Оған дәл қазіргі кездегі ойындағы кірбіңді, ренішті, қолайсыз көңіл күйді жазу ұсынылады. Жазып болған соң, қоқыс жәшігіне тастайды. Осылайша барлық жағымсыз көңіл күйден арылып, тазарған жүрекпен, көтеріңкі көңіл күймен сабақ басталады.
Ғаламтордың пайдасы мен зияны туралы кластер құрастырады.
Мәтінді мұқият оқып, мәтін бойынша сұрақтарға жауап жазады.
Мәтіннен тірек сөздерді жазып алады. Сол тірек сөздерді синоним сөздермен алмастырып, оқылым және тыңдалым мәтіндері бойынша жинақы мәтін жазады
Суретке қарап отырып, ғаламтордың зияны туралы өз ойын жазады.
Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» әдісі бойынша түсіндіреді.
Оқушылар смс жазу арқылы бүгінгі сабақтағы көңіл күйін, тақырыпты қаншалықты меңгергендігін жазады.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -ғаламтордың пайдасы тураы ақпарат жинақтайды – 1 балл, -ғаламтордың зияны туралы айтады – 1 балл -екеуін салыстырады – 1 балл.
Дескриптор Білім алушы -мәтінді тыңдайды – 1 балл; -сұрақтарға жауап береді – 1 балл; -дәлелдер келтіреді. – 1 балл
Дескриптор Білім алушы -мәтіннен тірек сөздерді теріп жазады – 1 балл, -синонимдерін табады – 1 балл, -оқылым және тыңдалым мәтіндерін пайдаланып, жинақы мәтін жазады – 1 балл, -құрылымын сақтайды. – 1 балл
Бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды
|
7-сынып «Атамұра» баспасы 2024жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 7-сынып
ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2024жыл
|
||||||
шағым қалдыра аласыз


















