|
Бекітемін: |
|
||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Костюм ауыстыру |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты:
|
Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құруды үйренеді; Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асырады |
||||||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Ерекше білім беру қажеттілігі бар балалардың жеке ерекшеліктерін қажетке алу:
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғары ойлау дағдылары(талдау, жинақтау, бағалау) |
||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру: І. Қызығушылықты ояту. «Кейіпкер» ойыны Қатысушылар төбелеріне А4 форматтағы қағазды қойып алып, 5 минут музыка әуенін тыңдай жүріп, өз тобындағы қалаған кейіпкердін портретін салады. Музыка тоқтаған соң, астына өз қолтаңбасын қалдырып, портретті иесіне сыйлайды. / Топқа бөлу:
|
Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/.
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс дәптерлері |
||
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Өткен білімді қайталай отырып жаңа біліммен байланыстыру мақсатында интербелсенді тақтада сұрақтар қойылады: Ой қозғау әдісі арқылы сұрақтар қойылады. https://learningapps.org/watch?v=pffjavsjt24
Жаңа тақырыпты ашу: Оқушылардың назарын сабаққа аудара отырып жаңа сабақты өздеріне ашуға мүмкіндік беру мақсатында « Миға шабуыл» әдісі арқылы пікір алмасады Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Суретке қарап сұраққа жауап бер Жаңа тақырыпты түсіндіру: https://youtu.be/RYhxt8mcyk4?si=IpOyvyeLbh3_CIrX
|
-Бұл қозғалысты не деп атайды? - Анимацияны қалай жасауға болады? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Интерактивті тақта, https://learningapps.org/watch?v=pffjavsjt24
https://youtu.be/RYhxt8mcyk4?si=IpOyvyeLbh3_CIrX |
||
|
|
Практикалық бөлім 17 минут |
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс Тәжірибе алаңы: Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану;
Сергіту сәті
|
Жаттығулар орындайды |
Оқушы: Жаңа тақырып бойынша бір-біріне түсіндірілімдерін: «Домбыра» әдісі арқылы бағалап, кері байланыс береді
|
Scratch программалау ортасы |
||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бекіту кезеңі:
https://wordwall.net/ru/resource/70283170
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: Мақсаты: Жаңа білім бойынша өздігінен қосымша ресурстарды қолдана отырып үй жағдайында білімдерін жетілдіру
|
Оқушылар өз жұмыстарын салыстырып, талқылап, өзіндік бағалау үшін көрме ұйымдастырылады Қоржын ілінеді (ватманда, қағаз парағында), балалар өздері орындаған жұмысты асықты қалаған нысанасына орналастырады.
Үй тапсырмасы мен жаңа білім бойынша алған бағаларын электронды журналдан көреді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. «Дұрыс, ұқыпты» сөзі арқылы бағалау Мұғалім сөзі - «Жақсы, оқушылар!Келесі сабақта кездескенше. Бүгін сіздер өте тамаша жұмыс жасадыңыздар». |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/70283170 51 бетте |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашык сабақ 3 сынып
Ашык сабақ 3 сынып
|
Бекітемін: |
|
||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Костюм ауыстыру |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты:
|
Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құруды үйренеді; Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асырады |
||||||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Ерекше білім беру қажеттілігі бар балалардың жеке ерекшеліктерін қажетке алу:
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғары ойлау дағдылары(талдау, жинақтау, бағалау) |
||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру: І. Қызығушылықты ояту. «Кейіпкер» ойыны Қатысушылар төбелеріне А4 форматтағы қағазды қойып алып, 5 минут музыка әуенін тыңдай жүріп, өз тобындағы қалаған кейіпкердін портретін салады. Музыка тоқтаған соң, астына өз қолтаңбасын қалдырып, портретті иесіне сыйлайды. / Топқа бөлу:
|
Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/.
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс дәптерлері |
||
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Өткен білімді қайталай отырып жаңа біліммен байланыстыру мақсатында интербелсенді тақтада сұрақтар қойылады: Ой қозғау әдісі арқылы сұрақтар қойылады. https://learningapps.org/watch?v=pffjavsjt24
Жаңа тақырыпты ашу: Оқушылардың назарын сабаққа аудара отырып жаңа сабақты өздеріне ашуға мүмкіндік беру мақсатында « Миға шабуыл» әдісі арқылы пікір алмасады Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Суретке қарап сұраққа жауап бер Жаңа тақырыпты түсіндіру: https://youtu.be/RYhxt8mcyk4?si=IpOyvyeLbh3_CIrX
|
-Бұл қозғалысты не деп атайды? - Анимацияны қалай жасауға болады? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Интерактивті тақта, https://learningapps.org/watch?v=pffjavsjt24
https://youtu.be/RYhxt8mcyk4?si=IpOyvyeLbh3_CIrX |
||
|
|
Практикалық бөлім 17 минут |
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс Тәжірибе алаңы: Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану;
Сергіту сәті
|
Жаттығулар орындайды |
Оқушы: Жаңа тақырып бойынша бір-біріне түсіндірілімдерін: «Домбыра» әдісі арқылы бағалап, кері байланыс береді
|
Scratch программалау ортасы |
||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Бекіту кезеңі:
https://wordwall.net/ru/resource/70283170
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: Мақсаты: Жаңа білім бойынша өздігінен қосымша ресурстарды қолдана отырып үй жағдайында білімдерін жетілдіру
|
Оқушылар өз жұмыстарын салыстырып, талқылап, өзіндік бағалау үшін көрме ұйымдастырылады Қоржын ілінеді (ватманда, қағаз парағында), балалар өздері орындаған жұмысты асықты қалаған нысанасына орналастырады.
Үй тапсырмасы мен жаңа білім бойынша алған бағаларын электронды журналдан көреді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. «Дұрыс, ұқыпты» сөзі арқылы бағалау Мұғалім сөзі - «Жақсы, оқушылар!Келесі сабақта кездескенше. Бүгін сіздер өте тамаша жұмыс жасадыңыздар». |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/70283170 51 бетте |
||
шағым қалдыра аласыз























