Күні: 20.10.2021ж
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Сабақтың
тақырыбы: «Әтеш пен Ит» ертегісі (Үстел үсті қуыршақ
театры)
Сабақтың
мақсаты: Балаларға қуыршақ туралы түсінік беру.
Балалардың сөздік қорын байланыстырып сөйлеуге дағдыландыру.Қуыршақ
қойылымын көрсету арқылы балалардың танымдық белсенділігін арттыру.
Өзара сыйласып достық қарым - қатынаста болуға
тәрбиелеу.
Ертегі
кейіпкерлері: Шал, Кемпір, Әтеш пен Ит,
Түлкі.
Қолданылатын
көрнекіліктер: Слайд, ертегі кітаптары, үстел үсті
театр
қуыршақтары.
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Жылулық шеңбері Балабақшам, армысың, Сені қатты сүйеміз! Достарым, аман бармысың, Сендерді қатты сүйеміз! Қонақтармен сәлемдесіп басымызды иеміз! -Салеметсіздерме қонақтар!Қош келдіңіздер! -Бүгінгі күндеріңіз сәттілікке,жақсы жаңалықтарға толы болсын. |
Балалар педагогпен бірге өлең жолдарын қайталауға тырысады. |
|
Үйымдастырушылық ізденістік |
-Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Дұрыс айтасыңдар, күз мезгілі. -Күз мезгілінде неше ай бар? -дұрыс айтасыңдар балалар үш айын атап көрейікші. -Балалар біз алдыңғы сурет оқу қызметімізде үй жануары саналатыр Итпен танысқан болатынбыз. Оқу қызметімізде жұмысымыз аяқталмай қалған еді. Сол жұмысты аяқтап алайық. -Ендеше ортада тұрған иттің суретін бояулармен толықтырайық. -Балаларға бояу арқылы иттің жетіспей тұрған бояуларын толық бояту. -Жарайсыңдар, иттің түсі өте әдемі болып шықты. -Біз иттің адамның адал досы екенін білдік. -Балалар сендер ертегіні жақсы көресіңдерме? -Ендеше мен сендерге Ит туралы керемет ертегі айтып берейін. Ертегі «Әтеш пен Ит» |
-Күз мезгілі -Күз мезгілінде үш ай бар. Қыркүйек,қазан, қараша -Иә. Ит туралы білдік. Балалар жұмысқа қызығушылық танытады. Педагогты мұқият тыңдайды. -Иә, ертегіні жақсы көреміз. Ертегіге қызығушылық білдіреді. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
-Балалар сендерге ертегі ұнады ма? -Ит пен Әтеш қайда кетіп қалды? -Түлкі қулығын асыра алдыма? -Сұрақ жауап арқылы ашық оқу қызметін қорытындылау. |
Сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Күз мезгілінің ерекшеліктерін:
Меңгереді: Ертегідегі кейіпкерлердің аттарын атай алады:
.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру
кезеңі
Шеңберге тұрып, шаттық шеңбер
айтады.
Кәнеки, балалар шаттық шеңберінде тұрып,
сиқырлы таяқшаны бір - бірімізге бере отырып, жақсы сөздер мен
игілікті тілектер айтайық.
Балалар мен өзімнің тілегімді бірінші
айтайын.
Рахмет! Балалар біз бір - бірімізден жақсы
сөздер мен тілектер естідік.
Осы тілектеріңнің барлығы орындалады. Өйткені
сендер оның барлығын шын жүректен
айттыңдар.
- Балалар ертегі сендерге ұнады
ма?
Балалардың жауабы:
Иә
- Ертегінің мазмұны не жайында
екен?
Балалар осы ертегіде жағымсыз және жағымды
кейіпкерлерді айтайықшы.
Жағымсыз
кейіпкер – Түлкі


«Үстірт» бөбекжайы» ЖБҚ МКҚК
Ашық оқу қызметі
Тақырыбы: «Ұр тоқпақ» ертегісі
Өткізген: Қазтұрғанова Б
Бейнеу 2021ж
Күні: 21.10.2021ж
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Ұр тоқпақ»
ертегісі
Мақсаты:
Балаларды ертегімен таныстыру. Балалардың
тілін ертегі арқылы дамыту,шығармашылыққа баулу. Есте сақтау
қабілеттерін арттыру.
Қолданылатын көрнекіліктер: Слайд, ертегі кейіпкерлері, суреттері
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Шаттық шеңбері -Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Бас иеміз біз -Салеметсіздерме апайлар!Қош келдіңіздер! Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Дұрыс айтасыңдар, күз мезгілі. -Күз мезгілінде неше ай бар? -дұрыс айтасыңдар балалар үш айын атап көрейікші Күз мезгілі туралы тақпақ білесіңдер ме? |
Балалар амандасады. Күз мезгілі Үш ай бар: Қыркүйек,қазан,қараша. Күн салқындайды. Жемістер піседі. Балалар: -Күзім ау, күзім ау, Мінезің бұзық-ау, Жаңбырың сіркіреп, Келгенің қызық ау. |
|
Үйымдастырушылық ізденістік |
Ғажайып сәт: -Баллар мына жерге біреу қорап әкеліп кетіпті. Қорапшада ертегі кейіпкерлерінің суреттері бар екен. -Мынау қайсы ертегі? -Мынау ше? -Балалар бүгінгі оқу қызметімізде «Ұр тоқпақ» ертегісі туралы айтамыз. -Ертегі ұнады ма? -Балалар осы ертегіні кім айтып береді? Сергіту сәті: Д/ойын: «Ойна да ойла» |
Балалар таңданады. Бауырсақ, шалқан, ұр тоқпақ ертегісі Балалар тыңдайды. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
-Балалар сендерге ертегі ұнады ма? -Баллардың атаға жасаған әрекеті дұрыс па? -Ұр тоқпақ қандай әрекет жасады? -Сұрақ жауап арқылы ашық оқу қызметін қорытындылау. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Үлкенді құрметтеуді:
Игереді: Қамқорлық жасауды:
Меңгереді: Бір-біріне көмектесуді:
.
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық оқу іс-әрекеті. Ортаңғы топ балаларына арналған. 3-4 жас
Күні: 20.10.2021ж
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Сабақтың
тақырыбы: «Әтеш пен Ит» ертегісі (Үстел үсті қуыршақ
театры)
Сабақтың
мақсаты: Балаларға қуыршақ туралы түсінік беру.
Балалардың сөздік қорын байланыстырып сөйлеуге дағдыландыру.Қуыршақ
қойылымын көрсету арқылы балалардың танымдық белсенділігін арттыру.
Өзара сыйласып достық қарым - қатынаста болуға
тәрбиелеу.
Ертегі
кейіпкерлері: Шал, Кемпір, Әтеш пен Ит,
Түлкі.
Қолданылатын
көрнекіліктер: Слайд, ертегі кітаптары, үстел үсті
театр
қуыршақтары.
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Жылулық шеңбері Балабақшам, армысың, Сені қатты сүйеміз! Достарым, аман бармысың, Сендерді қатты сүйеміз! Қонақтармен сәлемдесіп басымызды иеміз! -Салеметсіздерме қонақтар!Қош келдіңіздер! -Бүгінгі күндеріңіз сәттілікке,жақсы жаңалықтарға толы болсын. |
Балалар педагогпен бірге өлең жолдарын қайталауға тырысады. |
|
Үйымдастырушылық ізденістік |
-Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Дұрыс айтасыңдар, күз мезгілі. -Күз мезгілінде неше ай бар? -дұрыс айтасыңдар балалар үш айын атап көрейікші. -Балалар біз алдыңғы сурет оқу қызметімізде үй жануары саналатыр Итпен танысқан болатынбыз. Оқу қызметімізде жұмысымыз аяқталмай қалған еді. Сол жұмысты аяқтап алайық. -Ендеше ортада тұрған иттің суретін бояулармен толықтырайық. -Балаларға бояу арқылы иттің жетіспей тұрған бояуларын толық бояту. -Жарайсыңдар, иттің түсі өте әдемі болып шықты. -Біз иттің адамның адал досы екенін білдік. -Балалар сендер ертегіні жақсы көресіңдерме? -Ендеше мен сендерге Ит туралы керемет ертегі айтып берейін. Ертегі «Әтеш пен Ит» |
-Күз мезгілі -Күз мезгілінде үш ай бар. Қыркүйек,қазан, қараша -Иә. Ит туралы білдік. Балалар жұмысқа қызығушылық танытады. Педагогты мұқият тыңдайды. -Иә, ертегіні жақсы көреміз. Ертегіге қызығушылық білдіреді. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
-Балалар сендерге ертегі ұнады ма? -Ит пен Әтеш қайда кетіп қалды? -Түлкі қулығын асыра алдыма? -Сұрақ жауап арқылы ашық оқу қызметін қорытындылау. |
Сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Күз мезгілінің ерекшеліктерін:
Меңгереді: Ертегідегі кейіпкерлердің аттарын атай алады:
.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру
кезеңі
Шеңберге тұрып, шаттық шеңбер
айтады.
Кәнеки, балалар шаттық шеңберінде тұрып,
сиқырлы таяқшаны бір - бірімізге бере отырып, жақсы сөздер мен
игілікті тілектер айтайық.
Балалар мен өзімнің тілегімді бірінші
айтайын.
Рахмет! Балалар біз бір - бірімізден жақсы
сөздер мен тілектер естідік.
Осы тілектеріңнің барлығы орындалады. Өйткені
сендер оның барлығын шын жүректен
айттыңдар.
- Балалар ертегі сендерге ұнады
ма?
Балалардың жауабы:
Иә
- Ертегінің мазмұны не жайында
екен?
Балалар осы ертегіде жағымсыз және жағымды
кейіпкерлерді айтайықшы.
Жағымсыз
кейіпкер – Түлкі


«Үстірт» бөбекжайы» ЖБҚ МКҚК
Ашық оқу қызметі
Тақырыбы: «Ұр тоқпақ» ертегісі
Өткізген: Қазтұрғанова Б
Бейнеу 2021ж
Күні: 21.10.2021ж
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Ұр тоқпақ»
ертегісі
Мақсаты:
Балаларды ертегімен таныстыру. Балалардың
тілін ертегі арқылы дамыту,шығармашылыққа баулу. Есте сақтау
қабілеттерін арттыру.
Қолданылатын көрнекіліктер: Слайд, ертегі кейіпкерлері, суреттері
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Шаттық шеңбері -Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Бас иеміз біз -Салеметсіздерме апайлар!Қош келдіңіздер! Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Дұрыс айтасыңдар, күз мезгілі. -Күз мезгілінде неше ай бар? -дұрыс айтасыңдар балалар үш айын атап көрейікші Күз мезгілі туралы тақпақ білесіңдер ме? |
Балалар амандасады. Күз мезгілі Үш ай бар: Қыркүйек,қазан,қараша. Күн салқындайды. Жемістер піседі. Балалар: -Күзім ау, күзім ау, Мінезің бұзық-ау, Жаңбырың сіркіреп, Келгенің қызық ау. |
|
Үйымдастырушылық ізденістік |
Ғажайып сәт: -Баллар мына жерге біреу қорап әкеліп кетіпті. Қорапшада ертегі кейіпкерлерінің суреттері бар екен. -Мынау қайсы ертегі? -Мынау ше? -Балалар бүгінгі оқу қызметімізде «Ұр тоқпақ» ертегісі туралы айтамыз. -Ертегі ұнады ма? -Балалар осы ертегіні кім айтып береді? Сергіту сәті: Д/ойын: «Ойна да ойла» |
Балалар таңданады. Бауырсақ, шалқан, ұр тоқпақ ертегісі Балалар тыңдайды. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
-Балалар сендерге ертегі ұнады ма? -Баллардың атаға жасаған әрекеті дұрыс па? -Ұр тоқпақ қандай әрекет жасады? -Сұрақ жауап арқылы ашық оқу қызметін қорытындылау. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Үлкенді құрметтеуді:
Игереді: Қамқорлық жасауды:
Меңгереді: Бір-біріне көмектесуді:
.
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
Нұран Ерсін
шағым қалдыра аласыз


