Ашық оқу қызметі: "Жемістер. Алма"

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық оқу қызметі: "Жемістер. Алма"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық оқу қызметі Жемістер Алма. Мақсаты: балаларға жемістер туралы түсінік қалыптастыру. Жемістердің түрлерімен таныстыру. Жемістер ерекшелігігін ұрындыру.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары

Тәрбиеші: Сержанова А

Тобы

«Еркем-ай» кіші тобы

ББС

Таным

ҰОҚ

«Жаратылыстану»

Тақырыбы:

«Жемістер Алма»

ҰОҚ мақсаты:


Балаларды жемістердің түрлерін атауға және алманың түсін,дәмін ажыратып айта білуге үйрету.Жемістер туралы қарапайым түсініктерін қалыптастыру.


Күтілетін нәтиже:

Көкіністер мен жемістердің бірнеше түрлерін сыртқы түрі және дәмі бойынша атайды және ажыратады

Ресурс


Балаларға арналған жеке жұмыстар.Алманы баумен жинақтау. Жемістерді қышырлақпен жапсыру.


Әдіс-тәсілдері:

Көрсету, түсіндіру, сұрақ- жауап, ойын технологиясының элементі

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Кіріспе бөлім

3 минут











Негізгі бөлім

10минут

Тосын сәт





Топтық жұмыс










Қорытынды

2минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Сәлеметсіздер ме, қонақтар,

Сәлеметсіздер ме, достар.

Шаттық шеңбері

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз.

Барша жанды құрметтеп,

Бас иеміз біз.

Сұрақ- жауап, жыл ерекшеліктері.

Жемістер туралы түсінік беру.


Алма келеді

Алма бізге тапсырмалар алып келіпті.

Тәрбиеші, балалар ендеше алманың тапсырмаларын орындайық.

Тапсырма орындайды.

1-топ. Берілген алманы баумен жинақтау

2-топ.Берілген жемістерді қышырлақпен қадау

3-топ. Берілген жемістердің пішінімен дәмін ажырату.

Сергіту сәті:

Әуенмен қимылдар жасайды.

Дидактикалық ойын: «Кім жылдам»

Мақсаты: Берілген түрлі-түсті алмаларды себетке жинау. Балалар тустерімен пішіндерін атайды.

Жарайсыңдар, балалар!

Сендер бүгінгі оқу қызметімізге өте жақсы қатыстыңдар!


  • Сендерге ұнады ма?

  • Біз не туралы айтық?

  • Алма дегеніміз не?

Балаларды мақтап, мадақтау


















Ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары

Тәрбиеші: Ажигулова Д

Тобы

«Еркем-ай» кіші тобы

ББС

Таным

ҰОҚ

«Сенсорика»

Тақырыбы:

«Қорапшаларға орналастыр»

ҰОҚ мақсаты:


2 әр түрлі пішінді (тік төртбұрыш, үш бұрыш) және екі әр түрлі көлемді заттарды таңдауға және топтастыруға үйрету.

Күтілетін нәтиже:

Көлемдегі геометриялық пішіндерді негізгі қасиеттері бойынша топтастырады.Түстердің атауларын дұрыс қолданады.


Ресурс


Тіктөртбұрыш пен ұшбұрыш (әр түрлі көлемде) бейнеленген 2 қорапша, 3 үлкен және тіктөртбұрыш, ұшбұрыш.


Әдіс-тәсілдері:

Көрсету, түсіндіру, сұрақ- жауап, ойын технологиясының элементі

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Кіріспе бөлім

3 минут


















Негізгі бөлім

10минут

Тосын сәт


















Топтық жұмыс













Қорытынды

2минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлеметсіздер ме, балалар!

Балалар жақсы көңіл күйімізбен шеңберге тұрып, шаттық шеңберін жасайық.

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Баршаңызды құрметтеп,

Бас иеміз біз.


Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?

Балалар, күз мезгілінде ауа- райы қандай болады?

Шаттық шеңберіне тұрады.

Аспанымыз ашық болсын

Деніміз сау болсын!

Папа-мамамыз аман болсын!


Күз мезгілі

Күн салқын болады, қар жауады.

Тосын сәт!


Топ бөлмесіне себеті бар Кәусар келеді.

-Балалар, Кәусармен амандасайық.

-Сәлеметсітсің бе, қуыршақ Кәусар

- Балалар қуыршақ Кәусар қорап әкеліпті.

Бұл қораптың ішінде не бар екен?

-Балалар Кәусар пішіндердің барлығын қорапшаларға салып ретке келтіруімізді сұрайды.

- Қорапшалардың сыртында пішіорындаймыз бандердің барлығын қорапшаларға салып ретке келтіруімізді сұрайды.

-Біз мына қорапшаға төртбұрышты пішіндерді саламыз. Олар үлкен және кішкентай.

-Оларды тауып, суреті бар қорапшаға саламыз.

-Ал мына қорапшаға ұшбұрыштарды саламыз олар да үлкен және кішкентай.

Балалар қуыршақ Кәусар бізге тапсырмалар әкеліті, соны орындаймыз ба?


1 топ. Пішіндер көлеңкесіне байланысты орналастырады.

2 топ.Көлеміне пішіне қарай ұшбұрыш, төртбұрыштарды орналастырады.

3 топ.Түсіне қарай ажыратады.

Сергіту сәті:

Әуенмен қимылдар жасайды.

Дидактикалық ойын: «Үй құрастырамыз»

Мақсаты: Берілген түрлі-түсті пішіндерді үйге жинайды. Балалар тустерімен пішіндерін атайды.

Жарайсыңдар, балалар!

Сендер бүгінгі оқу қызметімізге өте жақсы қатыстыңдар!


  • Сендерге ұнады ма?

  • Біз не туралы айтық?


Балаларды мақтап, мадақтау





















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
23.12.2021
438
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі