|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Видеожазба |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Айтакова Мулдир Таужановна |
|||
|
Күні |
10.01.2022 |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Видеожазба |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Видеожазба» ұғымына анықтама береді |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
VideoPad редакторды іске қосады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
VideoPad редакторында видеожазбаны ашып, өңдейді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақ басында музыка қосып қою. Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу. Оқушыларға өткен сабақты қайталау сұрақтарын қою арқылы бүгінгі «Видеожазба» тақырыбын ашу «Пазыл» әдісі -Қандай дачик түрлерін білесің ? -Робот дегеніміз не? -Роботтар қайда пайдаланылады? - Роботқа арналған ойын түрлері? ҚБ: +бонус |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Берілген сұрақтарға жауап береді. 3.жаңа тақырыпты ашады |
|
https://learningapps.org/display?v=pnfhy7ds324 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сендер күнделікті теледидардан, компьютерден, ұялы телефондардан балаларға арналған түрлі видеожазбаларды көріп, тамашалап жүрсіңдер. Мұндай видеожазбалар компьютерлік программалардың көмегімен өңделіп жазылады. Видеожазба- видео және аудио ақпаратты жазу. Мысалы, видеокамера, ұялы телефондармен видео түсіріп, оны арнайы программалардың көмегімен компьютерде өңдей аламыз. Біз бүгін VideoPad редакторымен танысамыз. Бұл редактор видеожазбалар түсіруге, түсірілген видеожазбаларды сапалы түрде өңдеуге, аудио жазуға, сақтауға арналған. Сонымен қатар фотосуреттерді де өңдеуге, оларды пайдаланып, видеожазбалар жасауға мүмкіндік береді. Бұл редакторды Интернет желісінен тегін жүктеуге болады. Көрсетілім. Редакторды қосу үшін жұмыс үстеліндегі VideoPad редакторының белгішесін тінтуірмен екі рет шерту қажет. VideoPad редакторында файлдарды жүктеу ұшін Құралдар тақтасынан Файлды кірістіру батырмасын басамыз. Ашылған терезеден қажет файлды таңдап, Ашу батырмасын шертеміз. Жүктелген файлды белгілеп, видеожазба жолына орналастырамыз. Видеожазбаны алдын ала қосып көру үшін Ойнату батырмасын басамыз.
1-тапсырма. Үлестірмелік тапсырмалар:
2-тапсырма сөзді тап: суреттер арқылы жасырылған сөзді тауып қояды.
Оқулық, 71-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы. Дескриптор: - VideoPad редакторды іске қосады; -компьютерден табиғат туралы видеожазба жүктейді; - VideoPad редакторында видеожазбаны ашып, өңдейді; -жасалған видеожазбаны бумада сақтайды.
ҚБ: «+ Бонус» әдісі
2-тапсырма. «Талдап, салыстыр» әдісі Өңделген видеожазба мен өңделмеген видеожазбаларды салыстырып, ойыңды айт.
Дескриптор: -өңделген видеожазба мен өңделмеген видеожазбаларды салыстарады; -өз пікірін айтады.
ҚБ: +Бонус |
Мұғалімді тыңдайды Командалармен танысады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
|
Интербелсенді тақта/компьютер Слайд арқылы
Оқулық Интернет желісі |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі Бүгінгі өткен сабақты бағала. Қажетті сөздер: Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 16 оқып түсінгенін айту |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық саба: "Видеожазба"
Ашық саба: "Видеожазба"
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Видеожазба |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Айтакова Мулдир Таужановна |
|||
|
Күні |
10.01.2022 |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Видеожазба |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Видеожазба» ұғымына анықтама береді |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
VideoPad редакторды іске қосады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
VideoPad редакторында видеожазбаны ашып, өңдейді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақ басында музыка қосып қою. Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу. Оқушыларға өткен сабақты қайталау сұрақтарын қою арқылы бүгінгі «Видеожазба» тақырыбын ашу «Пазыл» әдісі -Қандай дачик түрлерін білесің ? -Робот дегеніміз не? -Роботтар қайда пайдаланылады? - Роботқа арналған ойын түрлері? ҚБ: +бонус |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Берілген сұрақтарға жауап береді. 3.жаңа тақырыпты ашады |
|
https://learningapps.org/display?v=pnfhy7ds324 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сендер күнделікті теледидардан, компьютерден, ұялы телефондардан балаларға арналған түрлі видеожазбаларды көріп, тамашалап жүрсіңдер. Мұндай видеожазбалар компьютерлік программалардың көмегімен өңделіп жазылады. Видеожазба- видео және аудио ақпаратты жазу. Мысалы, видеокамера, ұялы телефондармен видео түсіріп, оны арнайы программалардың көмегімен компьютерде өңдей аламыз. Біз бүгін VideoPad редакторымен танысамыз. Бұл редактор видеожазбалар түсіруге, түсірілген видеожазбаларды сапалы түрде өңдеуге, аудио жазуға, сақтауға арналған. Сонымен қатар фотосуреттерді де өңдеуге, оларды пайдаланып, видеожазбалар жасауға мүмкіндік береді. Бұл редакторды Интернет желісінен тегін жүктеуге болады. Көрсетілім. Редакторды қосу үшін жұмыс үстеліндегі VideoPad редакторының белгішесін тінтуірмен екі рет шерту қажет. VideoPad редакторында файлдарды жүктеу ұшін Құралдар тақтасынан Файлды кірістіру батырмасын басамыз. Ашылған терезеден қажет файлды таңдап, Ашу батырмасын шертеміз. Жүктелген файлды белгілеп, видеожазба жолына орналастырамыз. Видеожазбаны алдын ала қосып көру үшін Ойнату батырмасын басамыз.
1-тапсырма. Үлестірмелік тапсырмалар:
2-тапсырма сөзді тап: суреттер арқылы жасырылған сөзді тауып қояды.
Оқулық, 71-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы. Дескриптор: - VideoPad редакторды іске қосады; -компьютерден табиғат туралы видеожазба жүктейді; - VideoPad редакторында видеожазбаны ашып, өңдейді; -жасалған видеожазбаны бумада сақтайды.
ҚБ: «+ Бонус» әдісі
2-тапсырма. «Талдап, салыстыр» әдісі Өңделген видеожазба мен өңделмеген видеожазбаларды салыстырып, ойыңды айт.
Дескриптор: -өңделген видеожазба мен өңделмеген видеожазбаларды салыстарады; -өз пікірін айтады.
ҚБ: +Бонус |
Мұғалімді тыңдайды Командалармен танысады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
|
Интербелсенді тақта/компьютер Слайд арқылы
Оқулық Интернет желісі |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі Бүгінгі өткен сабақты бағала. Қажетті сөздер: Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 16 оқып түсінгенін айту |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















