8 ЖОББМ
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Манометрлер . Сорғылар»
Сынып : 7А
Күні : 14.02.2023ж
Өткізген: Ермекқызы Нұрлыайым
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Манометрлер. Сорғылар
|
Білім беру ұйымының атауы |
8ЖББОМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ермекқызы Н |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.02.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Манометрлер. Сорғылар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.10 – манометр мен сорғылардың жұмыс істеу принципін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Манометр құралын не үшін қолданылатынын анықтай алады,түрлерін біледі,оларды күнделікті өмірде қолдана білуге үйренеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 15 минут 5 минут
Кері байланыс Сабақтың соңы. 10минут |
Ұйымдастыру кезеңі:Шеңбер құру арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыстастыру,психологиялық ахуал туғызу. «Шаттық шеңбері» әдісі Үй тапсырмасы «word wall» платформасы «Random wheel әдісі» 1. Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құрал? 2. Барометр – дегеніміз не? 3Қысым деген не? 4. 1мм.сын.бағ. қанша Паскаль тең? 5. Паскаль заңын түсіндіріңіз. 6. Атмосфераның негізгі қабаттарын атаңыз? 7) Қысымның формуласы қандай? 8) Бір Н күштің бір метр кв түсіретін қысымы неге тең 9)Сұйықтықтар мен газдар қысымды қалай тартады? 10) Қатты денелер қысымды қалай тартады? Жаңа сабақ «Болжам жасау»
Топтық жұмыс «Джигсо» әдісі бойынша берілген мәтінді оқушылар танысып, бір-біріне талдап, түсіндіреді. Осы әдіс бойынша мына тақырыптарда постер қорғау
«Бинго» әдісі 1.Қысымды өлшеуге арналған құрал? Манометр 2. «Манос »- грек тілінен аударғанда ... Сирек , тығыз емес 3.»Metro» - грек тілінен аударғанда... Өлшеймін 4.Манометрдің түрлерін ата Металл манометр,ашық сұйық манометр 5.Атмосфералық қысымның әрекетіне негізделген құрылғылардың бірі. сорғылар 6.Атмосфералық қысымның әрекетіне негізделген құрылғылар Металл манометр ,Бурдон манометрі,Сорғылар,Сфигмоманометр ,тонометр,Су сорғысы 7.Құдықтағы суды құбыр арқылы көтеруге арналған құрылғы. сорғы 8.Адамның қан қысымын өлшейтин құрал Танометр 9.Қкрапайым манометр ішінде не болады? Сұйық құйылған U пішіндес шыны түтікше 10.Егер түтікше ашық болса, түтікше ішіндегі сұйыктық қандай болады ? Тең 11.Сфигмонометр грек тілінен аударганда қандай мағына береді? Журек соғуы 12.Түтікті манометрді кім ойлап тапқан? Будон Француз ғалымы Кері байланыс «СМС» әдісі арқылы алу 1)Бүгінгі сабақта не үйрендім? 2)Қиындық тудырған тапсырмалар болдыма,болса қандай? §53-54 Манометрлер.Сорғылар 27-28 жаттығу Үй тапсырмасы Бағалау |
Сәлемдеседі, шеңбер құрып, ортаға тұрады Өткен тапсырманың есебін көрсетеді және сұрақтарыға «word wall» платформасы арқылы жауап береді Дескриптор: 1)Викториналық сұрақтарға жауап береді 2)Бірінші тұрған 10 оқушыға 1 балл беріледі Жаңа сабақ бастамас бұрын суреттерге қарап болжам жасайды Манометрдің анықтамасын оқушылар өздері айтады. Манометр , сорғылардың қандай қызмет атқаратынын біледі, олардың құрылғысын, негізгі бөлшектердің атауларын біледі Дескриптор: Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша постерін жазып қорғайды Жаңа сабақ бойынша «Бинго» әдісі бойынша сұрактарға жауап береді Қорытынды жасайды Дескриптор: Оқушылар Аспаптардың анықтамасын білу,бөлік құнын анықтайды. Аспаптардың түрлері мен ерекшелітерін ажырата алады. -Аспаптардың құрылғысын және бөлшектердің атауын біледі. -Аспаптардың жұмысы қандай заңға негізделгенін біледі. Сабақтан алған әсерін стикерге жазады. Кері байланыс береді. |
1-балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ермекқызы НұрлыайымШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабак Физика 7 сынып Монометрлер№ Сорғылар
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабак Физика 7 сынып Монометрлер№ СорғыларМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ әр турлі платформаларды пайдаланып дайындалган
Материалдың қысқаша нұсқасы
8 ЖОББМ
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Манометрлер . Сорғылар» Сынып : 7А Күні : 14.02.2023ж
Өткізген: Ермекқызы Нұрлыайым
Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: Манометрлер. Сорғылар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














