Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Өзін-өзі тану пәнінен сабақ жоспары
№14 сабақ
Мектеп: №78 мектеп-гимназия
Мерзімі: 10.12.19
Сабақтың тақырыбы: МЕНІҢ ҰЖЫМЫМ
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер: адалдық, әдептілік, батылдық
Мұғалім: Бейсембай Ж.Е
Сынып: 4 «Г» Оқушылар саны: 12
Сабақтың мазмұны: |
Ресурстар |
Сабақтың мақсаты: Менің ұжымым тақырыбын түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: Білімділік: Оқушылардың әдептілік туралы түсініктерін кеңейту; Дымытушылық: Оқушылардың адалдық қасиеттерін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды адалдыққа, әдептілікке, батылдыққа тәрбиелеу. |
Оқулық, дәптер, бейнебаян плакат, т.б |
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды топқа бөлу. Әр оқушы өзінің есімі жазылған қағазды алып, сол бойынша белгіленген орынға отырады. Тыныштық
сәті: Жағымды көңіл-күйге
ену «Нұрға
бөлену». 2. Үй тапсырмасын тексеру. Сапарғали Бекалиннің «Қорқақ» мәтінің сұрақтар қою арқылы сұрау.
|
5 «Т» ережесі Тәртіп, Тыныштық, Тазалық, Татулықты Талап. |
3. Дәйексөз. «Татулық - табылмас бақыт» Нақыл сөз Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіндер? (Ұл балаларға 2 рет, қыз балаларға 2 рет, бакрлығы 2 рет айтып, дәптерге жаздырту) |
|
4. Әңгімелеу «Бірлік» тақырыбында бейнебаян көру және әңгімелеу.
Қорытынды: Ұжыммен бірге болу – бақыт. Адам ұжымда өзін еркін сезінеді, өзін қолдайтын, сенім білдіретін, жігерлендіретін адамдардың бар екенін түсінеді. Ұжыммен бірлесіп іс-әрекет жасау, өзара түсіністік таныту, бір-біріңді сыйлай білу маңызды. |
|
5. Шығармашылық жұмыс І топ «Бірлік» тобы Мырзабай Жұмаевтың « Ұжым деген не?» мәтінің сахналап көрсету. ІІ топ «Әдеп» тобы Ұжымдағы әдептілік ережесін құрастыру.(оқушыларға қосымша ретінде суреттер, нақыл сөздер колдануға болады 4-тапсырма: Ақ қағазға алақаныңның суретін сал. Оған парталасыңның бойындағы бес жақсы қасиетті жаз. Ал парталасың сенің бойыңдағы бес жақсы қасиетті жазады. Сыныптағы барлық бала осы тапсырманы орындасын. Содан соң барлық балалардың жазғандарын жинап, ондағы ең көп аталған қасиеттерді іріктеп алыңдар. Осылайша сынып оқушыларына тән жақсы қасиеттерді білетін боласыңдар. |
|
6. Топпен өлең айту. «Достарым» Армандарға достарым шығайық бірге, Азаматқа ел қорғау ылайық біл де. Кең жазира мекенге еркелейікші, Көк шалғынға аунап терейік гүлдер. Қайырмасы: Тамылжыған ғажайып гүлдері балдай, Балалықтың қызықты күндері қандай? Болашақтың дәурені қолын бұлғайды, Шақырады көктем гүлдерін арнай. Қайырмасы: |
|
7. Үй тапсырмасы. 6-тапсырма (62бет) Өздерің ұжым болып тындыратын істердің жоспарын құрып жазыңдар. Кері байланыс
|
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Балалар денелерінізді түзу ұстап, бастарынызды жоғары көтеріп, ыңғайланып отырыңыздар. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңыздар. Өзіңіздің бойынызға жақсылық, адалдық, татулық, кішіпейілділік, батылдық қасиеттерін сіңіріп алыңыз. Бүгін сіздер өте көп жақсы істер жасадыңыздар, ойларыңызды жеткізе білдіңіздер, жақсы ойлар айттыңдар сол үшін сіздерге рахмет айтамын! |
|