|
Пәні: Әдебиеттік оқу Мектеп: «Бөлек батыр атындағы орта мектеп» |
|||||
|
Сабақ тақырыбы:№67 Құстар әні |
|||||
|
Күні: 14.02.20 |
Мұғалімнің есімі У.Тургенбай |
||||
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
4.1.4.1 Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады. 4.2.1.1 Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Сөйлеу барысында вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. Мәтінді талдау жасап оқу. Шығармашылық жұмыс жасау. Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді бөліктерге бөліп, шығарманы дауыстап түсініп, шапшаң оқу. Кейбір оқушылар: Берілген сұрақтарды күрделендіре алу. |
||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
Сөйлеу барысында вербалды емес тілдік құралдарды қолданады. Мәтінді талдау жасап оқиды. Шығармашылық жұмыс істейді |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәні бойынша табиғат тақырыбымен байланыстыру. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Әуен тыңдату. |
||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Құстар тіршілігі туралы біледі. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы 5 мин |
Сәлемдесу.Психологиялық дайындық: «Тыныштық сәті» әдісі Бибігүл Төлегенованың орындауындағы «Бұлбұл» әнін тыңдау. «Кім тапқыр?» ойыны.Құстардың даусын тыңдау. – Бұл ненің даусы? Сендер бұл құстың дыбысын ажырата алдыңдар ма? Сұрақты жаңа сабақты бастауға көпір ретінде пайдалана отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу Оқу мақсатын таныстыру Мәтінді талдаймын Шығармашылық жұмыс жасаймын |
Аудиодиск https://youtu .be/R5vTzZ EIhX8) |
|||
|
Ортасы 5 мин
5 мин
5 мин
5 мин
5 мин |
1-тапсырма топтық жұмыс . Күзгі құс керуені. Оқылым. I топ. Түсініп іштей оқы II топ. Шапшаң оқу III топ.Тізбектеп оқу IV топ. Теріп оқу (Сұраққа жауап бер) Дескриптор: Мәтінді іштей түсініп оқиды. Мәтінді шапшаң оқиды. Мәтінді тізбектеп оқиды. Мәтінді теріп оқиды. Сұраққа жауап береді.
ҚБ: ауызша бағалау 2-тапсырма «Ойлан» айдары.Айтылым. I-топ. 1)Құстардың жылы жаққа ұшуынан қандай жаңалық білдің? II- топ. 2)Аспандағы ауа қабатының кедергісін құстар қалай жеңеді? III–топ.3)Әңгімедегі құстардың ерекшелігін атаңдар. IV- топ. 4)Қалай ойлайсыңдар, өздерің тұрған жерде қыстап қалған құстарға қандай көмек керек? Дескрипторы:
ҚБ: «Көрші топқа бір пікір» әдісі арқылы бағалайды. Сергіту сәті: «Құстар» әні 3-тапсырма құрастыру (ҰЖ) .Дәптермен жұмыс. Жазылым Құрмалас сөйлемді үлгі бойынша аяқтау Дескриптор:
ҚБ: Смайлик жапсыру арқылы бағалау. Инклюзивті оқушы Айтмұқан Елжанға арналған тапсырма «Сәйкестендіру». Дескриптор:
ҚБ: құс суретімен бағалау Саралау (А) Құстар туралы қызықты мәлімет жазып келу. 4-тапсырма Топтық жұмыс «Конверттегі сұрақ» әдісі Құстар туралы бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Дескриптор:
ҚБ: Бірі-бірін «Досыма айтарым бар» әдісі арқылы бағалайды. |
Тапсырма ны орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Дәптер |
|||
|
Аяқталуы
5 мин |
Қорытындыла «Пазл» әдісі. I топ Әкесінің әңгімесінен бала көңіліне не түйді? II топ Өздерің осы мәтіннен ойларыңа не түйдіңдер? III топ Мәтін неге «Күзгі құс керуені» деп аталған? IV топ Мәтіндегі негізі ой қандай? ҚБ: Жарайсың, жақсы, талпын күлекештер беру арқылы бағалау. «Үш М және Ұ» әдісі . Білім алушылар бүгінгі сабақ бойынша үш мәлімет айтып, білім берушіге бір ұсынысын білдіреді. Үй тапсырмасы: Бір құстың атынан күзгі жолдың қиындығын сипаттап хат жаз. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмала ры арқылы білдіре алады. |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Саралау (А) Құстар туралы қызықты мәлімет жазып келу. Инклюзивті оқушы Айтмұқан Елжанға арналған тапсырма «Сәйкестендір».Балапандарды иесіне жеткіз |
||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
ҚБ: ауызша бағалау ҚБ: «Көрші топқа бір пікір» әдісі арқылы бағалайды. ҚБ: Смайлик жапсыру арқылы бағалау. ҚБ: Жарайсың, жақсы, талпын күлекештер беру арқылы бағалау. ҚБ: құс суретімен бағалау ҚБ: Бірі-бірін «Досыма айтарым бар» әдісі арқылы бағалайды. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
|
Пәні: Әдебиеттік оқу Мектеп: «Бөлек батыр атындағы орта мектеп» |
|||||
|
Сабақ тақырыбы:№67 Құстар әні |
|||||
|
Күні: 14.02.20 |
Мұғалімнің есімі У.Тургенбай |
||||
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
4.1.4.1 Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады. 4.2.1.1 Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Сөйлеу барысында вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. Мәтінді талдау жасап оқу. Шығармашылық жұмыс жасау. Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді бөліктерге бөліп, шығарманы дауыстап түсініп, шапшаң оқу. Кейбір оқушылар: Берілген сұрақтарды күрделендіре алу. |
||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
Сөйлеу барысында вербалды емес тілдік құралдарды қолданады. Мәтінді талдау жасап оқиды. Шығармашылық жұмыс істейді |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәні бойынша табиғат тақырыбымен байланыстыру. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Әуен тыңдату. |
||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Құстар тіршілігі туралы біледі. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы 5 мин |
Сәлемдесу.Психологиялық дайындық: «Тыныштық сәті» әдісі Бибігүл Төлегенованың орындауындағы «Бұлбұл» әнін тыңдау. «Кім тапқыр?» ойыны.Құстардың даусын тыңдау. – Бұл ненің даусы? Сендер бұл құстың дыбысын ажырата алдыңдар ма? Сұрақты жаңа сабақты бастауға көпір ретінде пайдалана отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу Оқу мақсатын таныстыру Мәтінді талдаймын Шығармашылық жұмыс жасаймын |
Аудиодиск https://youtu .be/R5vTzZ EIhX8) |
|||
|
Ортасы 5 мин
5 мин
5 мин
5 мин
5 мин |
1-тапсырма топтық жұмыс . Күзгі құс керуені. Оқылым. I топ. Түсініп іштей оқы II топ. Шапшаң оқу III топ.Тізбектеп оқу IV топ. Теріп оқу (Сұраққа жауап бер) Дескриптор: Мәтінді іштей түсініп оқиды. Мәтінді шапшаң оқиды. Мәтінді тізбектеп оқиды. Мәтінді теріп оқиды. Сұраққа жауап береді.
ҚБ: ауызша бағалау 2-тапсырма «Ойлан» айдары.Айтылым. I-топ. 1)Құстардың жылы жаққа ұшуынан қандай жаңалық білдің? II- топ. 2)Аспандағы ауа қабатының кедергісін құстар қалай жеңеді? III–топ.3)Әңгімедегі құстардың ерекшелігін атаңдар. IV- топ. 4)Қалай ойлайсыңдар, өздерің тұрған жерде қыстап қалған құстарға қандай көмек керек? Дескрипторы:
ҚБ: «Көрші топқа бір пікір» әдісі арқылы бағалайды. Сергіту сәті: «Құстар» әні 3-тапсырма құрастыру (ҰЖ) .Дәптермен жұмыс. Жазылым Құрмалас сөйлемді үлгі бойынша аяқтау Дескриптор:
ҚБ: Смайлик жапсыру арқылы бағалау. Инклюзивті оқушы Айтмұқан Елжанға арналған тапсырма «Сәйкестендіру». Дескриптор:
ҚБ: құс суретімен бағалау Саралау (А) Құстар туралы қызықты мәлімет жазып келу. 4-тапсырма Топтық жұмыс «Конверттегі сұрақ» әдісі Құстар туралы бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Дескриптор:
ҚБ: Бірі-бірін «Досыма айтарым бар» әдісі арқылы бағалайды. |
Тапсырма ны орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Дәптер |
|||
|
Аяқталуы
5 мин |
Қорытындыла «Пазл» әдісі. I топ Әкесінің әңгімесінен бала көңіліне не түйді? II топ Өздерің осы мәтіннен ойларыңа не түйдіңдер? III топ Мәтін неге «Күзгі құс керуені» деп аталған? IV топ Мәтіндегі негізі ой қандай? ҚБ: Жарайсың, жақсы, талпын күлекештер беру арқылы бағалау. «Үш М және Ұ» әдісі . Білім алушылар бүгінгі сабақ бойынша үш мәлімет айтып, білім берушіге бір ұсынысын білдіреді. Үй тапсырмасы: Бір құстың атынан күзгі жолдың қиындығын сипаттап хат жаз. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмала ры арқылы білдіре алады. |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Саралау (А) Құстар туралы қызықты мәлімет жазып келу. Инклюзивті оқушы Айтмұқан Елжанға арналған тапсырма «Сәйкестендір».Балапандарды иесіне жеткіз |
||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
ҚБ: ауызша бағалау ҚБ: «Көрші топқа бір пікір» әдісі арқылы бағалайды. ҚБ: Смайлик жапсыру арқылы бағалау. ҚБ: Жарайсың, жақсы, талпын күлекештер беру арқылы бағалау. ҚБ: құс суретімен бағалау ҚБ: Бірі-бірін «Досыма айтарым бар» әдісі арқылы бағалайды. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


