Материалдар / ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2020
350
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҰМЖ бөлімі

Мектеп: №214 орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Оманова Нұржайна Төребекқызы

Сынып: 9

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

ХХ ғасырдың 40-80 жылдарындағы білім беру жүйесінің дамуы

(2-сабақ)

Зерттеу сұрағы: Кеңестік білім беру саласындағы реформалар қандай мақсат көздеді?

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

9.2.3.2 – білім мен ғылым саласындағы мемлекеттік саясатқа баға беру

Сабақтың мақсаттары:

Барлығы: білім беру саласындағы жүргізілген мемлекеттік саясатты талдайды

Көпшілігі: Кеңестік реформалардың жетістіктері мен кемшіліктерін анықтайды

Кейбірі: Білім беру саласындағы реформаларды бүгінгі күнгі талаптармен салыстыра отырып, бағалайды

Бағалау критериі:

Кеңестік білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты талдайды

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: Білім беру саласындағы ерекшеліктерді талдайды, интервью алып үйренеді.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Еңбек-политехникалық мектептер,мектеп реформасы, міндетті орта білім, білім беру жүйесі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін тілдік бірліктер:Кеңестік білім беру жүйесінің ерекшеліктері

Талдауға арналған тапсырмалар:

Тоқырау кезеңінің білім мен ғылымға тигізген әсерін талдау

Жазылым бойынша: Қазақ мектептерінің жабылуына әсер еткен факторлар

Тарихи концепт:

Интерпретация

Құндылықтарға баулу:

Патриотизм, ұлттық сана-сезім

Пәнаралық байланыс:

Дүниежүзі тарихы, Әдебиет

Алдыңғы оқу:

ХХ ғ. І жарт. Кеңестік Қазақстанның мәдениеті білім мен ғылым салаларында болған өзгерістерді біледі.

Жоспар

Жопарланған

уақыт

Жоспарланған әрекет

Ресурстар

Басталуы

2 мин

2 мин



















1 мин

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

(Ж) «Зымыран сұрақтар» - үй тапсырмасын сұрау:

1. Қазақ КСР ҒА қашан  құрылды? (1946ж.) 

2. Қазақ КСР ҒА тұңшыш президенті? (Қ. Сәтбаев).

3. «Абай» роман-эпопеясының авторы? (М.Әуезов).

4. 1958 ж Қазақ КСР ҒА –ның қандай институты ашылды? (Философия және құқық).

5. « Біржан-Сара» операсы қашан алғаш рет қойылды? (1946ж.).

6. «Космополит» айыбы қай сала ғалымдарына тағылды? (Биология, медицина).

7. Соғыстан кейінгі  дәуірде жазылған  С. Мұқанов шығармасын ата ? (Сырдария). 

8. 1950 жылы ҒА неше ғылыми зеттеу институты болды (16 институт).

9. Ғ.Мұстафин  жазған   романдар? ( «Шығанақ» , «Миллионер»). 

10. М.Әуезов І дәрежелі Мемлекеттік  сыйлықты қай жылы алды және қай еңбегі үшін? (1950 ж. «Абай» романының алғашқы екі кітабы үшін).

Бағалау: Дұрыс жауаптар

(Ұ) Топтастыру - білім беру жүйесі бойынша: «Мектеп», «СПТУ», «ЖОО»

(М) Сабақтың мақсаттары, бағалау критерийі




Слайд 1




















Слайд 2

фотосурет

Ортасы

13 мин




5 мин



7 мин

(Т) «Тарихи кілемше» әдісі

«Мектеп» тобы: Халық ағарту ісі

«СПТУ» тобы: Ғылымның дамуы

«ЖОО» тобы: Мәдениеттегі идеологияның кері ықпалы

Бағалау - «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

(Ж) «Бадминтон» әдісі

Жылдар мен оқиғаларды сәйкестендіреді

Бағалау «Мен саған, сен маған»

(Ж) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма

1965-1977 жылдардағы білім саласындағы мемлекеттік реформаларды талдаңыз

Бағалау: өзін-өзі бағалау



Тұжырымдамалық карта


Стикер





ҚБ парақшасы

Аяқталуы

4 мин



1 мин


2 мин

(Ж) Кері байланыс –ҚАҚ әдісі бойынша


Қосу +

Азайту -

Қызықты




Уйге тапсырма. «Кезбе тілші» (Ата-әжесінен, ата-анасынан, аға буыннан интервью алу)

(М) Сабақты қорыту: Кеңестік білім беру саласындағы реформалар қандай мақсат көздеді?


ҚАҚ кестесі




Оқушы күнделігі


Қалыптастырушы бағалау парағы


Тақырыбы

ХХ ғасырдың 40-80 жылдарындағы білім беру жүйесінің дамуы

Оқу мақсаты

9.2.3.2 білім мен ғылым саласындағы мемлекеттік саясатқа баға беру

Ойлау жағдысы

Жоғары деңгей

Бағалау критерийі

1965-1977 жылдардағы білім саласындағы мемлекеттік саясатты талдайды

Тапсырма

1965-1977 жылдардағы білім саласындағы мемлекеттік реформаларды талдаңыз

Реформалардың жылы

Білім беру деңгейі

Ерекшелігі

Нәтижесі





Бағалау критериі

Дескриптор

1965-1977 жж білім саласындағы мемлекеттік саясатты талдайды

- Реформалардың жылын көрсетеді

- Білім беру деңгейін анықтайды

- реформалардың ерекшеліктерін көрсетеді

- Нәтижесін жазады



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!