Өзін-өзі тану бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Таным қуанышы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Гайсина Мақпал Жұмаділқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
|
№7 сабақтың тақырыбы |
«Адам бақыты» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Қоршаған орта сұлулығы мен адамды бағалай біледі; оларға деген көзқарасын шығармашылық жұмыстары арқылы көрсетеді |
|
|
Құндылығы: |
Дұрыс әрекет |
|
|
Қасиеттер: |
Сыйластық, қамқорлық,қайырымдылық |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға адам бақытының сырын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу |
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
- бақыт, бақытты болу ұғымдары туралы түсінік беру; - өзіне және өзгелерге жақсылық жасауға баули отырып, қамқорлық қасиетін дамыту; -сыйластыққа, қайырымдылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Жағымды көңіл-күй |
Амандасу. 5 «Т» ережесі Тәртіп, Талап, Тыныштық, Тазалық, Татулық. Ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнді татулықпен өткізу керектігі туралы айту. «Нұрға бөлену» жаттығуын өткізу. |
Балалар сабаққа дайындықтарын көрсетеді. «Т» ережесін еске түсіріп, «Нұрға бөлену» жаттығуын орындайды. |
Оқулық, мұғалімдерге арналған әдістемелік құрал |
|
2. Алдыңғы үй тапсырмасын тексеру (әңгіме) |
№7 сабақ 29 бет «Адам қалай ойлайды?» мәтінін сұрақтар қою арқылы сұрау. Сұрақтар:
|
Берілген сұрақтардың негізінде үйге берілген әңгіменің мазмұнын ашады. |
Оқулық 29-30бет. Презентация жасау, интербелсенді тақтамен жұмыс |
|
3. Жағымды ой-пікір (дәйексөз) әңгіме |
(Оқушыларға үш рет айтқызып, дәптерге жаздырту) «Кім көп еңбек етсе, бақыт соған қонады» Леонардо да Винчи Леонардо да Винчи - италияндық ұлы суретші әрі ғалым Сұрақтар: 1. Бақытты болу дегенімізді қалай түсінесіңдер? 2. Өмірдегі ең қуанышты сәттің мәні неде? 3. Бақытқа жетуі үшін адам не істеуі керек? 4. Дәйексөзден не ой түйдіңіз? |
Сұрақтарға жауап беру арқылы Леонардо да Винчидің қанатты сөзінің мағынасын талқылайды, оны бірнеше рет қайталайды және дәптерге жазады. |
Презентация, слайд. Жұмыс дәптерлері. |
|
4. Оқиға айту (әңгіме) |
Бақытқа барар жол (Қ.Толыбаев).
4.Адам бақытты болу үшін бойында қандай қасиеттер болуы керек? 5. Бақытқа жету үшін не істеу керек деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар әңгімені тыңдағаннан кейін, мұғалімнің сұрақтарына жауап бере отырып, бақыттың мәнін ұғынады. |
http://ustazdar.kz/achyksabak/ozinozi/4705-bayt-shaynda.html |
|
5. Шығармашылық жұмыс |
Дәптермен жұмыс. 1 тапсырмада Сәби бақыты, дәрігербақыты, ұстазбақыты олар үшін бақыттың не екенін тірек-сызба,сурет,жазу арқылы ойларын жеткізу. |
Оқушылар дәптерде тапсырманы орындайды. Шынайы бақыт туралы өз ойларын дәлелдейді. |
7 сынып оқушыларына арналған өзін-өзі тану дәптері, 16 бет. |
|
6. Жобалау қызметі |
«Ұжымдағы достық» жобасы бойынша 1 кезең мақсатын жазу. «Шын дос болу-бақыт» тақырыбында буклет жасау. |
Оқушылар жоба бойынша 1 кезең мақсатын талқылайды. Бір-біріне сыйластық, тілектестік қарым-қатынас орнату, шығармашылық қабілеттерін көрсетеді. |
Буклет, суреттер. |
|
7. Топпен ән айту |
«Бақыт
құшағында» |
Оқушылар әнді ерекше көңілмен айтып, сергиді. |
Ән мәтінін экранда шығару |
|
8. Үй тапсырмасы |
№ 9 сабақ Мамытбай Қалдыбай «Адам не үшін өмір сүреді..» |
Оқушылар үй тапсырмасын жазады. |
7 сыныпқа арналған, өзін-өзі тану оқулығы, 38-39 беттер. |
|
9. Сабақтың қортынды сәті |
Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. Рахмет! |
Сабақта алған жақсы қасиеттерді жүректеріне сақтап алады |
Баяу, жағымды әуен |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
Өзін-өзі тану бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Таным қуанышы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Гайсина Мақпал Жұмаділқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
|
№7 сабақтың тақырыбы |
«Адам бақыты» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Қоршаған орта сұлулығы мен адамды бағалай біледі; оларға деген көзқарасын шығармашылық жұмыстары арқылы көрсетеді |
|
|
Құндылығы: |
Дұрыс әрекет |
|
|
Қасиеттер: |
Сыйластық, қамқорлық,қайырымдылық |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға адам бақытының сырын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу |
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
- бақыт, бақытты болу ұғымдары туралы түсінік беру; - өзіне және өзгелерге жақсылық жасауға баули отырып, қамқорлық қасиетін дамыту; -сыйластыққа, қайырымдылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Жағымды көңіл-күй |
Амандасу. 5 «Т» ережесі Тәртіп, Талап, Тыныштық, Тазалық, Татулық. Ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып - білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнді татулықпен өткізу керектігі туралы айту. «Нұрға бөлену» жаттығуын өткізу. |
Балалар сабаққа дайындықтарын көрсетеді. «Т» ережесін еске түсіріп, «Нұрға бөлену» жаттығуын орындайды. |
Оқулық, мұғалімдерге арналған әдістемелік құрал |
|
2. Алдыңғы үй тапсырмасын тексеру (әңгіме) |
№7 сабақ 29 бет «Адам қалай ойлайды?» мәтінін сұрақтар қою арқылы сұрау. Сұрақтар:
|
Берілген сұрақтардың негізінде үйге берілген әңгіменің мазмұнын ашады. |
Оқулық 29-30бет. Презентация жасау, интербелсенді тақтамен жұмыс |
|
3. Жағымды ой-пікір (дәйексөз) әңгіме |
(Оқушыларға үш рет айтқызып, дәптерге жаздырту) «Кім көп еңбек етсе, бақыт соған қонады» Леонардо да Винчи Леонардо да Винчи - италияндық ұлы суретші әрі ғалым Сұрақтар: 1. Бақытты болу дегенімізді қалай түсінесіңдер? 2. Өмірдегі ең қуанышты сәттің мәні неде? 3. Бақытқа жетуі үшін адам не істеуі керек? 4. Дәйексөзден не ой түйдіңіз? |
Сұрақтарға жауап беру арқылы Леонардо да Винчидің қанатты сөзінің мағынасын талқылайды, оны бірнеше рет қайталайды және дәптерге жазады. |
Презентация, слайд. Жұмыс дәптерлері. |
|
4. Оқиға айту (әңгіме) |
Бақытқа барар жол (Қ.Толыбаев).
4.Адам бақытты болу үшін бойында қандай қасиеттер болуы керек? 5. Бақытқа жету үшін не істеу керек деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар әңгімені тыңдағаннан кейін, мұғалімнің сұрақтарына жауап бере отырып, бақыттың мәнін ұғынады. |
http://ustazdar.kz/achyksabak/ozinozi/4705-bayt-shaynda.html |
|
5. Шығармашылық жұмыс |
Дәптермен жұмыс. 1 тапсырмада Сәби бақыты, дәрігербақыты, ұстазбақыты олар үшін бақыттың не екенін тірек-сызба,сурет,жазу арқылы ойларын жеткізу. |
Оқушылар дәптерде тапсырманы орындайды. Шынайы бақыт туралы өз ойларын дәлелдейді. |
7 сынып оқушыларына арналған өзін-өзі тану дәптері, 16 бет. |
|
6. Жобалау қызметі |
«Ұжымдағы достық» жобасы бойынша 1 кезең мақсатын жазу. «Шын дос болу-бақыт» тақырыбында буклет жасау. |
Оқушылар жоба бойынша 1 кезең мақсатын талқылайды. Бір-біріне сыйластық, тілектестік қарым-қатынас орнату, шығармашылық қабілеттерін көрсетеді. |
Буклет, суреттер. |
|
7. Топпен ән айту |
«Бақыт
құшағында» |
Оқушылар әнді ерекше көңілмен айтып, сергиді. |
Ән мәтінін экранда шығару |
|
8. Үй тапсырмасы |
№ 9 сабақ Мамытбай Қалдыбай «Адам не үшін өмір сүреді..» |
Оқушылар үй тапсырмасын жазады. |
7 сыныпқа арналған, өзін-өзі тану оқулығы, 38-39 беттер. |
|
9. Сабақтың қортынды сәті |
Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. Рахмет! |
Сабақта алған жақсы қасиеттерді жүректеріне сақтап алады |
Баяу, жағымды әуен |
шағым қалдыра аласыз













