Материалдар / Ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Балаларға қысқы табиғат туралы түсінік беру.Қысқа тән ерекшеліктерді ажыратып,өз ойын толық жеткізе білуге баулу.Шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Наурыз 2022
372
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабаққа сараптама

Сабақтың тақырыбы: «Менің ойыншықтарым».

Сабақтың мақсаты: Әр ойыншықтың атын,түсін,пішінін ажыратуға үйрету. Сөздік қорын молайту,қабылдау, есте сақтау қабілеттерін арттыру.Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақта қолданған әдіс –тәсілдер: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Көрнекіліктер: Әр түрлі ойыншықтар, суреттер.

Сабақтың пән аралық байланысы: Сөйлемді дамыту, дене шынықтыру,қоршаған

орта.

Сабақтың барысында бүлдіршіңдер шаттық шеңберін орындайды.Сөйлеуді дамыту

сабағында бүлдіршіңдердің өткен сабақта алған білімімен байланыстыра жүргізіледі.

Оқу іс-әрекетінде ойыншықтармен танысатындықтарын айтып,бүлдіріншіндердің

үйлерінде қандай ойыншықтар барын сұралды.Балалар сүйікті ойыншықтарын атап

береді. Сабақтың тақырып бойынша «Менің ойыншықтарым» бейне жазба

түрінде көрсетілді. Бұл бейне жазба арқылы ойыншықтар туралы мағлұмат алды.

Бүлдіршіндер әр түрлі ойыншықтардың атын,түсін,пішінін ажырата білді.

Осы ойыншықтар жайлы білетін өлең, тақпақтарын айтты. Ойыншықтар үлкендердің еңбегі арқылы жасалып, дүкенге келетінің түсіндіріліп өтті.Сондықтан ойыншықтарды ұқыпты,таза ұстау керек екені айтылды. Сабақтың арасында сергіту сәті қимылмен орындалды. Бүлдіршіндердің сабаққа деген ой-өрісін дамытып,қызығушылықтарын арта түсті. Топтық жұмыс ойын арқылы орындалды.

Дидактикалық ойын: «Кім жылдам?» Балалар ойыншықтардың суреттерінін бір

бөлігін тауып,орналастырады және сәйкестігін табуға дағдыланады.

«Түсіне қарай жина» ойыны барысында бүлдіршіндер түстерді ажыратып, әр түс

бойынша доптарды топтастырып жинайды.

Осы тақырып бойынша өткізілген сабақ нәтижесінде балалардың сөздік қорын

молайтып,қабылдау, есте сақтау қабілеттерін арттырды.

Сабақ сұрақ-жауап әдісімен қорытындылады.Сабаққа қатысқан балаларды түрлі

көңіл-күй бет-бейнелермен марапаттадалды.





















«Балбөбек» тобының ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің

технологиялық картасы.

Күні: 11.05.2017 ж

Тәрбиеші:Оспанова А.С

Білім беру саласы: «Коммуникация».

Бөлімі: Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: «Менің ойыншықтар».

Мақсаты: Әр ойыншықтың атын,түсін,пішінін ажыратуға үйрету. Сөздік қорын молайту,қабылдау, есте сақтау қабілеттерін арттыру.Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Іс-әрекет кезеңі.

Тәрбиешінің іс-әрекеті.

Балалардың іс-әрекеті.

Мотивациялық қозғаушылық

Балалар,бүгін ерекше күн.

Балалар.бүгін бізге қонақтар келіп отыр,

қонақтармен амандасайық

Шаттық шеңбері

Армысың, алтын күн!

Армысың,Жер-Ана!

Армыыңдар,достарым!



Балалар тәрбиешімен бірге қимыл арқылы шаттық шеңберін жасайды.

Ұйымдастыру-іздестіру кезеңі

Жарайсыңдар балалар, көңілімізді көтеріп

алдық.

Бәріңе де сәттілік тілеймін.

Балалар бүгінгі жаңа оқу іс-әрекетіміз Сөйлеуді дамытудан «Менің ойыншықтары»тақырыбында

танысамыз..

Балалар,сендер ойыншықтарды жақсы

көресіңдер ме?

Ал,балалар өзіміздің сүйікті ойыншығымызды атайықшы.
Ойыншықтарды ұқыпты,таза ұстау керек.

Ал енді балалар,осы ойыншықтар
 бізге қайдан келетінін білеміз бе?

 Бүгін біздер «Ойыншықтар дүкеніне»
саяхатқа шығамыз ба?

Ендеше ойыншықтар дүкеніне барар жолымыз

ұзақ,жаяу барсақ шаршап қалармыз,

бәріміз паровоз болып әндетіп барайық.

(топты бір айналады)
- Міне,балалар біздер дүкенге де келіп жеткен сияқтымыз.
Дүкенші: -Сәлеметсіңдер ме,балалар!

Сендер сондай сүйкімді балалар екенсіңдер.

Тәрбиеші: Ой балалар ,не деген көп ойыншықтар.

Дүкенге не үшін келдіңдер?

-Бүгін біз сіздердің дүкенінде ойыншықтарды қарап, тамашалауға келдік.

Дүкенші:Балалар қараңдаршы,менің дүкенімнің сөрелеррінде әдемі ойыншықтар көп,сендерге ұнапды ма?


Олар үлкендердің еңбегі арқылы жасалып
дүкенге келген.
Балалар ендеше теледидарға назар аударайық.


Дүкеншінің сендерге дайындаған

«Менің ойыншықтарым» аудио-видео тамашалау.


Бұл жәй дүкен емес, ойыншықтар да ерекше.

Ойынщықтармен ойнап олар жайлы тақпақ айтып бергенді жақсы көреді.


-Қыз балалар көбіне қандай ойыншықпен ойынайды?

-Балалар қуыршақтың әдемі шашы,әдемі көйлегі

бар екен

- Қуыршақтың көйлегінің түсі қандай?

-Кім қуыршақты қалай ұйықтататынын көрсетеді.

-Ал кім қуыршақ туралы тақпақ біледі?



-Ал,ұлдар көбінесе қандай ойыншықпен ойыйды?

-Ал, машинаның түсі қандай?

Қатты ма,жұмсақ па?

Мынау машина бұл неден жасалған?

-Кім машина туралы тақпақ біледі?


-Мынау қандай ойыншық?

Түсі қандай?

Қалай секіреді?

Балалар қоян туралы тақпақ айтып бой сергітіп

алайық.

-Балалар мынау қандай ойыншық?

-Түсі қандай?

Қатты ма, жұмсақ па?

-Кім сылдырмақ туралы тақпақ біледі

-Балалар мынау қандай ойыншық?

Түсі қанлай?

Доптың қимылы қандай?

Кім доп туралы тақпақ біледі?

Қане бәріміз допша секірейікші?

Ал мынау не?

Аюдың түсі қандай?

Аю туралы кім тақпақ біледі.
— Аю қандай?
Құлпынайы көп екен
Теріп теріп алайық.
Тәрбиеші: Кәне балалар, осы ойыншақтарға арнап ән айтайық.
Д:-Жарайсыңдар балалар,енді сендерге тапсырма берейін

Топтық жұмыс ойын арқылы тапсырманы орындайды.

1.Дидактикалық ойын

«Кім жылдам?» Балалар ойыншық суреттерінің бір бөлігін тауып,орналастырады.

Д:-өте жақсы балалар,сендерге риза болдым. Енді мына шарларды сендерге сыйлаймын.Бұларды таза,ұқыпты ұстай біліңдер!

2.Қ/ ойын «Түсіне қарай жина»

Балалардың түстерді ажыратып, әр түс

бойынша доптарды дұрыс жинауға үйрету.

Ойын барысы:Кілем үстіне төгілген

түрлі-түсті доптарды түсіне қарай ыдысқа жинайды.








Біз ойыншықтарды жақсы көреміз.


Қоян,машына,қуршақ көжек т.б


Дүкен


Ия












Ойыншықтарды тамашалауға.








Балаларды жауаптары





Саянұр:

Ойыншытар қандай әдемі

Қызыл,сары,қоңыр,көк

Түрлі-түлі түстері

Көз тартады өздері


Машинамен ойынайды.

Ерасыл:

Үлкенмін ғой міне мен,

Ойыншықтарды жинаймын.

Машинаға мінер ем,

Кабинаға сыймаймын.

Қоян


Сергіту сәті:

Ұзын құлақ,сұр қояан.

Естіп қалып сыбырды,

Ойлы,қырлы жерлермен,

Ытқып,ытқып жүгірді.



Іші толған бөлменің

Ойыншығым мол менің

Босқа тізіп қоймаймын

Ойыншықтармен ойнаймын.


Бала:Нұрмұхамед

Добым,добым домалақ
Қайда кеттің домалап
Алға сырғып жүгірдің

Шатырға сен секірдің?

Ән «Ойыншықтар»


Рефлексивті - жөндеуші

Д:-өте жақсы балалар,сендерге риза болдым..
Енді балалар,паровозға отырып,. тобымызға қайтайық. Саяхаттан қайту

Балалар ойыншықтарын алып, мәз-мейрам болады.


Күтілетін нәтижелер:

Қабылдайды: Ойыншықтардың атын айтып, ажыратып, сипаттап , әңгімелей білді

Түсінеді: Ойын,тақпақ арқылы есте сақтау дағдылары арттырылды.

Қолданады:











































Олар туралы тақпақ білсеңдер,мен сендерге өздерің қалаған ойыншықтарыңды тегін беруге уәде беремін.





















































Жалпы білім беретін № 4 орта мектеп













Shape1





Тақырыбы: Менің ойыншықтарым







Өткізген: Оспанова Акмарал Сабитбековна







Арқалық қаласы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!