Мектеп
|
№1 «Өркен» арнайы
мектеп-интернаты
|
Сабақ
|
Математика
|
Күні:
21.04.2022г.
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Сраилова
З.
|
Сынып: 9
«В»
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім
|
1. Сандар және
шамалар
|
Бөлімше
|
1.2 Сандармен әрекет ету
|
Оқу
мақсаттары
|
9.1.3.8
құн, ұзындық, салмақ, уақыттың бір, екі бірліктерін
өлшеуде алынған сандарды
ауызша және жазбаша қосу мен азайтуды орындау; бірдей сандар, дөңгелек ондықтарды
өлшеуде алынған сандарға көбейту мен бөлу.
|
Сабақ
мақсаттары
|
3 деңгей: есептерді мұғалім
көмегімен шығарады;
4 деңгей: есептерді бастырып
жазады;
|
Түзетушілік
дамыту мақсаттары
|
Есте
сақтаудыдамыту,зейін мен ойлауды дамытып, балаларға жағымды эмоция
қалыптастыру;
|
Бағалау
критерийлері
|
Өлшемі бар сандарды
көбейту; өлшемі бар сандарды
бөлу;
|
Тілдік
мақсат
|
Түйінді сөздер мен сөз
тіркестері: өлшемі бар сандарды, көбейгіш, көбейткіш,
көбейтінді, бөлінгіш, бөлгіш,
бөлінді;
Талқылауға арналған сұрақтар: өлшемі бар сандарды қалай
көбейтеміз? өлшемі бар сандарды қалай бөлеміз?
|
Алдынғы
оқу
|
Үлестірмелі парақшалармен
жұмыс
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
есебі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
Амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың
сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылар
назарын аудару.
|
Сабақта жағымды
психологиялық ахуал тудыру үшін «Шаттық шенберін» құрып, бір-біріне
жақсы,жағымды тілектер айтады.
|
|
Смайлик
Карточкалар
|
Ортасы
|
№1 тапсырма.
Өткенді
пысықтау.
44 бет
№2
Электреттартқыш -
3200тг
Шансорғыш - ? 4 есе
қымбат
Шешуі: 3200тг•4=128000тг
Жауабы: Шансорғыштың бағасы
128000 тг.
Дескриптор: Есепті түсінеді,
шартын жазады, шығарады.
Кері
байланыс: Смайликтер арқылы
бір-бірін бағалау
№2
тапсырма.
Калькулятормен
есептеу.
154 бет
№512
7 т•20 15
тг•30
6 ц•30 21
тг•20
30 кг•50 40
тг•50
№519
270 км:30 810
тг:90
420 м:60 360
тг:40
140 см:70 180
тг:20
Дескриптор:
Көбейту амалына есептер
шығарады.
Бөлу амалына есептер
шығарады
Кері байланыс: бас бармақ
арқылы бір-бірін бағалау.
Сергіту
сәті:
Тербеледі
ағаштар
Алдымнан жел
еседі
Кіп-кішкентай ағаштар
Біп-биік боп
өседі
|
Жұмыс
дәптерінде
тапсырмаларды
орындайды
Көбейту амалына есептер
шығарады.
Бөлу амалына есептер
шығарады
|
бас бармақ арқылы
бір-бірін бағалау.
|
|
Соңы
|
4 деңгеймен
жұмыс:
-
Геометриялық денелерді, геометриялық
фигураларды атау,көрсету.
-
Санды ретімен қый,
санды ата,саусақпен ауызша айт.
Дескриптор: Тапсырманы
орындайды.
Үй жұмысы:
155 бет № 515, көбейту кестесін қайталау
Рефлексия
|
|
бас бармақ
арқылы бір-бірін бағалау.
|
Смайликтер
|