|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Мәтін. Мұғалім |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің не екенін біледі Мәтін құрастыруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Алып қадамдар әдісі
Өткен тақырыптарға байланысты сұрақтар жазу Өткенді пысықтау Топқа бөлу. 1-топ Сипаттау 2-топ әңгімелеу 3-топ пайымдау Сыйлық қорапшаны ашу арқылы топқа бөліну « Ақылды доп» әдісі
Сөздерді тасымалда Кітап, оқушы, көшеде, ағалар, сәлемдесу,тырналар, үлкенді , оқулық. Видеокөрініс Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. 1-жаттығу. Нұрхан Жанаев – ақын. 1933 жылы Қызылорда облысы Тереңөзек ауданы С. Сейфуллин атындағы ауылда туған. Мектепте мұғалім болған, радиода, газетте қызмет атқарған. «Жау, жау, жаңбыр», «Құстар ұшып келеді», «Әнші торғай», «Сыбдырлайды жапырақ», «Ақ көгершін» деген жыр жинақтары бар. Оқылым 1-жаттығу Тарсия әдісі
Мұғалім өлеңді дауыстап, мәнерлеп оқып береді. Оқушыларға өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды: –Өлең кім жайында? «Мықты дәрігер де, батыл ұшқыш та, білімді ғалым да мұғалімнен білім алған» дегенге келісесіңдер ме? Неліктен? Өзің ұстазың жайлы не айтар едің? «Сұрақ-жауап» арқылы оқушылардың ойын білу. –Өлеңге ат қой. –Мұғалімнен кімдер білім алған? –Мұғалімнің қамқоршы екенін дәлелде. ЕБҚ Өз ұстазың туралы әңгімеле ЕҚБ Ұстаз, мұғалім туралы білетін өлеңдеріңді мәнерлеп оқы. Тіл ұстарту жаттығуын жасату Дәптермен жұмыс Көркем жазу ъ ъ ъ ъ ъ ъ разъезд разъезд разъезд 2-жаттығу жазбаша орындалады. Берілген сөйлемдерді көшіріп жазады. Оқушылар мектепке келді. Қоңырау соғылды. Сабақ басталды. Балалар тапсырманы орындауға қызыға кірісті. 3-жаттығу. Мақалдармен жұмыс. 1.Білекті бірді жығар, Білімді мыңды жығар. 2.Оқу – білім азығы, Білім – ырыс қазығы. Шығармашылық тапсырма. Берілген сөздерді толықтырып, мамандық атауларын құрап жазады. –Кәсіп иесі деп қандай адамдарды айтамыз? –Қандай кәсіп иелерін, мамандықтарды білесіңдер? Өзін өзі бағалау
Принтер әдісі |
Шеңбер құрады Өткенді пысықтау Бөліммен, өлең авторымен танысады Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мақалды жаттайды Шығармашы лық тапсырмалар орындайды Кері байланыс парағы |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Әмиян» әдісімен марапаттау
Дескриптор: Жаңа бөлім туралы түсінігі бар Өлең авторы туралы мәіметтермен танысады
Дескриптор: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Ана
тілі
Бөлім:
Мәтін және
сөйлем
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
1
сынып
Сабақтың
тақырыбы:
№37 сабақ. Мәтін.
Мұғалім
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас
оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу)
қолдану;
1.4.1.1.айтылуы мен
жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы
жазу;
Сабақтың
мақсаты Мәтіннің не екенін
біледі
Мәтін құрастыруды
үйренеді
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Алып қадамдар
әдісі
Өткен тақырыптарға байланысты
сұрақтар жазу Өткенді
пысықтау Топқа
бөлу. 1-топ
Сипаттау 2-топ
әңгімелеу 3-топ
пайымдау Сыйлық қорапшаны ашу арқылы
топқа бөліну «
Ақылды
доп»
әдісі
Сөздерді
тасымалда Кітап, оқушы, көшеде, ағалар,
сәлемдесу,тырналар, үлкенді ,
оқулық. Видеокөрініс Жаңа
тақырып Оқулықпен
жұмыс Өлеңнің авторы жайлы қысқаша
мағлұмат беріледі. 1-жаттығу. Нұрхан Жанаев – ақын. 1933
жылы Қызылорда облысы Тереңөзек ауданы С. Сейфуллин атындағы ауылда
туған. Мектепте мұғалім болған, радиода, газетте қызмет
атқарған. «Жау, жау, жаңбыр», «Құстар
ұшып келеді», «Әнші торғай», «Сыбдырлайды
жапырақ», «Ақ көгершін» деген жыр жинақтары
бар. Оқылым 1-жаттығу
Тарсия
әдісі
Мұғалім өлеңді дауыстап,
мәнерлеп оқып береді. Оқушыларға өлең мазмұны бойынша сұрақтар
қояды: –Өлең кім жайында? «Мықты
дәрігер де, батыл ұшқыш та, білімді ғалым да мұғалімнен білім
алған» дегенге келісесіңдер
ме? Неліктен? Өзің ұстазың жайлы
не айтар едің? «Сұрақ-жауап» арқылы
оқушылардың ойын білу. –Өлеңге ат
қой. –Мұғалімнен кімдер білім
алған? –Мұғалімнің қамқоршы екенін
дәлелде. ЕБҚ Өз ұстазың туралы
әңгімеле ЕҚБ Ұстаз, мұғалім туралы білетін
өлеңдеріңді мәнерлеп оқы. Тіл ұстарту жаттығуын
жасату Дәптермен
жұмыс Көркем
жазу ъ ъ ъ ъ ъ
ъ разъезд разъезд
разъезд 2-жаттығу жазбаша орындалады.
Берілген сөйлемдерді көшіріп
жазады. Оқушылар мектепке келді.
Қоңырау соғылды. Сабақ басталды. Балалар тапсырманы орындауға
қызыға кірісті. 3-жаттығу. Мақалдармен
жұмыс. 1.Білекті бірді
жығар, Білімді мыңды
жығар. 2.Оқу – білім
азығы, Білім – ырыс
қазығы. Шығармашылық
тапсырма. Берілген сөздерді толықтырып,
мамандық атауларын құрап
жазады. –Кәсіп иесі деп қандай
адамдарды айтамыз? –Қандай кәсіп иелерін,
мамандықтарды білесіңдер? Өзін өзі
бағалау
Принтер
әдісі Шеңбер
құрады Өткенді
пысықтау Бөліммен, өлең авторымен
танысады Өлеңді мәнерлеп
оқиды Сұрақтарға жауап
береді Жеке жұмыс
жасайды Жаттығу
жасайды Дәптермен жұмыс
жасайды Мақалды
жаттайды Шығармашы лық тапсырмалар
орындайды Кері байланыс
парағы Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! «Әмиян» әдісімен
марапаттау
Дескриптор: Жаңа бөлім туралы түсінігі
бар Өлең авторы туралы
мәіметтермен танысады
Дескриптор: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















