Материалдар / Ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
симтрьолбюл
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Наурыз 2023
192
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Математика

Күні:


Бөлім:

«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»

Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы


7 санын қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану;

1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану, 0 –дің қасиетін қолдану

Сабақтың мақсаты

Қосу мен азайтуға мысалдар құрастырады

сандарды 7-ге арттырып, кемітеді

ыдысты толтыру үшін қанша литр су қажеттігін анықтайды

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Бүгінгі сабағымызда оқушылар біз Ертегілер еліне саяхатқа барамыз. Онда кірер үлкен қақпа бар. Біз ол қақпаны ашу үшін, қақпа тапсырмасын орындаймыз. Қақпаның тапсырмасы өткен сабақтан үй тапсырмасын «Көршіңмен дос бол» әдісі бойынша екеуара тексеру. «Тақтада үй жұмысы көрсетіліп тұрады»

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Үш шапалақ» әдісі

Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)

Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)

Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Үй тапсырмасын орындап болған соң қақпа ашылады. Оқушылар біз қақпадан Ертегілер еліне кірдік. Алдымыздан Үлкен ағаш шығады. Сол ағашта бірнеше тапсырмалар тұр. Сол мысалдарды шығару арқылы біз үлкен ағаштан өтеміз.Ол үшін Жаңа сабақты яғни 7санын қосып және азайтуды оқушыларға түсіндіре отырып 1-мысалды шығару. Тақтаға Үлкен ағаш ілінеді. Ағашта бірнеше есептер жазылған жапырақтар тұр. « Тез қозғал» әдісі бойынша кім бірінші қолын көтереді, сол оқушы жапырақтағы тапсырманы орындайды.

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Балалар шапалақ соғады.



Сабақтың ортасы

(4 мин)





























10 мин















Сергіту сәті:

«Ой қозғау»

Талдың тапсырмасын орындап біз ары қарай жүреміз. Алдымыздан үлкен мыстан кемпір шығады. Біз одан өту үшін оның тапсырмасын орындаймыз. Мыстанның тапсырмасы : Сандар құрамын айта отырып, азайтуға мысалдар келтіреміз. Бұл мысалды орындау үшін «Тарси» әдісін пайдаланамыз.





Бірнеше қима қағаздарға 8, 9, 10 сандарының құрамы жазылған. Сол сандар құрамын шығарып, қима қағаздарды орнына келтіреміз. Тарси әдісінің қимасы шығады.


Мыстанның екінші тапсырмасы:

Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.

7 санын қосуды және азайтуды орындап үйренесің

Есіңде сақта!


Сандардың құрамын айт.

Азайтуға мысалдар құрастыр.

Мысалдардың мәнін тап.

Дескриптор:

-сандардың құрамын айтады

-мысалдар құрастырады

-мысалдардың мәнін есептейді


«Жүгіреді балалар»

Бейнефильм ұсыну




































Сурет бойынша сұрақтар құрастырады.

Мысалдардың құрылу жолын түсіндіреді












1. сандардың құрамын айтады

2. мысалдар құрастырады

3.мысалдардың мәнін есептейді


























жаттығуды қайталап жасайды

Мадақтау

































Білім медаль

бағалау (жауабына қарай)

Оқулық

88-89 беті

Доп



























Таратпа

Дәптер

қаламсап

10 мин


























Мыстан тапсырмасын орындап болдық. Ары қарай ілгері басып келеміз. Бір кезде алдымыздан үлкен тау көрінді. Біз тау тапсырмасын орындап, биік шыңындағы жарқыраған сандықты аламыз.Олай болса тау тапсырмасын Ж.Ж орындаймыз. Бірінші, екінші және үшінші бітірген оқушылар тақтаға жазады.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Кестедегі әр санды 7 –ге арттыр.

Кестедегі әр санды 7 –ге кеміт.

Дескриптор:

- әр санды 7 –ге арттырады

- әр санды 7 –ге кемітеді



Міне оқушылар біз барлық тапсырманы орындай отырып, алтын сандықты алдық. Енді сандықты ашып көрейік. Сандық ішінде бірнеше тәттілер шығады. Оқушыларға таратылып беріледі.

1. әр санды 7 –ге арттырады

2.әр санды 7-ге кемітеді





«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау

Таратпа

қаламсап















https://youtu.be/kKiyFs4B6IE

Сабақтың соңы

9 мин






Үй тапсырмасы:

«Есепте, қорытындыла» әдісі

Ә

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!