Жүсіпбек Аймауытұлы атындағы ЖББМ» КММ
Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу 5-сабақ
|
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың қасиеті. Көкқұтанның ақылы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалау 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, кейіпкердің іс-әрекетінің өзгеру себептеріне мәтіннен дәлелдер келтіре алады. Көптеген оқушылар: шығарма бойынша бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап бере алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.. Оқу материалын жариялау 1- тапсырма «Ой қоғау» әдісі. Жұмбақ шешу Аяғы жоқ,қолы жоқ, Бірақ тыныш тұрмайды. Сақтамасаң-қорын тек. Барша тірлік қурайды. (су) Судың қасиетін жазып шығайық
-Судың қасиеті дегенді қалай түсінесіңдер? Судың қасиеті бола ма? - Өлеңді оқыңдар. Пікір білдіріңдер. Су иесі – Сүлеймен, Судан балық тілеймін. Судан балық бермесең, Үйге барып не жеймін? - Олай болса, бүгінгі сабақта судың қасиетін білу үшін «Көкқұтанның ақылы» атты мәтінді оқитын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Тақырыпты ашады. Дескриптор: - Жұмақты шеше отырып,су туралы біледі. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. әңгімелейді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың!
Өзін –өзі бағалау.
Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 2 тапсырма Бейне жазба көрсету. «Болжау» әдісі арқылы алда болатын мәтінді болжайды не туралы екенін. Көкқұтан,су ... 3 тапсырма Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым а) Тыңдайды «Мені таңда» әдісімен оқу ә) Тірек сөздерді мәтінен астын сызып отырады.
Тірек сөздер: Көкқұтан,ит,су Сүлеймен Ә) Сұрақ-жауап:Серпілген сауал -Бір-біріңе мәтін туралы бағалауға негізделген сұрақтар қойыңдар және жауап беріңдер. -Сиқыршы Сүлейменге не сыйлады? -Аңдарды не үшін шақырды? -Аңдардан не келмей қалды? - Сүлеймен патша киелі суды ішуден неге бас тартты? Пікір білдіріңдер. Мәтіннен дәлелдер келтіріңдер. Сергіту сәтінде Ойын «Мимика» үнсіздік . Суреттер көрсетіледі қимылмен көрсету. (Т) 3-тапсырмада «Интервью» әдісі жүзеге асырылады. А) Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жазыңдар. 1. Түнде су төкпе. 2. Түнде су алуға барма. 3. Лас су төккен жерді баспа. 4. ... 5. ... Ә) Суды үнемдеу дегенді қалай түсінесіңдер? Осы бағытта қандай ұсыныстар айтар едіңдер? Сынып алдында сөйлеуге дайындалыңдар. |
Дескриптор: Бейне жазбаны тұжырымдап, шығармада ғы негізгі ойы туралы айтады Дескриптор: Мәтінді оқи отырып тірек сөздерді сызады Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
сергиді. Дескриптор: - Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жазады Суды үнемдеу жолдарын айтады -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
|
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Жүсіпбек Аймауытұлы атындағы ЖББМ» КММ
Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу 5-сабақ
|
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың қасиеті. Көкқұтанның ақылы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалау 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, кейіпкердің іс-әрекетінің өзгеру себептеріне мәтіннен дәлелдер келтіре алады. Көптеген оқушылар: шығарма бойынша бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап бере алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.. Оқу материалын жариялау 1- тапсырма «Ой қоғау» әдісі. Жұмбақ шешу Аяғы жоқ,қолы жоқ, Бірақ тыныш тұрмайды. Сақтамасаң-қорын тек. Барша тірлік қурайды. (су) Судың қасиетін жазып шығайық
-Судың қасиеті дегенді қалай түсінесіңдер? Судың қасиеті бола ма? - Өлеңді оқыңдар. Пікір білдіріңдер. Су иесі – Сүлеймен, Судан балық тілеймін. Судан балық бермесең, Үйге барып не жеймін? - Олай болса, бүгінгі сабақта судың қасиетін білу үшін «Көкқұтанның ақылы» атты мәтінді оқитын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Тақырыпты ашады. Дескриптор: - Жұмақты шеше отырып,су туралы біледі. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. әңгімелейді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың!
Өзін –өзі бағалау.
Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 2 тапсырма Бейне жазба көрсету. «Болжау» әдісі арқылы алда болатын мәтінді болжайды не туралы екенін. Көкқұтан,су ... 3 тапсырма Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым а) Тыңдайды «Мені таңда» әдісімен оқу ә) Тірек сөздерді мәтінен астын сызып отырады.
Тірек сөздер: Көкқұтан,ит,су Сүлеймен Ә) Сұрақ-жауап:Серпілген сауал -Бір-біріңе мәтін туралы бағалауға негізделген сұрақтар қойыңдар және жауап беріңдер. -Сиқыршы Сүлейменге не сыйлады? -Аңдарды не үшін шақырды? -Аңдардан не келмей қалды? - Сүлеймен патша киелі суды ішуден неге бас тартты? Пікір білдіріңдер. Мәтіннен дәлелдер келтіріңдер. Сергіту сәтінде Ойын «Мимика» үнсіздік . Суреттер көрсетіледі қимылмен көрсету. (Т) 3-тапсырмада «Интервью» әдісі жүзеге асырылады. А) Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жазыңдар. 1. Түнде су төкпе. 2. Түнде су алуға барма. 3. Лас су төккен жерді баспа. 4. ... 5. ... Ә) Суды үнемдеу дегенді қалай түсінесіңдер? Осы бағытта қандай ұсыныстар айтар едіңдер? Сынып алдында сөйлеуге дайындалыңдар. |
Дескриптор: Бейне жазбаны тұжырымдап, шығармада ғы негізгі ойы туралы айтады Дескриптор: Мәтінді оқи отырып тірек сөздерді сызады Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
сергиді. Дескриптор: - Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жазады Суды үнемдеу жолдарын айтады -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
|
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|

шағым қалдыра аласыз
















