|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 47 орта мектеп КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жамбыл С.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.01.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту туралы білім, білік дағдыларын толықтыра отырып, оқушылардың білімін тереңдете түсу, ондық бөлшектерді қосу және азайту ережелерін есеп шығаруда дұрыс қолдану машығын қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин Өткен білімді еске түсіру 5 мин 2 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, топқа бөліп отырғызу 1-топ: Дұрыс бөлшек. 2-топ: Бұрыс бөлшек. 3-топ: Ондық бөлшек. 2. Психологиялық жағымды ахуал туғызу.
Алдыңғы білімді тексеру. «Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі. Экрандағы оқушылар ұяшықты таңдау арқылы жасырынып тұрған сұрақтарды ашып, сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
«Адасқан сөздер» әдісі арқылы жаңа сабаққа болжам жасау арқылы сабақ тақырыбын, мақсатын анықтайды. Сабақ мақсаты мен критерийлері түсіндіріледі.
|
Топқа бөлу: 1-топ: Дұрыс бөлшек. (көк доп) 2-топ: Бұрыс бөлшек. (қызылт доп) 3-топ: Ондық бөлшек. (сары доп) таңдау арқылы орындарына отырады.
Алдыңғы білімді тексеру. «Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
|
ҚБ 1 балл
«Баскетбол» әдісімен бағалайды
ҚБ 2 балл
«Баскетбол» әдісімен бағалайды
|
Түрлі түсті доптар АКТ Слайд АКТ Слайд |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 мин) Жаңа білім 5 мин 7 мин 7 мин 1 мин 3 мин |
Жаңа сабақ. «Ой қозғау» әдісі 123+125=248 12,3+12,5=24,8 525-12=513 52,5-1,2=51,3 Бір ондық бөлшекке екінші ондық бөлшектерді қосу және бір ондық бөлшектен екіншісін азайту үшін:
Мысалы: 23,456 + 2,124= 25,58
немесе 25,580 Жұптық жұмыс. «Суретті құрастыр» әдісі. Есептен ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындайды. Шыққан мәнді жұптар тақтаға апарып жабыстырады. Нәтижесінде суреттер пайда болады. 1топ жұптары: Ондық бөлшекті қосу амалымен орындау 1) +
2 топ жұптары: Ондық бөлшекті азайту амалымен орындау 1) -
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы № 47 орта мектеп
КММ Пәні: Математика Бөлім: Ондық бөлшектер және амалдар
қолдану Педагогтің
аты-жөні: Жамбыл
С.Ж. Күні: 30.01.2023ж Сынып:
5 Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Ондық бөлшектерді
қосу және азайту Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және
азайтуды орындау; Сабақтың
мақсаты Ондық бөлшектерді қосу және азайту туралы
білім, білік дағдыларын толықтыра отырып, оқушылардың білімін
тереңдете түсу, ондық бөлшектерді қосу және азайту ережелерін есеп
шығаруда дұрыс қолдану машығын
қалыптастыру. Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі\ уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының іс-
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 1
мин Өткен білімді еске
түсіру 5
мин 2
мин І.Ұйымдастыру
кезеңі: 1.
Оқушылармен сәлемдесу,
түгендеу, топқа бөліп
отырғызу 1-топ: Дұрыс
бөлшек. 2-топ: Бұрыс
бөлшек. 3-топ: Ондық
бөлшек. 2.
Психологиялық жағымды ахуал
туғызу. Алдыңғы білімді
тексеру. «Сұрақ менен, жауап
сізден» әдісі. Экрандағы оқушылар
ұяшықты таңдау арқылы жасырынып тұрған сұрақтарды ашып, сұрақтарға
жауап береді. Сұрақтар: Бұрыс бөлшек дегеніміз
не? 2,23
аралас санға
айналдыр? Дұрыс бөлшек дегеніміз
не? Қандай бөлшек аралас санға
айналады? Ондық бөлшеті
салыстыр 0,2
және
0,21
?
«Адасқан
сөздер» әдісі арқылы жаңа сабаққа
болжам жасау арқылы сабақ тақырыбын, мақсатын
анықтайды. Сабақ мақсаты мен критерийлері
түсіндіріледі.
Топқа
бөлу: 1-топ: Дұрыс бөлшек. (көк
доп) 2-топ: Бұрыс бөлшек. (қызылт
доп) 3-топ: Ондық бөлшек. (сары доп)
таңдау арқылы орындарына
отырады. Алдыңғы білімді
тексеру. «Сұрақ менен, жауап
сізден» әдісі. Оқушылар қойылған сұрақтарға
жауап береді. Дескриптор: Сұрақтарды оқиды, дұрыс
жауабын айтады. Дескриптор:
Ондық бөлшектерді
қосу және азайту тақырыбын
айтады.
ҚБ
1
балл «Баскетбол» әдісімен
бағалайды
ҚБ
2
балл
«Баскетбол» әдісімен
бағалайды
Түрлі түсті
доптар АКТ Слайд АКТ Слайд Сабақтың
ортасы (20
мин) Жаңа
білім 5
мин 7
мин 7
мин 1
мин 3
мин Жаңа
сабақ. «Ой қозғау»
әдісі 123+125=248 12,3+12,5=24,8 525-12=513 52,5-1,2=51,3 Бір ондық бөлшекке екінші
ондық бөлшектерді қосу және бір ондық бөлшектен екіншісін азайту
үшін: Бөлшектердегі үтірден кейінгі
цифрлар санын теңестіру; Үтір үтірдің астына келетіндей
етіп «бір бағанға» жазу; Үтірге мән бермей қосуды
немесе азайтуды орындау; Шыққан қосындының немесе
айырымның мәніндегі үтірді үтір астына қою
керек.
Мысалы: 23,456 +
2,124= 25,58
немесе
25,580 Жұптық
жұмыс. «Суретті құрастыр»
әдісі. Есептен ондық бөлшектерді қосу
және азайту амалдарын орындайды. Шыққан мәнді жұптар тақтаға апарып
жабыстырады. Нәтижесінде суреттер пайда
болады. 1топ жұптары: Ондық
бөлшекті қосу амалымен
орындау 1) +
2 топ
жұптары: Ондық бөлшекті азайту
амалымен орындау 1) -
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















