|
Мектеп: №18 орта мектеп |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: Жумаканова Ж.Е |
Күні:01.02.23ж |
|||
|
Сынып: 8к |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Параллелограмм, ромб, үшбұрыш, трапецияның аудандарына берілген есептерді шығару, яғни теориялық алған білімін практикада қолдану |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 5мин |
Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық орта Аялы алақан әдісі бойынша топтар бір біріне жылы сөз айтып сабақты бастау сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, сабақ тақырыбына сайкес оқушыларды топқа бөлу. - Оқушылармен бірге сұрақтар қою арқылы сабақ мақсаттарын айқындау және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау. |
Оқушылар топқа бөлініп жұмыстар жасайды.
«Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі бойынша Қайда? Қалай? Қандай? Сұрақтарына жауап беру арқылы сабақтың мақсатын анықтаймыз Аудан Фигуралар Өлшемдер |
«Пікір айту» арқылы бірін-бірі бағалайды. |
Слайд 1 |
|
Сәйкестендіру тапсырмалары Жеке жұмыс.
7мин Топтық жұмыс. 7мин Сергіту сәті 3 мин Жеке жұмыс. 17 мин
|
Мұғалім таныстырылым жасап . Оқушыларға тапсырмалар беріледі. №1 тапсырма. Оқушыларға сәйкестендіру тапсырмалары беріледі. Есептің берілгені мен шарттары түсіндіріледі. Мақсаты: Оқушылар өткен тақырыпты еске түсіреді, формулаларды біледі Тапсырма орындап болғаннан кейін оқушылармен кері байланыс жүргізіледі. Кім қай формуладан қателесті, көмек көрсетіледі. Топтық жұмыс Оқушыларға тапсырманың берілісін түсіндіріп, топпен орындауға нұсқау беру Сызбасын сыз Кері байланыс орнатып, оқушылардың кездескен қиындықтарына көмек көрсетіледі. Кері байланыс орнатып, оқушылардың кездескен қиындықтарына көмек көрсетіледі. Төртбұрыштар мен ұшбұрыштардың ауданы тақырыбына берілген математикалық сауаттылық бойынша тест тапсырмасын орындауға нұсқау беріледі Тапсырма орындап болғаын, нәтижесін тақтаға шығарып, оқушылармен кері байланыс беріледі. |
Тапсырма № 1.
Параллелограмм, ромб, үшбұрыш, аудандарына берілген формула мен сәйкестендіреді. Тапсырма орындап болған кейін әр оқушы қателескен немесе қиналған сұрақтары бойынша өз сұрақтарын қояды, бір-бірлеріне түсіндіреді.
Дескриптор: 1) Параллелограмм аудан формуласын табады 2) Ромб аудан формуласын табады 3) үшбұрыш аудан формуласын табады 4 Тіктөртбұрыштың аудан формуласын табады
Тапсырма № 2. Топтық жұмыс. «Венн диаграммасы» әдісі. Берілген фигураларға және олардың аудандарына байланысты салыстыра отырып Венн диаграммасын құру
Дескриптор - Фигуралардың ұқсастығын анықтайды анықтайды; - Айырмашылығын жазады; - қасиеттерін біледі Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды топпен қорғайды
Жеке жұмыс №3 Оқушыларға тапсырманың берілісін түсіндіріп, топпен орындауға нұсқау беремін
Берілгені: АВС - тең қабырғалы үшбұрыш, а=8см. Табу керек ауданы S - ?
2) Параллелограмм тобы. Берілгені: АВС - тең бүйірлі, а-табаны, b-бүйір қабырғасы, α – табанындағы бұрышы а=12 см, b= 10, α =300 Табу керек S - ? 3) Үшбұрыш тобы. Берілген үш қабырғасы a = 17, b = 65, с = 80 бойынша үшбұрыш ауданын табу. Табу керек S - ? Дескриптор: - Фигура анықтайды; - тиісті элементтерін табады; - Формула жазады; - Жалпы аудан табады;
Әзіл есеп. Үшбұрыштың бір бұрышын қиып алсақ, неше бұрыш алынады?
|
Дескриптор бойынша бағалайды Топтық жұмысты қорғайды әр оқушы өз белсенділігіне байланысты өзін бағалайды Көршілес жұптар бір-бірінің жұмысын бағалау критерийі бойынша «Стикерде-гі диалог» әдісі арқылы жүргізеді. Дескриптор бойынша өздерін бағалайды Әр дұрыс жауапқа бір балл арқылы бағаланады. |
қима қағаз Слайд 3 Слайд 4 қима қағаз 7-8 Слайд, қима қағаздар 9-11 слайд |
|
Соңы 6 мин |
Кері байланыс алады Өздерін бағалайды БББ кестесін толтырады |
Оқушы рефлексиясы: Оқушылар өздерінің формулаларды білетін, білмейтінін және сол формулаларды қолданып есеп шығара алатын, алмайтынын айтады. |
|
Бағалау парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АШЫҚ САБАҚ
АШЫҚ САБАҚ
|
Мектеп: №18 орта мектеп |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: Жумаканова Ж.Е |
Күні:01.02.23ж |
|||
|
Сынып: 8к |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Параллелограмм, ромб, үшбұрыш, трапецияның аудандарына берілген есептерді шығару, яғни теориялық алған білімін практикада қолдану |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 5мин |
Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, ынтымақтастық орта Аялы алақан әдісі бойынша топтар бір біріне жылы сөз айтып сабақты бастау сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, сабақ тақырыбына сайкес оқушыларды топқа бөлу. - Оқушылармен бірге сұрақтар қою арқылы сабақ мақсаттарын айқындау және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау. |
Оқушылар топқа бөлініп жұмыстар жасайды.
«Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі бойынша Қайда? Қалай? Қандай? Сұрақтарына жауап беру арқылы сабақтың мақсатын анықтаймыз Аудан Фигуралар Өлшемдер |
«Пікір айту» арқылы бірін-бірі бағалайды. |
Слайд 1 |
|
Сәйкестендіру тапсырмалары Жеке жұмыс.
7мин Топтық жұмыс. 7мин Сергіту сәті 3 мин Жеке жұмыс. 17 мин
|
Мұғалім таныстырылым жасап . Оқушыларға тапсырмалар беріледі. №1 тапсырма. Оқушыларға сәйкестендіру тапсырмалары беріледі. Есептің берілгені мен шарттары түсіндіріледі. Мақсаты: Оқушылар өткен тақырыпты еске түсіреді, формулаларды біледі Тапсырма орындап болғаннан кейін оқушылармен кері байланыс жүргізіледі. Кім қай формуладан қателесті, көмек көрсетіледі. Топтық жұмыс Оқушыларға тапсырманың берілісін түсіндіріп, топпен орындауға нұсқау беру Сызбасын сыз Кері байланыс орнатып, оқушылардың кездескен қиындықтарына көмек көрсетіледі. Кері байланыс орнатып, оқушылардың кездескен қиындықтарына көмек көрсетіледі. Төртбұрыштар мен ұшбұрыштардың ауданы тақырыбына берілген математикалық сауаттылық бойынша тест тапсырмасын орындауға нұсқау беріледі Тапсырма орындап болғаын, нәтижесін тақтаға шығарып, оқушылармен кері байланыс беріледі. |
Тапсырма № 1.
Параллелограмм, ромб, үшбұрыш, аудандарына берілген формула мен сәйкестендіреді. Тапсырма орындап болған кейін әр оқушы қателескен немесе қиналған сұрақтары бойынша өз сұрақтарын қояды, бір-бірлеріне түсіндіреді.
Дескриптор: 1) Параллелограмм аудан формуласын табады 2) Ромб аудан формуласын табады 3) үшбұрыш аудан формуласын табады 4 Тіктөртбұрыштың аудан формуласын табады
Тапсырма № 2. Топтық жұмыс. «Венн диаграммасы» әдісі. Берілген фигураларға және олардың аудандарына байланысты салыстыра отырып Венн диаграммасын құру
Дескриптор - Фигуралардың ұқсастығын анықтайды анықтайды; - Айырмашылығын жазады; - қасиеттерін біледі Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды топпен қорғайды
Жеке жұмыс №3 Оқушыларға тапсырманың берілісін түсіндіріп, топпен орындауға нұсқау беремін
Берілгені: АВС - тең қабырғалы үшбұрыш, а=8см. Табу керек ауданы S - ?
2) Параллелограмм тобы. Берілгені: АВС - тең бүйірлі, а-табаны, b-бүйір қабырғасы, α – табанындағы бұрышы а=12 см, b= 10, α =300 Табу керек S - ? 3) Үшбұрыш тобы. Берілген үш қабырғасы a = 17, b = 65, с = 80 бойынша үшбұрыш ауданын табу. Табу керек S - ? Дескриптор: - Фигура анықтайды; - тиісті элементтерін табады; - Формула жазады; - Жалпы аудан табады;
Әзіл есеп. Үшбұрыштың бір бұрышын қиып алсақ, неше бұрыш алынады?
|
Дескриптор бойынша бағалайды Топтық жұмысты қорғайды әр оқушы өз белсенділігіне байланысты өзін бағалайды Көршілес жұптар бір-бірінің жұмысын бағалау критерийі бойынша «Стикерде-гі диалог» әдісі арқылы жүргізеді. Дескриптор бойынша өздерін бағалайды Әр дұрыс жауапқа бір балл арқылы бағаланады. |
қима қағаз Слайд 3 Слайд 4 қима қағаз 7-8 Слайд, қима қағаздар 9-11 слайд |
|
Соңы 6 мин |
Кері байланыс алады Өздерін бағалайды БББ кестесін толтырады |
Оқушы рефлексиясы: Оқушылар өздерінің формулаларды білетін, білмейтінін және сол формулаларды қолданып есеп шығара алатын, алмайтынын айтады. |
|
Бағалау парақшасы |
шағым қалдыра аласыз
















