Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары:
|
7.2.2.1 мәтіндік процессордағы кестелерді
құру
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Кесте құру;
-Кестенің жолын/бағанын қою;
-Кестенің жолын/бағанын жою;
-Кесте ұяшықтарын біріктіру/бөлу;
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
2 минут
|
|
Сынып оқушыларын
түгендеу. Шаттық шеңберін құру.
Топқа біріктіру:
«Тілек тамшылары» әдісі. (Қолшатырға қағаздан жасалған тамшылар
ілініп, тамшылардың бір бетіне тілек, бір бетіне топтың атауы
жазылады.Оқушылар қолшатырға ілінген тілек тамшыларын ала отырып,
бір бетіне жазылған бірдей сандар арқылы 2 топқа
біріктіріледі.
Оқушылар бүгінгі сабақта топбасшы бағалап
отырады. Сондықтан топ басшыларына бағалау парақшасын
таратылады.
|
-
Оқушылар
сәлемдеседі.
-
Сабақта жоқ оқушыларды
айтады.
-
«Тілек тамшылары әдісі» арқылы топқа
бөлінеді.
-
1-топ Қатар, 2-топ
Баған.
Әр тапсырманы
орындау барысында берілген критерий бойынша ұпайларын қойып
отырады.
|
|
«Білу» үй
тапсырмасын тексеру.
5 минут
|
|
«Сиқырлы дөңгелек» әдісі
(сұрақ-жауап)
|
|
-
Компьютерлік
вирус дегеніміз не?
-
Компьютерлік
вирус қалай пайда болады?
-
Компьютердің
вируспен зақымдалғанын қандай белгілерден ажыратуға
болады?
-
Жұмыс жасау
қабілеті төмендеген компьютердің жұмысын қалай қалпына келтіруге
болады?
-
Компьютерлік
вирусқа қарсы антивирус программаларды ата?
-
Компьютерлік
вирустардың түрлері
-
Компьютерлік
вирустарды әсер ету дәрежесіне қарай қаншаға бөлінеді?
-
Компьютерлік вирус пен биологиялық вирустың
ұқсастығы?
|
Сұрақтарға жауап береді.
Сұраққа жауап берген оқушыға топбасшы бағалау парақшасына
ұпайын қойып отырады.
Жауап берсе-1 ұпай.
|
|
«Ой қозғау»
әдісі: Ребусты шешу
арқылы сабақтың тақырыбын
шығару
«Түсіну» (13мин)
(Бейне сабақ)
https://youtu.be/zklyqZa9mJ4
«Ойлан-топтас-талқыла» топтық жұмыс
1-топ:Қатар
Мәтіндік
процессордағы кестелер құрудың 1-әдісін түсіндіру
2-топ:Баған
Мәтіндік
процессордағы кестелер құрудың 2-әдісін түсіндіру
|
Ребусты шешу
арқылы жаңа сабақ тақырыбын шығарады.
Түсіндірілім бөлімін тыңдайды.
Топпен бірлесе отырып жұмыс жасайды. Өздеріне берілген
тапсырманы қорғайды.
Әр оқушы өз
бағасын қояды.
|
|
«Қолдану»
13
минут Жұптық
жұмыс
Кесте
құрудың 3 әдісін қолданып, компьютерде практикалық жұмыс
орындайды..
1-тапсырма
|
практикалық жұмыс
орындайды.
1-тапсырмасы бойынша оқушылар 6 баған, 7
жолдан тұратын кесте құрып, сабақ кестесін жазады
|
|
Сабақ кестесі
Дүйсенбі
|
Сейсенбі
|
Сәрсенбі
|
Бейсенбі
|
Жұма
|
Сенбі
|
Математика
|
Тарих
|
Орыс
әдебиеті
|
Математика
|
Дене
шынықтыру
|
Тарих
|
Орыс
тілі
|
Әдебиет
|
Ағылшын
|
Әдебиет
|
Орыс
тілі
|
Биология
|
География
|
Биология
|
Математика
|
География
|
Математика
|
Ағылшын
|
Қазақ
тілі
|
Математика
|
Қазақ
тілі
|
Бейнелеу
|
Қазақ
тілі
|
Математика
|
Дене
шынықтыру
|
Технология
|
Дене
шынықтыру
|
Тарих
|
Музыка
|
Өзін-өзі тану
|
|
|
Информатика
|
|
|
|
2-тапсырма
Р/с
|
Оқушының
аты-жөні
|
Туған жылы
|
Сыныбы
|
Телефоны
|
1.
|
|
|
|
|
2.
|
|
|
|
|
3.
|
|
|
|
|
3-тапсырма
2-бағанды біріктіру, 3-бағанды
жою
|
.
Кестені безендіріп, «Сабақ кестесі» деп
сақтайды.
Оқушылар өз ұпайларын бағалау парақшасына
жазады.
10 балл
2- тапсырмасы бойынша оқушылар кесте құрып, өз
достары туралы мәлімет жазады. Кестені безендіреді. Тапсырманы
орындап болған оқушылар өз тобындағы оқушыларға
көмектеседі.
10 балл
10балл
3-Тапсырманы толық орындаса -30 ұпай,
толық емес болса, орындауына қарай – 10-15
ұпай.
|
|
Сергіту сәті «Тілектер
бұрқасыны».
1
минут
|
|
(Оқушыларға парақша
беріледі. Бір-біріне тілек
жазып, қар секілді домалақтап, лақтырады. Келесі оқушы алып
оқиды)
|
Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды.
|
|