|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тлеубалдинова Б.А |
|
|
Күні |
19.09.2023 |
|
|
Сынып: 2 «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
7-сабақ. Қандай киім киеміз? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған толық жауап беру; 2.4.5.1 ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтап, теріп жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, әріптерді анықтайды. Оқушылардың көбі жасай алады: әріптерді орынды қолданып, сөйлемдер құрайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: киім түрлерін ажыратып, сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» |
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды |
ҚБ: шапалақтау |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
1-тапсырма. Тыңдайық. Мұрат мектепке жиналды. Терезеден далаға қарады. Жаңбыр жауып тұр. Анасы: «Жылы киін», – деп ескертті. Мұрат үстіне жылы күрте, жұқа жейде, аяғына бәтеңке киді. Басына баскиім, қолына қолшатыр ұстады. Мұрат қайда жиналды? -Ауа райы қандай? -* Мұрат қандай киімдер киді? - Бұл қай жыл мезгілі деп ойлайсың? |
Жаңа сөздер: жейде, қолшатыр, тон, жұқа. Тыңдалған мәтін бойынша сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді есте сақтайды. |
|
жаңа сөздер |
![]()
|
|
«Сиқырлы сандық» әдісі Шарты: сұрақтар жазылған қағаздарды таңдап, жауап береді.
3-тапсырма. Жыл мезгілдері бойынша киімдерді таңдаймыз. |
Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:
Сергіту сәті. Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Беске бесті қосқанда Тең болады он саусақ. (қимылмен көрсетіп жасайды) Тақтамен жұмыс. Дескриптор:
|
ҚБ: бірін-бірі бағалауы |
сөздер жазылған парақша |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Қандай киім киеміз?» сұрақтарға жауап алу. Көктемгі киімдерді ата. Жазғы киімдерді ата. Күзгі киімдерді ата. Қысқы киімдерді ата. Рефлексия. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. Стикерлар арқылы сабақты аяқтайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тлеубалдинова Б.А |
|
|
Күні |
19.09.2023 |
|
|
Сынып: 2 «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
7-сабақ. Қандай киім киеміз? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған толық жауап беру; 2.4.5.1 ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтап, теріп жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, әріптерді анықтайды. Оқушылардың көбі жасай алады: әріптерді орынды қолданып, сөйлемдер құрайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: киім түрлерін ажыратып, сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» |
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды |
ҚБ: шапалақтау |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
1-тапсырма. Тыңдайық. Мұрат мектепке жиналды. Терезеден далаға қарады. Жаңбыр жауып тұр. Анасы: «Жылы киін», – деп ескертті. Мұрат үстіне жылы күрте, жұқа жейде, аяғына бәтеңке киді. Басына баскиім, қолына қолшатыр ұстады. Мұрат қайда жиналды? -Ауа райы қандай? -* Мұрат қандай киімдер киді? - Бұл қай жыл мезгілі деп ойлайсың? |
Жаңа сөздер: жейде, қолшатыр, тон, жұқа. Тыңдалған мәтін бойынша сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді есте сақтайды. |
|
жаңа сөздер |
![]()
|
|
«Сиқырлы сандық» әдісі Шарты: сұрақтар жазылған қағаздарды таңдап, жауап береді.
3-тапсырма. Жыл мезгілдері бойынша киімдерді таңдаймыз. |
Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:
Сергіту сәті. Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Беске бесті қосқанда Тең болады он саусақ. (қимылмен көрсетіп жасайды) Тақтамен жұмыс. Дескриптор:
|
ҚБ: бірін-бірі бағалауы |
сөздер жазылған парақша |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Қандай киім киеміз?» сұрақтарға жауап алу. Көктемгі киімдерді ата. Жазғы киімдерді ата. Күзгі киімдерді ата. Қысқы киімдерді ата. Рефлексия. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. Стикерлар арқылы сабақты аяқтайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













