Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
Пәні: қазақ әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шынарбекова Алмагул Нурасиловна |
|||||
|
Күні: |
05.09.2022 ж. |
|||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1.Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау. 5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жүректен жүрекке» арқылы оқушылар бір-бірінің көздеріне қарап тұрып, жылы сөздерін айтады.
І. Қызығушылықты ояту. «Бір минут..»әдісі арқылы сұраймын. Бір оқушы ертегі туралы, оның түрлері туралы айтады. Бір сөзді қайталағанына, кідіріске немесе жіберген қателігіне байланысты тоқтатып, тізгінді келесі оқушы әрі қарай жалғастырады. Бұл 1 минут ішінде болады. (оқушылар жауабы тыңдалады). Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады.
|
Балл бойынша қалыптастырушы бағалау
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІ. Мағынаны тану. Оқушылар әдебиет теориясы бойынша теориялық білім алады. - Тақырып дегеніміз не? - Идея дегеніміз не
Ертегінің тақырыбы мен идеясын анықтаңыз. 1-тапсырма. Оқушылар ПАЗЛ әдісі арқылы ертегі мазмұнымен танысады.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша теориялық білім алады. Дескриптор Ертегінің тақырыбы мен идеясын анықтайды. •Ертегі мазмұны бойынша бірнеше сұрақтар құрастырады; •Бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау |
Әдебиет теориясы 5-сынып қазақ әдебиеті |
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
Оқушылар-дың білімін мұғалімнің бағалау. |
|
|||
|
Үй жұмысы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісін оқу, мазмұндау. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
Пәні: қазақ әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шынарбекова Алмагул Нурасиловна |
|||||
|
Күні: |
05.09.2022 ж. |
|||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1.Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау. 5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жүректен жүрекке» арқылы оқушылар бір-бірінің көздеріне қарап тұрып, жылы сөздерін айтады.
І. Қызығушылықты ояту. «Бір минут..»әдісі арқылы сұраймын. Бір оқушы ертегі туралы, оның түрлері туралы айтады. Бір сөзді қайталағанына, кідіріске немесе жіберген қателігіне байланысты тоқтатып, тізгінді келесі оқушы әрі қарай жалғастырады. Бұл 1 минут ішінде болады. (оқушылар жауабы тыңдалады). Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады.
|
Балл бойынша қалыптастырушы бағалау
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІ. Мағынаны тану. Оқушылар әдебиет теориясы бойынша теориялық білім алады. - Тақырып дегеніміз не? - Идея дегеніміз не
Ертегінің тақырыбы мен идеясын анықтаңыз. 1-тапсырма. Оқушылар ПАЗЛ әдісі арқылы ертегі мазмұнымен танысады.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар әдебиет теориясы бойынша теориялық білім алады. Дескриптор Ертегінің тақырыбы мен идеясын анықтайды. •Ертегі мазмұны бойынша бірнеше сұрақтар құрастырады; •Бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау |
Әдебиет теориясы 5-сынып қазақ әдебиеті |
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
Оқушылар-дың білімін мұғалімнің бағалау. |
|
|||
|
Үй жұмысы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісін оқу, мазмұндау. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз
















