|
Бөлім |
Құндылықтар |
|
Педагогтің аты-жөні |
Орынбасарова У.С |
|
Күні |
26.10.2023ж |
|
Сынып |
4 |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін және оның түрлері (қорытынды сабақ) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1* тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтау 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы 3 мин
1 мин Сабақтың ортасы (5 мин) 5 мин 2 мин 6 мин 3 мин 2 мин 5 мин 5 мин 5 мин Соңы 1 мин Рефлексия 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақты «ТРИЗ» технологиясы бойынша «Миға шабуыл» әдісімен бастаймын
Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
-Балалар сабақтың мақсатына бірге жетеміз бе? Оқушылардың назарын экранға аудару. \тыңдалым\
Ымырт қоюланып, қараңғылық түскен. Жанәлі көше бойымен жүгіріп келеді. Алдымнан көрші ауылдың балалары шығып қалмаса екен деп іштей қорқып келеді. Көрші ауылдың балалары өздерінен кішілерге әлімжеттік көрсетіп, сабап кетуден тайынбайды. Жарық көшемен жүрмей, төте жолмен шығып кеткеніне өкініп келеді. Кенет дауыстан шошып кетті. Алдында бір сұлба тұр. — Балақай, түн ішінде қайда барасың? «Ситуациялық сұрақ» КЕЙС технологиясы Көшеде келе жатқан бала қараңдаған нені көрді?
Олай болса Жанәлінің не көргенін тыңдап көрейік
Оқушылар мәтінге ат қояды
Мәтіннен тірек сөздерді теріп жазу
Мәтінге жоспар құру
Мәтін құрау «Күшік» Бірінші қатар «Әңгімелеу» Екінші қатар «Сипаттау» Үшінші қатар «Пайымдау» «Тарсия әдісі» сұрақтарға жауап беру, бой сергіту. Оқушыларға қима қағаздар үлестіріледі. Қима қағаздарда жазылған мәтінге қатысты сұрақтадың жауаптарын таба отырып фигура құрастырады
Сұрақ жауап Тірек сөздерді таба алдық па? Көмекші сөздерді пайдалана алдық па? Мәтінге жоспар құра алдық па? Мәтінге ат қоя алдық па? Мәтіннің түрлерін ажырата алдық па? Бір тілек жазу |
Оқушылар экранда көрсетілген сөмкені тағы қалай атауға болатынын жазады.
Иә, бірге жетеміз!
Оқушылар мәтінді мұқият тыңдайды
Оқуышлар ситуациялық сұраққа жауап береді. Оқушылар балама жауаптар айтады.
Мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтайды
Оқушылар мәтінге сәйкес келетін ат қояды.
Оқушылар мәтінді оқып, тірек сөздерді теріп жазады
Оқушылар мәтінге жоспар құрады.
Оқушылар өздеріне берілген мәтін түрлеріне қарай әңгіме жазады.
Оқушылар қима қағаздардың көмегімен сұрақтарға жауап бере отырып фигура құрастырады.
Оқушылар бағалау парағына бір тілек жазу |
Дескриптор: 1 балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Орынбасарова Улбала СадыкбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Мәтін және оның түрлері
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
|






















