Бөлімі: |
Үлес |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Боранкүл Апетайқызы |
|
Күні: |
05.12.2023ж |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның квадраты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.1.2.1 санның квадратын- бірдей екі көбейткіштің, ал кубын – бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
- санның квадраты ұғымын түсіну; - бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісін көбейткіштің квадратына ауыстыруға есептер шығара алады; - санның квадратына есептер шығара алу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу үшін «Нейро жаттығу» әдісін қолдану. Мақсаты: өзге елдің амандасуымен таныса отырып, оқушылардың көңіл күйлерін көтеру. Үй тапсырмасын тексеріп, әрі топқа бөлу үшін «Көбелек» әдісін пайдалану. «Көбелек» әдісі. Мұғалім оқушылардың есептерінің жауаптарын тексеріп, топқа бөлінулерін қадағалайды.
|
«Нейро аттығу» әдісі. Оқушылар тақтадан өзіне ұнаған әдісті тандап мұғаліммен амандасады. «Көбелек» әдісі. Оқушылар тақтада жабысып тұрған көбелектерді таңдап, ішіндегі есептерді шешіп, есептердің жауаптары бойынша екі топқа бөлінеді.
|
2 балл |
Интерактивті тақта. А4 форматтағы суретттер
|
|
Сабақтың ортасы. 25 минут |
Жаңа тақырыпты меңгерту. Жаңа тақырыпты меңгерту үшін bilim land платформасының видеосабағын пайдалану.
Бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісін көбейткіштің квадратына ауыстыруға болады.
Нейрожаттығу. «Аяқ ізі» әдісі. Оқушыларды жұптасып тұрғызып жердегі аяқ іздеріне байланысты жаттығулар жасатады. «Ұяшық таңда » әдісі арқылы ұяшықтағы есептердің жауаптарын топпен шешуге тапсырма беру.
Жеке жұмыс. «Киндер» әдісі. Мұғалім интерактивті тақтадан арнайы тапсырмасы бар слайдты ашады.
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Екі топқа оқулықтағы 5- тапсырмадағы екі фигураны бөліп береді. Оқушылардың есептерін топта тексерулерін қадағалайды. |
Жаңа сабақты меңгеру. Жаңа сабақты меңгеру үшін видеосабаққа назар салады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды. Топтар бір бірінің есептерін тексереді. Әр топтан бір-бір оқушыдан жұптасып, жердегі аяқ іздеріне байланысты секіреді. Ұяшық таңдау арқылы есептерді шешіп жарысады. Киндер сюрпризді таңдау арқылы тапсырмаларды жеке орындайды. |
Дескриптор: -Ұяшықтарды таңдайды; - бірдей екі көбеткіштердің көбейтіндісі түрінде жазуға болатын сандарды анықтайды; - көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына ауыстырады. 2 балл Дескриптор: -киндер сыйлықтарын таңдайды; - квадратты жеке жеке бірдей сандардың көбейтіндісі түріне келтіреді, - жауабын шығарады. 3 балл Дескриптор:
2 балл |
https://youtu.be/UJUmrtxszTs?si=6RaqOQMXBJSDse8O Аяқ ізі Оқулық, Дәптер, Сызғыш, Карандаш, Қалам |
|
Сабақтың соңы. 10 минут |
Бекіту тапсырмасы. «Квест»ойынын ойнай отырып, бекіту тапсырмасын орындату.
Есептің жауабы: 36+30×5=186 459+12-47=424 (6+3)×4-6=30 Рефлекция Tik-tok әдісі арқылы оқушыларға кері байланыс жүргізу. Үй жұмысы: №3 есеп Бағалау «Смарт сағат» әдісін қолданып, оқушыларды бағалау.
|
Бекіту тапсырмасын орындайды
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, үлестірме қағаздарға жазып тик ток тақтайшасына жабыстырып кері байланыс жасайды. Смарт сағаттары арқылы өз өздерін бағалау. |
Дескриптор: -кедергілердегі есептердің жауаптарын шығару; -ханшайымды құтқару; 1 балл |
Квест ойынының доскасы
Интерактивті тақта
Тик ток тақтайшасы Үлестірме қағаз. Смарт сағат |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
Бөлімі: |
Үлес |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Боранкүл Апетайқызы |
|
Күні: |
05.12.2023ж |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның квадраты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.1.2.1 санның квадратын- бірдей екі көбейткіштің, ал кубын – бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
- санның квадраты ұғымын түсіну; - бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісін көбейткіштің квадратына ауыстыруға есептер шығара алады; - санның квадратына есептер шығара алу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу үшін «Нейро жаттығу» әдісін қолдану. Мақсаты: өзге елдің амандасуымен таныса отырып, оқушылардың көңіл күйлерін көтеру. Үй тапсырмасын тексеріп, әрі топқа бөлу үшін «Көбелек» әдісін пайдалану. «Көбелек» әдісі. Мұғалім оқушылардың есептерінің жауаптарын тексеріп, топқа бөлінулерін қадағалайды.
|
«Нейро аттығу» әдісі. Оқушылар тақтадан өзіне ұнаған әдісті тандап мұғаліммен амандасады. «Көбелек» әдісі. Оқушылар тақтада жабысып тұрған көбелектерді таңдап, ішіндегі есептерді шешіп, есептердің жауаптары бойынша екі топқа бөлінеді.
|
2 балл |
Интерактивті тақта. А4 форматтағы суретттер
|
|
Сабақтың ортасы. 25 минут |
Жаңа тақырыпты меңгерту. Жаңа тақырыпты меңгерту үшін bilim land платформасының видеосабағын пайдалану.
Бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісін көбейткіштің квадратына ауыстыруға болады.
Нейрожаттығу. «Аяқ ізі» әдісі. Оқушыларды жұптасып тұрғызып жердегі аяқ іздеріне байланысты жаттығулар жасатады. «Ұяшық таңда » әдісі арқылы ұяшықтағы есептердің жауаптарын топпен шешуге тапсырма беру.
Жеке жұмыс. «Киндер» әдісі. Мұғалім интерактивті тақтадан арнайы тапсырмасы бар слайдты ашады.
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Екі топқа оқулықтағы 5- тапсырмадағы екі фигураны бөліп береді. Оқушылардың есептерін топта тексерулерін қадағалайды. |
Жаңа сабақты меңгеру. Жаңа сабақты меңгеру үшін видеосабаққа назар салады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды. Топтар бір бірінің есептерін тексереді. Әр топтан бір-бір оқушыдан жұптасып, жердегі аяқ іздеріне байланысты секіреді. Ұяшық таңдау арқылы есептерді шешіп жарысады. Киндер сюрпризді таңдау арқылы тапсырмаларды жеке орындайды. |
Дескриптор: -Ұяшықтарды таңдайды; - бірдей екі көбеткіштердің көбейтіндісі түрінде жазуға болатын сандарды анықтайды; - көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына ауыстырады. 2 балл Дескриптор: -киндер сыйлықтарын таңдайды; - квадратты жеке жеке бірдей сандардың көбейтіндісі түріне келтіреді, - жауабын шығарады. 3 балл Дескриптор:
2 балл |
https://youtu.be/UJUmrtxszTs?si=6RaqOQMXBJSDse8O Аяқ ізі Оқулық, Дәптер, Сызғыш, Карандаш, Қалам |
|
Сабақтың соңы. 10 минут |
Бекіту тапсырмасы. «Квест»ойынын ойнай отырып, бекіту тапсырмасын орындату.
Есептің жауабы: 36+30×5=186 459+12-47=424 (6+3)×4-6=30 Рефлекция Tik-tok әдісі арқылы оқушыларға кері байланыс жүргізу. Үй жұмысы: №3 есеп Бағалау «Смарт сағат» әдісін қолданып, оқушыларды бағалау.
|
Бекіту тапсырмасын орындайды
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, үлестірме қағаздарға жазып тик ток тақтайшасына жабыстырып кері байланыс жасайды. Смарт сағаттары арқылы өз өздерін бағалау. |
Дескриптор: -кедергілердегі есептердің жауаптарын шығару; -ханшайымды құтқару; 1 балл |
Квест ойынының доскасы
Интерактивті тақта
Тик ток тақтайшасы Үлестірме қағаз. Смарт сағат |
шағым қалдыра аласыз




















