|
Бөлім: |
Роботтар мен киборгтар әлемі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ташпулатова Г |
|
Күні: |
27.11.2023 |
|
Сыныбы: 9-«Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтар мен киборгтар әлемі Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.2.1 - жазба жұмыстарында (қимыл-сын бағыныңқы) сабақтас сөйлемдерді құрастыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Құрмалас сөйлемдерді қимыл-сын бағыныңқы сабақтас сөйлемге айналдырып сөйлем құрайды және жазады Көпшілік оқушылар: Роботтар мен киборгтар туралы айтады, сұрақтарға жауап береді Кейбір оқушылар: Қосымша мәлімет айтады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: Қызығушылық-ты ояту 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Музикамен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі күндеріне сәттілік тілеу.
Топқа бөлініп орындарына жайласады 1-топ Роботтар 2-топ Киборгтар
Үй жұмысын тексеру «Бинго» әдісі
Жаңа тақырыпты «Шашылған дыбыстар» әдісі арқылы ашады |
Оқушылар өз бойындағы ерекшеліктерін сезінуі жәнеде өмір жолында кезігетін қыйыншылықтарға мойымау керек екенін түсінеді, көңіл күйін көтереді, бір-бірне деген бауырмалдығын оятады. Әр топ өз тобының атауы түсінік беріп өтеді Билеттердің артында жасырылған сұрақтарға жауап береді Дыбыстарды біріктіре отырып жаңа тақырыпты анықтайды |
Мұғалімнің атынан екі топқа ұпай табысталады Ұпай беріледі Ұпай беріледі |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 12 мин
|
Видеорөлик арқылы Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын таныстырады. Сұрақтар қояды. Сөздік жұмысы 1-тапсырма Топтық жұмыс Қосымша ақпарат құралдарынан пайдаланып роботтар туралы ақпарат жинайды Тапсырма. Жеке жұмыс «Зымыран сұрақтар» әдісі |
Оқушылар видеорөлик тамашалайды Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Жазылым Робот-робот Киборг - киборг Жасаушы -ясовчи программа-программа Жазылым Айтылым Топтар мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды. Айтылым Топтан қалаған бір оқушы шығып қойылған сұрақтарға ия немесе жоқ деп жауап береді |
Қалыптастыру-шы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Ұпай беріледі Ұпай беріледі |
9-сынып оқулығы, жұмыс дәптерлері, интербелсенді тақта 9-сынып оқу-лығы, мобильді телефон, жұ-мыс дәптерлері Сұрақтар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10-мин ЕББҚЕО
3-мин 5-мин
|
Тапсырма Робот ең алғаш пайда болуы туралы мәлімет жинайды, өз ойын айтады. 2-тапсырма Топтық жұмыс Мәтінді оқып түсінгенін айтады. 4-тапсырма Топтық жұмыс Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтыр Тапсырма. Жеке жұмыс Жаңа тақырыпты пысықтау «Тапқырлар» әдісі 2-тапсырма Жұптық жұмыс Сөйлемдерге морфоло-гиялық талдау жасау Сергіту сәті «Әріптерден сәлем» әдісі 5-тапсырма Топтық жұмыс Мәтіндегі сөйлемдердегі басыңқы не бағыныңқы сыңар қосып, қимыл-сын бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем құрап жаз. |
Мұғалімнің көмегімен тапсырманы орындайды Оқылым Айтылым Мәтінді топ болып оқып, топтан бір адам шығып түсінік айтады Жазылым Айтылым Топтар мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды. Жазылым Айтылым Сұрақтарға жауап береді Жазылым Айтылым Жұп болып мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды. Сергіту сәтін орындайды Жазылым Айтылым Топтар мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқаны үшін «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Ұпай беріледі Дескриптор 10 ұпай -Дәлелдейді -Ойын айтады Ұпай беріледі Ұпай беріледі Ұпай беріледі Ұпай беріледі |
мобильді телефон, интернет желісі
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: Роботтар мен киборгтар
әлемі Педагогтің
аты-жөні: Ташпулатова
Г Күні: 27.11.2023 Сыныбы:
9-«Б» Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы:
Роботтар мен
киборгтар әлемі Нәтиже сабақ. Мен не
үйрендім? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты 9.5.2.1 - жазба жұмыстарында
(қимыл-сын бағыныңқы) сабақтас сөйлемдерді
құрастыру Сабақтың
мақсаты: Барлық
оқушылар: Құрмалас сөйлемдерді қимыл-сын
бағыныңқы сабақтас сөйлемге айналдырып сөйлем құрайды және
жазады Көпшілік
оқушылар: Роботтар мен киборгтар туралы
айтады, сұрақтарға жауап
береді Кейбір
оқушылар: Қосымша мәлімет
айтады Сабақтың
барысы: Сабақ
кезеңі/Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Ұйымдастыру
кезеңі: Қызығушылық-ты
ояту 10
мин. Ұйымдастыру
кезеңі:
(Ұ) “Музикамен тілек”
әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі
күндеріне сәттілік тілеу.
Топқа бөлініп
орындарына жайласады
1-топ
Роботтар
2-топ
Киборгтар
Үй жұмысын
тексеру
«Бинго»
әдісі
Жаңа
тақырыпты «Шашылған дыбыстар» әдісі
арқылы ашады Оқушылар өз бойындағы
ерекшеліктерін сезінуі жәнеде өмір жолында кезігетін
қыйыншылықтарға мойымау керек екенін түсінеді, көңіл күйін
көтереді, бір-бірне деген бауырмалдығын
оятады. Әр топ өз тобының атауы
түсінік беріп өтеді Билеттердің артында жасырылған
сұрақтарға жауап береді Дыбыстарды біріктіре отырып
жаңа тақырыпты анықтайды
Мұғалімнің атынан
екі топқа
ұпай
табысталады Ұпай
беріледі Ұпай
беріледі Оқулық, жұмыс
дәптерлері
Жаңа
білім
12
мин
Видеорөлик арқылы
Мұғалім оқушыларға
сабақтың тақырыбын
таныстырады.
Сұрақтар
қояды.
Сөздік
жұмысы
1-тапсырма
Топтық
жұмыс
Қосымша ақпарат
құралдарынан пайдаланып роботтар туралы ақпарат
жинайды
Тапсырма.
Жеке
жұмыс
«Зымыран
сұрақтар» әдісі
Оқушылар видеорөлик
тамашалайды
Оқушылар сұрақтарға
жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау
жасайды.
Жазылым
Робот-робот
Киборг -
киборг
Жасаушы
-ясовчи
программа-программа
Жазылым
Айтылым
Топтар мұғалім
ұсынған тапсырманы
орындайды.
Айтылым Топтан қалаған бір оқушы шығып
қойылған сұрақтарға ия немесе жоқ деп жауап
береді
Қалыптастыру-шы
бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада
білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға «Жарайсың!» деген
мадақтау
сөзімен ынталандыру.
Ұпай
беріледі Ұпай
беріледі
9-сынып
оқулығы,
жұмыс
дәптерлері,
интербелсенді
тақта
9-сынып оқу-лығы,
мобильді телефон, жұ-мыс
дәптерлері
Сұрақтар 10-мин ЕББҚЕО
3-мин 5-мин
Тапсырма
Робот ең алғаш пайда
болуы туралы мәлімет жинайды, өз ойын
айтады.
2-тапсырма
Топтық
жұмыс
Мәтінді оқып
түсінгенін айтады.
4-тапсырма
Топтық
жұмыс
Мәтін бойынша «Қос
жазба» күнделігін толтыр
Тапсырма.
Жеке
жұмыс
Жаңа тақырыпты
пысықтау
«Тапқырлар» әдісі
2-тапсырма
Жұптық
жұмыс
Сөйлемдерге
морфоло-гиялық талдау жасау
Сергіту
сәті
«Әріптерден
сәлем» әдісі
5-тапсырма
Топтық
жұмыс Мәтіндегі сөйлемдердегі
басыңқы не бағыныңқы сыңар қосып, қимыл-сын бағыныңқылы сабақтас
құрмалас сөйлем құрап жаз.
Мұғалімнің көмегімен
тапсырманы орындайды
Оқылым
Айтылым
Мәтінді топ болып
оқып, топтан бір адам шығып түсінік
айтады
Жазылым
Айтылым
Топтар мұғалім
ұсынған тапсырманы
орындайды.
Жазылым
Айтылым
Сұрақтарға жауап
береді
Жазылым
Айтылым
Жұп болып мұғалім
ұсынған тапсырманы
орындайды.
Сергіту сәтін
орындайды
Жазылым
Айтылым
Топтар мұғалім
ұсынған тапсырманы
орындайды.
Өз ойын дұрыс
мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқаны үшін
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен
ынталандыру.
Ұпай
беріледі
Дескриптор
10
ұпай
-Дәлелдейді
-Ойын
айтады
Ұпай
беріледі
Ұпай
беріледі
Ұпай
беріледі Ұпай
беріледі
мобильді телефон,
интернет желісі
|






















