Материалдар / ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
математика сабағына құрылған қмж
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні

Тазабекова Арайлым

Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дауыссыз л мен р

Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау;

2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу;

2.4.1.4 дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазу

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды. Сөздік, энциклопедиядан мәліметті тауып, сұрақ бойынша іріктейді. Дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

(5 мин)

Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

Сабақ мақсатын хабарлау.

Сыныптың оқу әрекетіне

қызығушылығын ояту.



Ортасы

(35 мин)

40-жаттығу. Мәтінді «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу ұйымдастырылады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, неше бөліктен тұратынын айтады.

Мәтінді түсініп оқып, бөліктерін анықтайды. Қарамен жазылған сөздерді талдайды.

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Оқулық


Shape1

114




Дәлелдер келтіреді. Бауыржанның әкесі қандай адам болғандығы туралы өз көзқарастарын білдіреді.

Мәтіндегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырып, қорытынды жасайды.







Дескриптор

Дескриптор:

  • мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды;

  • мәтінге ат қояды;

  • мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;

  • мәтіннің неше бөліктен тұратынын айтады;

  • Бауыржанның әкесі қандай адам болғандығы туралы өз көзқарастарын білдіреді;

  • мәтіндегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады.


Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады.


1 балл

1 балл

1 балл

3 балл

2 балл


2 балл


41-жаттығу. Сөздерді көшіріп жазады. Мұғалімнің көмегімен сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуына назар аудартып, дәлелдер келтіріледі.

Оқушылардың жасаған ой қорытындысы мен оқулықта берілген жаңа ақпаратты

салыстырып, талқылау арқылы кері байланыс

орнатылады.

Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады. Сөздерді көшіріп жазады.

Қолдау көрсету.

Оқулық, дәптер


42-жаттығу. Мақалдарды оқып, көркем жазады.

Мұғалімнің көмегімен сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуына назар аудартып, дәлелдер келтіріледі.

Мақалды жатқа

жазады. Сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуы мен жазылуын салыстырады.

Мақтау,

мадақтау.

Оқулық,

мақал


Сергіту сәті

Ендi бiз демаламыз, Айналаны шоламыз. Қол-аяқты кезекпен Оңға-солға созамыз. Күн шыққанда сүйiнiп, Бәйшешектей иiлiп, Бiз тынығып аламыз. Жиi-жиi жаттығып, Үлкен азамат боламыз.

Сергіту сәтін қимылмен жасайды.



Шығармашылық үзіліс

43-жаттығу. Оқушыларға өз отбасылары туралы әңгімелету. Сюжетті сурет бойынша мәтін құрастырып, «Автор орындығы» стратегиясының көмегімен жұмыстарын жариялайды.

Сюжетті суреттегі отбасы мүшелерінің әрекетін көркемсөз тіркестерін қолдана отырып, мәтін құрастыру керек екендігі ескертіледі.

Жұмыстарын топта жариялайды.


Өз отбасының суретіне қарап, мәтін құрастырады.


Қолдау.


Оқулық, сурет

Дәптермен жұмыс

Дәптердегі шығармашылық тапсырма орындатылады. Құлыптағы жасырылған сөздерді торкөздерге тиісті әріптерді жазу арқылы табады. Жұмыстарын жұпта өзара тексеріп, бағалайды.

Сабақта игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі

«Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы

орындатылады.


Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды.


Мақтау.


Жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаш- тар

Shape2

115


Shape3

116



Бірінші тұрған «Сауатты жазу»; екінші тұрған «Көркем жазу» дөңгелектері тиісті

қарындаштармен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады.




Сөздік және анықтамалықпен жұмыс

  1. Түсіндірме сөздікпен жұмыс ұйымдастырылады. Лашын, лебіз, лайық, лауазым, лезде, рауғаш, рең, рәсім, разы сөздерін сөздіктен тауып, мағынасын анықтап, талдау жасатылады.

  2. Энциклопедиямен жұмыс.

Б. Момышұлының өмірбаяны туралы мәліметтерді тауып, талдау жасайды.

Сөздікпен жұмыс жүргізеді.

Түсіндірме сөздік және анықтама- лық

Үйге тапсырма. Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы аяқтау.



Соңы

Бекіту. «Бес саусақ» әдісі

Сабақтан алған жаңа


Бес саусақ

(5 мин)

Бас бармақ – басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең

ақпаратты, өзі білетін

Бірін-бірі



құнды мәселе не болды?

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!