Материалдар / Ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін______________ О.Т.Маденова


Бөлім:

Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім")

Педагогтің Т.А.Ә.

Аппазова Гүлжаухар Сабырханқызы

Күні:

21.11.2023 - 2 «О».

22.11.2023 - 2 «А», «Б», «Д».

23.11.2023 - 2 «С», «З», «Ә», «М».

24..11.2023 - 2 «К», «Ж», «Н», «Л», «В».

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәтінді теруде пернетақтаны басқару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2. 2.1.1пернетақта симуляторында мәтін теру;

Сабақтың мақсаты

Пернетақтаның қызметтерімен танысу, пернетақта бөліктерін қызметтеріне қарай ажыратады. Пернетақтамен спарйттарды басқаруды үйренеді.

ЕББҚ ететін оқушы сипаттамасы

ЕББҚ ететін оқушы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

(5мин)

Басы

Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгелдеу.

3. «Нейро жаттығу» әдісі арқылы мидың жұмысын жақсарту мақсатында психологиялық жағымды ахуал туғызамын.

Өткен білімді еске түсіру мақсатында «Тест» әдісі.



Оқушылар ортаға кезек-кезек жылдам шығып суреттегі қолдарға сәйкес әрекеттерді жасау арқылы бүгінгі сабақтағы көңіл-күйлерін көтереді.

Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында тест сқрақтарына жылдам жауап береді.


Стикерлер негізінде бағаланады.

1слайд

2слайд

3слайд

Ортасы

(10мин)




(3мин)







(8мин)





















(8мин)

Сабақтыңтақырыбы мен оқу мақсатын ашу мақсатында «Суреттер сөйлейді» әдісін қолданамын.


Жаңа сабақты түсіндіру

Сұрақтарға жауап беру үшін сөйлеу,пікіралмасу дағдысын дамыту мақсатында «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы жаңа сабақты түсіндіру


ҚБ тапсырмасы

1тапсырма

Пернетақта батырмаларын қызметтеріне қарай бөліктерге ажыратыңыздар. Төменде берілген суретке қарай отырып, бос орынды толтырыңыз.

Дескриптор:

-Пернетақта бөліктерінің атауын жазады.


ЕББҚ ететін оқушыға арналған 1-тапсырма

«Информатикалық диктант» бос орындардағы қажетті сөздерді анықтаңыз.

F1-F12 аралығындағы батырмалар____________пернелер деп аталады.Жоғары,төмен,оңға,солға батырмалары__________пернелер деп аталады. Сандардан құралған батырмаларды _________ пернелер деп аталады.

2-тапсырма

Суретте берілген кейіпкерді жүктеп, дайын скриптті ретімен толтырыңыз

Дескриптор:

-Суреттегі кейіпкерді жүктейді

-Кейіпкердің скриптісін блоктармен реттілігін қойып шығады.

- Кейіпкерді пернетақта арқылы қозғалтады.

- Нәтижені тексереді.


Сабақтың тақырыбын ашу үшін пернетақта суретін қойып, неге әр түрлі түстерде тұрғанын талқылау арқылы тақырыпты ашады.



Оқушыларда слайдтағы ақраттар суреттерді талқылап, сөйлеу арқылы өз пікірлерін білдіріп, жаңа тақырыпты түсінеді.




Оқушыларға берілген таратпа тапсырмалары арқылы берілген тапсырмаларды барлық оқушылар жеке орындап шығады.



Пернетақтаның қызметтерніе қарай бөліктерінің атауын жазады.



Оқушылар берілген тапсырманың кейіпкерлерін жүктеп, пернетақта арқылы жылжытуға болатын блоктарды қосу арқылы нәтижені тексеріп көреді.

ЕББҚ ететін оқушы берілген «Информатикалық диктант» әдісі арқылы бос орындардағы сөздерді тауып жазады

Берілген дайын кейіпкерді жүктеп, скрипттері бойынша Scratch программасында орындап шығады.

Нәтижесінде пернетақта арқылы басқарады.




























Дескриптор негізінде бағаланады



Дескриптор негізінде бағаланады



ЕББҚ ететін оқушы тапсырмасы

Дескриптор негізінде бағаланады

\

Дескриптор негізінде бағалана

Дескриптор негізінде бағаланады

4слайд



5слайд

6-7слайд

8-9слайд



10-11слайд






12 слайд






Соңы

(4мин)



(1мин)



(2мин)





Жылдам ойлану мақсатында «Жедел тест» әдісі арқылы сабақты бекітемін.

Үй тапсырмасы

  1. Қайталау

  2. Сенсорлар блогында қандай командалар пернетақтаны басқаруға арналған жазып, суретін салып келіңіз.


Оқушылар слайд арқылы берілген тесттерге жылдам дәптерлеріне жауап беріп тақтадан жауаптарын тексереді.







Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады.




Стикерлер негізінде бағаланады.














13-14слайд







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!