|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 13.03.24 |
Педагогтің аты-жөні: Кунградбаева Ж.Б. |
|||||
|
Сынып: 4 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құстар мен жәндіктер |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау және сұрақтарға жауап беру 4.4.1.1 шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтіндегі негізгі ойды бейтаныс сөздер арқылы түсініп әңгімелейді, өмірмен байланыстыра отырып, өз көзқарасын білдіреді. Топтау сан есімін меңгереді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Табиғат құбылыстарының атауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өрмекші торы». Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне жіпті лақтыру арқылы жақсы тілектерін айтады, соңында өрмекші ұясы пайда болады. Суреттер арқылы қатысушылар екі топқа бөлінеді. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер мен дыбыстар арқылы болжайды |
«Қол шапалақ» |
Слайд Бейне материал Аудио жазба |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жаңа сабақты болжау Оқылым. 1-тапсырма Оқушыларға мәтін үлестіреді Айтылым. 2- тапсырма. Зат есімдерді топтап айтып үйренеді Сергіту сәті 3-тапсырма. Топтық жұмыс. Жазылым. |
Тыңдалым,айтылым. құс-птица, жәндік -насекомое, инелік-стрекоза, дәуіт-Давид, құмырсқа-муравей, кене-клещ, маса-комар, қоңыз- Жук торғай-воробей, сауысқан-дойка, көгершін- голубь, қарға-ворон, қарлығаш-Ласточка, бұлбұл- Соловей, аққу-лебедь Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру Оқушылар бейне материал қарайды, сабақтың тақырыбын болжайды Оқимыз Берілген мәтінді оқып, түсінгеніңді топ болып постер жасау арқылы қорғау. Айтылым «Миға шабуыл». Ойланамыз Оқушылар берілген тапсырманы жылдам орындайды, яғни топтасқан сан есімдерді тауып, қосымшасын айту керек. «Бас,иық,тізе,аяқ» жаттығуын жасайды Әр топ өздеріне берілген тапсыраны бірлесіп орындайды. Сөйлемдерге топтау сан есімдерін жазып толықтырады. |
«Құс қауырсыны» 10 балдық жүйемен бағалайды Дескриптор:
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор
10 балдық жүйемен өздерін бағалайды |
Оқулық сөздік слайд қима қағаздар Ватман Маркер Құстың суреттері Стакан Қима қағадар Видео «Құс қауырсыны» Бағалау парағы |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс. Оқушыларға стикер үлестіреді |
Сабақтығы қызық, қиын, жеңіл болған тапсырмалар бойынша пікірін жазады, құстың ұясына жапсырады. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 13.03.24 |
Педагогтің аты-жөні: Кунградбаева Ж.Б. |
|||||
|
Сынып: 4 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құстар мен жәндіктер |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау және сұрақтарға жауап беру 4.4.1.1 шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтіндегі негізгі ойды бейтаныс сөздер арқылы түсініп әңгімелейді, өмірмен байланыстыра отырып, өз көзқарасын білдіреді. Топтау сан есімін меңгереді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Табиғат құбылыстарының атауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өрмекші торы». Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне жіпті лақтыру арқылы жақсы тілектерін айтады, соңында өрмекші ұясы пайда болады. Суреттер арқылы қатысушылар екі топқа бөлінеді. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер мен дыбыстар арқылы болжайды |
«Қол шапалақ» |
Слайд Бейне материал Аудио жазба |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жаңа сабақты болжау Оқылым. 1-тапсырма Оқушыларға мәтін үлестіреді Айтылым. 2- тапсырма. Зат есімдерді топтап айтып үйренеді Сергіту сәті 3-тапсырма. Топтық жұмыс. Жазылым. |
Тыңдалым,айтылым. құс-птица, жәндік -насекомое, инелік-стрекоза, дәуіт-Давид, құмырсқа-муравей, кене-клещ, маса-комар, қоңыз- Жук торғай-воробей, сауысқан-дойка, көгершін- голубь, қарға-ворон, қарлығаш-Ласточка, бұлбұл- Соловей, аққу-лебедь Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру Оқушылар бейне материал қарайды, сабақтың тақырыбын болжайды Оқимыз Берілген мәтінді оқып, түсінгеніңді топ болып постер жасау арқылы қорғау. Айтылым «Миға шабуыл». Ойланамыз Оқушылар берілген тапсырманы жылдам орындайды, яғни топтасқан сан есімдерді тауып, қосымшасын айту керек. «Бас,иық,тізе,аяқ» жаттығуын жасайды Әр топ өздеріне берілген тапсыраны бірлесіп орындайды. Сөйлемдерге топтау сан есімдерін жазып толықтырады. |
«Құс қауырсыны» 10 балдық жүйемен бағалайды Дескриптор:
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор
10 балдық жүйемен өздерін бағалайды |
Оқулық сөздік слайд қима қағаздар Ватман Маркер Құстың суреттері Стакан Қима қағадар Видео «Құс қауырсыны» Бағалау парағы |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс. Оқушыларға стикер үлестіреді |
Сабақтығы қызық, қиын, жеңіл болған тапсырмалар бойынша пікірін жазады, құстың ұясына жапсырады. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













